czwartek, Lipiec 18, 2019

Jak doładować urządzenia przenośne bez użycia gniazdka elektrycznego

0
Jak doładować urządzenia przeno,śne bez użycia gniazdka elektrycznego

Chyba każdą osobę dotknął kiedyś problem rozładowanego smartfona, tabletu lub innego urządzenia przenośnego. Utrata kontaktu z innymi osobami lub z siecią mobilną to duży kłopot. Na szczęście istnieją urządzenia, dzięki którym można naładować baterię bez użycia gniazdka elektrycznego. Wśród nich znajdują się powerbank, a także ładowarka bezprzewodowa.

Jak zapewnić maksymalne bezpieczeństwo swoim danym? Przechowując je na smartfonie!

0
Jak zapewnić maksymalne bezpieczeństwo swoim danym? Przechowując je na smartfonie!

Telefony są dziś nieodłączną częścią naszego życia. Chodzimy z nimi wszędzie i eksploatujemy w maksymalnym ich zakresie każdego dnia. Nic więc dziwnego, że na współczesnych smartfonach można znaleźć bardzo wiele prywatnych i służbowych danych poufnych. Takich, które nigdy nie powinny znaleźć się w rękach niepowołanych osób. Jak nie dopuścić do wycieku danych?

Kredyt na oświadczenie – kto go może wziąć i na jakich zasadach?

0
Kredyt na oświadczenie – kto go może wziąć i na jakich zasadach?

Potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki, bo zaskoczył Cię nieprzewidziany wydatek? Kredyt na oświadczenie może być dla Ciebie ratunkiem. Sprawdź, kto może go otrzymać i jakie warunki należy spełnić.

Finanse i rachunkowość – studia popularniejsze, niż kiedykolwiek

0
Finanse i rachunkowość – studia popularniejsze, niż kiedykolwiek

Wybór studiów bywa dla wielu osób naprawdę trudny. Często poszukując własnej drogi sugerujemy się więc popularnością poszczególnych kierunków. Wśród tych, które każdego roku cieszą się zainteresowaniem kandydatów, wymienić możemy finanse i rachunkowość. Studia te dają bowiem wiele możliwości. Sprawdźmy jakich i spróbujmy odpowiedzieć na pytanie – dlaczego jest to tak popularny obszar zainteresowania?

Cichy kącik w biurze – jak to rozwiązać?

0
Cichy kącik w biurze – jak to rozwiązać?

W różnego rodzaju przestrzeniach biurowych, nawet przy wydzieleniu boksów często panuje gwar, który utrudnia skupienie się oraz rozmowy telefoniczne z klientami czy kontrahentami biznesowymi. Często w takiej sytuacji trudno również o dyskrecję, która jest ważna w czasie prowadzenia negocjacji czy rozmów związanych z planowanym wprowadzeniem na rynek nowych produktów czy omawianiu strategii działania firmy. Czy można rozwiązać ten problem, bez znacznego ograniczania kontaktu poszczególnych członków zespołu?

Jak wyglądają egzaminy do Policji? Rekrutacja w 2019 roku

0
Jak wyglądają egzaminy do Policji

Rekrutacja do Policji odbywa się kilka razy do roku, w różnych częściach naszego kraju. Niezależnie od miejsca, ich formuła i przebieg jest z góry ustalona. Testy do Policji dzielą się na cztery etapy – test fizyczny, test wiedzy, testy psychologiczne i wywiad zorganizowany, który obecnie nazywany jest rozmową kwalifikacyjną.

Bez przygotowania nie ma co liczyć na pozytywne zaliczenie egzaminu. Jak zdać egzamin do Policji? Jak wyglądają egzaminy? Wszystko wyjaśnimy w dzisiejszym artykule!

Praca w Policji to wielkie wyzwanie

Pracując w Policji musisz być gotowy na codzienne wyzwania, które mogą przybierać różne postacie. Ciężkie sytuacje rodzinne, tragiczne wypadki, samobójstwa czy brutalne morderstwa to tylko niewielka część sytuacji, z jakimi będziesz miał do czynienia w codziennej pracy policjanta.

Skuteczna praca całego organu Policji, jest uzależniona od współpracy pomiędzy poszczególnymi jej komórkami.

