czwartek, Listopad 14, 2019

Nowoczesna logistyka w firmach

0
Nowoczesna logistyka w firmach

Logistyka w produkcji jest kluczowym obszarem w każdym przedsiębiorstwie. Niezależnie, czy firma wyrabia produkt od podstaw we własnych fabrykach, czy wykorzystuje gotowe komponenty, zawsze będzie uzależniona od dostępności materiałów, surowców, półproduktów, produktów. Zarządzanie stanami magazynowymi jest wielkim przedsięwzięciem każdej fabryki.

Odpowiednie podejście do zarządzania zapasami przedsiębiorstwa wymusiło nieco na dostawców oprogramowania biznesowego stworzenie odpowiednich narzędzie do obsługi procesów i mechanizmów magazynowych. Nie wyobrażalne jest szczególnie w przypadku średnich i dużych przedsiębiorstw niezautomatyzowane zarządzanie obszarem logistycznym. Obszar ten jest na tyle duże, w którym nieustannie zachodzą zmiany, że wymaga on odpowiedniego systemu dla logistyki. Jeden z modułów oprogramowania ERP dedykowany jest właśnie do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa.

Poza systemem ERP, który obejmuje praktycznie wszystkie obszary działalności przedsiębiorstwa możemy na rynku również wybrać system MRP, który nie jest tak rozbudowany jak nowszy system ERP, ale za to idealnie zarządza zasobami przedsiębiorstwa. System ten jest stworzony do zarządzania stanami magazynowymi przedsiębiorstwa z wszystkimi jego aspektami.

Logistyka w transporcie

Dla większości ludzi logistyka kojarzy się wyłącznie z transportem, czyli przewóz towaru z miejsca x do y. I owszem, takie skojarzenie jest poprawne, ale nie można go tylko ograniczać do elementu przewozu. Logistyka w transporcie to także:

 • zbieranie zleceń
 • realizacja zamówień
 • planowanie trasy
 • systemy do zarządzania transportem
 • programy mobilne to zdalnej komunikacji z systemami w przedsiębiorstwie
 • programy crm

Informatyka w logistyce

Stany magazynowe, surowce, planowanie potrzeb materiałowych, czy zarządzanie zapasami były inspiracją dla producentów oprogramowania. Te dwa kluczowe czynniki dla produkcji zapoczątkowały powstanie systemów do zarządzania procesami w produkcji. Obecnie powiemy system ERP, ale początki tego zintegrowanego oprogramowania to właśnie systemy do zarządzania magazynem. Aktualny stan magazynowy surowców był i jest podstawowym czynnikiem w produkcji. Aby była płynność prac to ten obszar musi być pod stałym nadzorem.

Obecnie nowoczesne systemy klasy ERP posiadają moduł logistyka. Oczywiście zawiera on narzędzia, które w pełni automatycznie zarządzają stanami magazynowymi, ale także:

 • harmonogramowanie produkcji
 • bilansowanie zasobów
 • systemy alarmowania o niskim stanie surowców
 • automatyczna realizacja zamówień
 • system wysokiego składowania
 • narzędzia dedykowane dla urządzeń mobilnych

Logistyka w biurze

Większość rzeczy związana z logistyką ma miejsce w miejscu pracy, czyli magazynach, halach, transporcie. Tylko niewielka część tego procesu przechodzi do biura. Jest to naprawdę mała część, ale tak samo ważna jak pozostałe. Ktoś oczywiście musi trzymać łapę na tym całym procesie. Większości odbywa się to automatycznie, dzięki wdrożonym systemom informatycznym. Ale bez odpowiednio wykwalifikowanej osoby, która zarządza tym ległoby w gruzach.

System logistyka w biurze to m.in.:

 • wystawianie faktur
 • elektroniczny obieg dokumentów
 • dostęp do danych w czasie rzeczywistym
 • skalowalność systemu
 • realizacja zamówień

Czy warto postawić na piecyk wolnostojący?

0
Czy warto postawić na piecyk wolnostojący?

Urządzenia grzewcze występują w tak wielu wariantach, że znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie nie powinno stanowić żadnego wyzwania. Nie można jednoznacznie określić, które rozwiązanie jest najkorzystniejsze. Wynika to z faktu, że każdy użytkownik posiada zupełnie inne potrzeby. W przypadku wątpliwości warto jest poprosić o poradę doświadczonych specjalistów. Dzięki nim podjęcie właściwej decyzji stanie się o wiele łatwiejsze. Manufaktura Kominków (manufaktura-kominkow.pl) posiada w swojej ofercie szeroki wybór piecyków wolnostojących. Dlaczego cieszą się one tak wielkim zainteresowaniem? Wszystko opisano poniżej.

Bezproblemowy montaż

Piecyki wolnostojące są polecane przede wszystkim do niewielkich wnętrz, których zaaranżowanie jest problematyczne. Nie zajmują one zbyt dużej ilości przestrzeni, co stanowi wielką zaletę. Ponadto nie musimy obawiać się kosztownej, a także czasochłonnej przebudowy. W tym przypadku montaż jest całkowicie bezproblemowy, a zarazem szybki. Nie generuje on dużej ilości prac, jednak najrozsądniej jest skorzystać z usług wykwalifikowanych fachowców.

Konstrukcja opisywanych urządzeń sprawia, że można zamontować je w niemal dowolnym miejscu. Dzięki temu użytkowanie piecyka będzie wyjątkowo wygodne. Warunkiem koniecznym jest to, aby został on podłączony do przewodu kominowego.

Wysoka wydajność grzewcza

Za pomocą dobrej jakości pieca wolnostojącego możemy zredukować koszty ogrzewania. Z pewnością zadowoli to tych, którzy mają dość wysokich rachunków. Wspomniane urządzenia gwarantują ponadprzeciętną wydajność grzewczą. Niskim kosztem ogrzejemy nawet sporą przestrzeń. To niewątpliwa zaleta dla tych, którzy posiadają ograniczoną ilość środków finansowych lub chcą zaoszczędzić.

Warto pamiętać, że piecyki wolnostojące wymagają dość częstego podkładania opału. Jest to wynikiem niewielkich rozmiarów. Dla niektórych użytkowników może być to uciążliwe. Z pewnością nie jest to bezobsługowy system, który nie wymaga od nas zaangażowania. Musimy kontrolować pracę urządzenia.

Więcej: Kominki Koszalin

Przesuwne okna i drzwi balkonowe

0
Przesuwne okna i drzwi balkonowe

Przesuwane okna i drzwi balkonowe to proste rozwiązanie na które decyduje się coraz więcej Polaków. Używając tego typu rozwiązania zyskuje się nie tylko zdecydowanie więcej przestrzeni do zagospodarowania, ale również bardzo nowoczesny wygląd mieszkania. Czy okna i drzwi przesuwne to dobry pomysł w każdym mieszkaniu?

Wizualizacja procesów przemysłowych

0
Wizualizacja procesów przemysłowych

Wizualizacja procesów przemysłowych jest to nowoczesny i innowacyjny pomysł, z którego wszyscy powinniśmy korzystać. Pozwala on osobom, które nie zajmują się profesjonalnie procesami przemysłowymi w pokazaniu za pomocą jednego z programów komputerowych gotowego produktu.

Nie przepłacaj, wybierz niedrogą i szybką przesyłkę pocztową – Pocztex Kurier48

0
Nie przepłacaj, wybierz niedrogą i szybką przesyłkę pocztową – Pocztex Kurier48