  1. Służba Śledcza – to policjanci zajmujący się wszelkimi śledztwami i dochodzeniami. To oni łączą wszystkie „puzzle”, niczym w serialach kryminalnych.
  2. Służba Kryminalna – ustalają osoby podejrzane o popełnienie przestępstwa. Zajmują się ich poszukiwaniem, aresztowaniem i doprowadzeniem przez oblicze sądu.
  3. Służba Prewencyjna – dbają o bezpieczeństwo obywateli i urzędników państwowych w trakcie wieców, imprez masowych czy koncertów. Ustalają również trasy pochodów i zabezpieczają całość imprezy.
  4. Służba Zaopatrzeniowa – ich zadaniem jest dopilnować, żeby pozostałe komórki Policji były odpowiednio zaopatrzone. Odpowiedzialni są za całość ekwipunku, wyposażenia i działanie pojazdów Policji.

Egzaminy do Policji. Jak wyglądają testy?

Odpowiednie przygotowanie to podstawa, bez niego nie mamy co liczyć na pozytywne zaliczenie egzaminu. Czteroetapowa rekrutacja to wymagające wyzwanie, jeżeli marzysz o policyjnym mundurze, koniecznie zabierz się za przygotowania do egzaminów.

  1. Test Sprawności Fizycznej

Egzaminy otwiera test sprawności fizycznej. Przed przystąpieniem do zaliczenia, koniecznie zadbaj o swoją kondycję i siłę mięśni. Kilka miesięcy przygotowań zapewni Ci najwyższą ocenę z tej części egzaminu, co rzutuje na ostateczny wynik rekrutacji. Na egzaminie fizycznym, każdy kandydat ma do pokonania 6 stacji z ćwiczeniami. Należy go ukończyć w maksymalnym czasie 1 minuty i 41 sekund. Im szybciej, tym większą ocenę otrzymacie i zwiększycie swoje szansę na dołączenie do Policji.

  1. Test Wiedzy Ogólnej – TSO

Kandydat na policjanta musi wykazać się wiedzą o funkcjonowaniu państwa i znajomością ustaw związanych z pracą policjanta i działaniem organu Policji oraz innym podstawami prawnymi.

Opracowane arkusze z odpowiedziami na test wiedzy do Policji, znajdziecie na naszej stronie. Nauka z gotowych arkuszy przychodzi łatwo, a przyswojona wiedza zostanie w Waszych głowach aż do egzaminu” – podpowiadają specjaliści ze strony Odpowiedzi.com.pl.

  1. Test psychologiczny do Policji

Egzamin psychologiczny dzieli się na trzy etapy – test na inteligencję, główny test psychologiczny i rozmowę z psychologiem.

Głównym celem tej części egzaminu jest poznanie psychologicznej sfery kandydata, jego osobowości i wzorów zachowań. Większość kandydatów odpadnie właśnie na tym etapie, gdyż ich profil psychologiczny, zwyczajnie nie pasuje do pracy w Policji.

  1. Rozmowa kwalifikacyjna

Ostatni etap rekrutacji, który jest zdecydowanie najbardziej stresujący. W zamkniętym pokoju, kandydaci zostaną zasypani gradem pytań od dwuosobowej komisji, której skład to doświadczony w przesłuchaniach policjant i miejscowy psycholog.

Panowanie nad stresem to jedna z kluczowych cel dobrego policjanta. Komisja za wszelką cenę spróbuje wybić kandydata z równowagi i ocenić czy potrafi zapanować nad sytuacją.

Certyfikacja ISO 9001 – jak się do niej przygotować?

0
Certyfikacja ISO 9001 – jak się do niej przygotować?

W dobie, kiedy każdego dnia powstają tysiące firm, certyfikacja ISO 9001 pozwala nie tylko na wyróżnienie się na tle konkurencji, ale również wprowadzenie systemów, które znacznie przyspieszą rozwój przedsiębiorstwa. Zarządzanie jakością, usprawnienie procesów, efektywna koordynacja personelu – to tylko niektóre korzyści, jakie daje podążanie za wytycznymi. Jakie kroki podjąć i się przygotować, by certyfikacja ISO 9001 przebiegła pomyślnie?

Jak rozliczyć PIT-37?

0
Jak rozliczyć PIT-37?

Od okołu dziesięciu lat, możemy złożyć roczne zeznanie podatkowe za pomocą internetu. Jest to bardzo wygodna i prosta metoda rozliczenia. Nie musimy ręcznie wypełniać sterty dokumentów, czy korzystać z usług księgowej. W ten sposób z pewnością zaoszczędzimy sporo czasu, który musielibyśmy poświęcić na stanie w kolejkach oraz pieniądze przeznaczone dla specjalisty zajmującego się rozliczeniami. Przez internet możemy również odliczyć przysługujące nam ulgi podatkowe, dzieci czy internet.

Jak rozliczyć PIT-37 przez internet?

W internecie do wyboru mamy coraz więcej programów, zarówno tych płatnych, jak i tych całkowicie darmowych. Często w zamian za możliwość darmowego rozliczenia się musimy swój jeden procent podatku przeznaczyć na określony cel (z góry narzucony przez program, z którego korzystamy). Może to być na przykład hospicjum, schronisko dla zwierząt, fundacja, lub określona, wskazana firma. W większości przypadków nie mamy możliwości zmiany celu wpłaty naszego jednego procenta z podatków. Jest to jednak niewielki koszt, który ponosimy, korzystając z wygody, którą zapewniają nam owe programy.

Polecanym przez ekspertów programem do składania deklaracji podatkowych przez internet jest niewątpliwie e-Deklaracje PIT, jest to intuicyjny program, który pomoże nam w rozliczeniu rocznym. Za jego pomocą możemy rozliczyć się w trybie online lub ściągając go na swój prywatny komputer, laptop czy na przykład tablet. Program ten posiada wiele sprawdzonych i potwierdzonych zalet. Między innymi jest to program darmowy, wstępnie wypełnia on wnioski, wczytując dane z PIT 11, przez co mamy naprawdę niewiele pracy podczas rozliczania się.

Ponadto program e-Deklaracje PIT jest bezpieczny, nie przetwarza naszych danych, wszystkie one zostają u nas. Program jest również intuicyjny, gdyż wypełnienie deklaracji trwa zazwyczaj nie więcej niż kilkanaście minut. e-Deklaracje PIT sprawdzali najlepsi księgowi, zgadzając się z tym, iż jest on uniwersalny, kompleksowy oraz użyteczny. Przychylne opinie użytkowników owego programu, również świadczą o jego przydatności oraz skuteczności. Z takim narzędziem podatki nie są już straszne.

Do kiedy jest czas na rozliczenie PIT-37?

Musimy pamiętać, iż zarówno rozliczenie przez internet, jak i tradycyjne należy złożyć w określonym terminie. Najpopularniejszy PIT-37 (obejmujący osoby zatrudnione na umowie o pracę, umowę zlecenie czy umowę o dzieło), składamy do trzydziestego kwietnia.

Nie odwlekajmy ważnych spraw, szczególnie że dzięki programom rozliczeniowym nie są takie straszne.

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby kupić odpowiedni zasilacz UPS

0
5 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby kupić odpowiedni zasilacz UPS

Prąd jest wyjątkowo nieprzewidywalny. Samochód uderzający w słup lub mała wada transformatora może spowodować całkowite odcięcie od prądu całej dzielnicy, a przepięcie może być na tyle silne, że zniszczy większość elektroniki w domu. Takie sytuacje są na szczęście bardzo rzadkie, jednak mogą one przytrafić się także nam i to w najmniej odpowiednim momencie. Straty spowodowane przez takie sytuacje mogą niejednokrotnie sięgać kilkunastu tysięcy złotych, i to tylko w przypadku małych biur lub domów.

Pozyskiwanie followersów na Instagramie – Tip&Trics

0
Pozyskiwanie followersów na Instagramie - Tip&Trics

Czy wiesz kto ma ponad 150 milionów followersów na Instagramie? A jakie zdjęcie uzyskało ponad 50 milionów polubień? Przeczytaj poniżej o tych najlepszych z najlepszych, o tym jak udało im się to osiągnąć i czego możesz się od nich nauczyć, aby zdobyć więcej followersów dla swojego profilu.

Ucz się od najlepszych, czyli publikuj stosunkowo regularnie i często

Taki @cristiano (czyli Cristiano Ronaldo), który jest najpopularniejszą osobą na Instagramie (157 milionów obserwujących w marcu 2019, 2500 postów na koncie), publikuje czasami codziennie, a czasami co kilka dni.

@arianagrande (Ariana Grande, 147 milionów obserwujących, 4000 postów na koncie) publikuje czasami nawet kilka postów dziennie, a czasami przez kilka dni się nie odzywa.

@selenagomez (Selena Gomez, 146 milionów obserwujących, trzecia pod względem popularności, 1500 postów) w czasach gdy publikowała sporo też robiła to kilka razy dziennie lub raz na kilka-kilkanaście dni.

Dla porównania, trzy najpopularniejsze marki (@natgeo – National Geographic (102 mln obserwujących, 20 000 postów), @nike – Nike (85 mln obserwujących,  720 postów), @realmadrid – Real Madryt (69 mln obserwujacych,  2600 postów) publikują czasami po kilkanaście postów dziennie, a czasami raz na kilka tygodni.

Pierwsza rada jest więc prosta.

Publikuj.

Publikuj regularnie, raz na kilka dni, raz dziennie, kilka razy dziennie, w zależności od swojej grupy docelowej i tego jak ta grupa reaguje na rzadsze lub częstsze publikacje, gdyż jak widać różne strategie dają pozytywne efekty.

Publikuj filmy

W 2019 roku wciąż jeszcze popularne jest publikowanie zdjęć na Instagramie, ale coraz mocniej widoczne jest kierowanie się ludzi w kierunku publikacji filmów. Instagram udostępnia bardzo dobre narzędzia, które możemy wykorzystać do tworzenia własnych krótszych i dłuższych filmików (Boomerang, IGTV). Warto z tych narzędzi skorzystać i wpisać się w ten aktualny trend.

Publikuj w czasie rzeczywistym

Wrzucanie zdjęć i filmów z urządzeń mobilnych w czasie rzeczywistym (np. Instagram może sprawdzić metadane, żeby wiedzieć, że zdjęcie jest aktualne) może pomóc w osiąganiu większego zasięgu posta. Staraj się więc publikować posty na bieżąco. Z punktu widzenia sieci społecznościowych promowanie tego typu publikacji jest ważne, gdyż dotyczy bieżących wydarzeń, które często wzbudzają więcej reakcji niż wydarzenia ‘historyczne’.

Planuj posty z wyprzedzeniem

Niektóre posty możesz opublikować w czasie rzeczywistym, inne możesz zaplanować z wyprzedzeniem, gdyż mogą one wymagać więcej pracy, możesz się do nich przygotować, etc.

Rób to.

Planuj z wyprzedzeniem.

Podejdź do działań na Instagramie jak do gry w szachy, albo w Tetrisa (wybór należy do Ciebie), w której możesz analizować potencjalne zachowania rynku, trendy, etc., i musisz być też przygotowany na nieprzewidywalne sytuacje i stwórz sobie strategię działania (posty do opublikowania, pomyśl o ew. odpowiedziach, które mogą się pojawić oraz o tym jak na te odpowiedzi zareagować, etc.)

Stwórz rozpoznawalny schemat posta

To może, ale nie musi pomóc. Stwórz wzorzec posta, jakie elementy graficzne pojawią się na zdjęciu, etc. Możesz korzystać z tego wzorca dla większości postów, ale czasami jednak urozmaicaj to co wrzucasz.

Publikuj na urządzenia mobilne

Bez względu na to co wrzucasz na Instagrama staraj się robić to korzystając z urządzeń mobilnych i dostosowane do urządzeń mobilnych, gdyż tego typu posty są promowane przez Instagrama i częściej wyświetlane użytkownikom.

Zoptymalizuj profil

Stwórz opis swojego profilu na Instagramie. Powinien on być krótki, ale treściwy.

Angażuj followersów

Nie wystarczy wrzucać zdjęć (chyba że jesteś już bardzo popularny/popularna), ale trzeba też kontaktować się z followersami. Instagram to sieć społecznościowa, stworzona dla umożliwiania obustronnej komunikacji, dlatego warto rozmawiać ze swoimi fanami

Pamiętaj o różnorodności w obrębie Twojej grupy docelowej

Publikuj materiały kierowane do różnych podgrup głównej grupy docelowej (np. z wizerunkiem mężczyzny i kobiety, osób z różnych środowisk, np. świat korporacji warszawskich, gdańskich czy krakowskich).

Używaj hashtagów

Używaj hashtagów. Będzie to pomocne dla użytkowników, aby promować Twój post.

Uważaj jednak, aby nie zostać zbanowanym (shadowban), gdyż pewne hashtagi są niemile widziane przez Instagrama. Nie używaj też ciągle tych samych hashtagów, to też jest niemile widziane.

Używaj geotagów

Oprócz hashtagów, pamiętaj tez o geotagach, które zlokalizowane są dla konkretnych miejsc.

Dziel się swoimi pozytywnymi emocjami

Jeżeli uda ci się coś osiągnąć – nowy klient, dużo klientów, sukces inny, poinformuj o tym na instagramie

Korzystaj ze wsparcia Influencerów

Influencerzy są wciąż na topie. Jeżeli więc chcesz np. wypromować profil firmy, zdobyć więcej followersów dla firmy, możesz skorzystać ze wsparcia influencerów odpowiednich dla grupy docelowej, do której firma kieruje swoją ofertę.

Promuj się poza Instagramem

To czego przede wszystkim mogą nas nauczyć najpopularniejsze Instagramowe profile, to fakt, że popularność na Instagramie zdobywa się nie tylko na Instagramie, ale przede wszystkim na boisku, w studio nagraniowym, na koncercie, w zetknięciu naszej usługi czy towaru z rzeczywistym człowiekiem, dlatego dbaj o to. Promuj się także poza Instagramem, a followersi sami będą docierać do Ciebie.

Promuj się także zamieszczając adres swojego Instagrama na materiałach promocyjnych.

Znajdź swój niepowtarzalny pomysł promocyjny

Szukaj i testuj różne pomysły na promocję. Obserwuj też konkurencję i ucz się na jej sukcesach i porażkach. Możesz także wchodzić w interakcje na cudzych profilach (choć może niekoniecznie na profilach bezpośredniej konkurencji). Pamiętaj, aby być autentycznym w tym co robisz, śledź też trendy, aby komunikować się w zgodzie z nimi.

Analizuj wyniki akcji i wybieraj najlepsze rozwiązania

Analizuj efekty swoich działań przy pomocy narzędzi Instagrama lub ewentualnych zewnętrznych narzędzi. Pamiętaj, że wszelkie internetowe porady są poradami ogólnymi, które mogą, ale nie muszą znaleźć zastosowanie w Twoim przypadku (Twoja grupa docelowa może reagować inaczej niż pozostali), dlatego poza kierowaniem się ogólnymi poradami i hackami, analizuj swoje konkretne dane i na podstawie tych analiz podejmuj działania, wybieraj te, które w Twoim przypadku działają najlepiej.

Zobacz kiedy najczęściej ludzie wchodzą w interakcje z Twoim kontem, aby wiedzieć kiedy publikować; co lubią, etc.

Ucz się od najlepszych – Najpopularniejszy post na Instagramie…  najpopularniejsze zdjęcie, najpopularniejszy opis

I na koniec dwa słowa o najpopularniejszym zdjęciu na Instagramie, które uzyskało ponad 53 miliony polubień (stan na marzec 2019).

Jeżeli nie wiesz jakie to zdjęcie, spróbuj się chwilę zastanowić nad tym co może być na tym zdjęciu mogło sprawić, że aż tylu ludzi lubi.

Możesz się zdziwić, więc pomyśl jeszcze przez chwilę. 53 miliony ludzi na całym świecie polubiło to zdjęcie. Co to mogło być?

Zdjęcie to może dobrze obrazować aktualne trendy, gdyż opublikowane zostało 4.01.2019 roku.

Dla podpowiedzi, tutaj opis do tego zdjęcia: „Let’s set a world record together and get the most liked post on Instagram. Beating the current world record held by Kylie Jenner (18 million)!”

I edytowany dopisek: „We got this”

Na tym przykładzie bardzo dobrze widać, że nie tylko zdjęcie, ale także opis jest bardzo ważne w publikacjach na Instagramie. Można zaryzykować stwierdzenie, że w tym wypadku to właśnie ten opis przyczynił się do popularności zdjęcia (choć może jednak jest to kwestia tego co jest na zdjęciu).

A oto samo zdjęcie:

https://www.instagram.com/p/BsOGulcndj-/

Powodzenia w osiąganiu podobnych (lub większych) sukcesów.

Autor: Agencja Social Media Brandbay.pl

ZOBACZ TEŻ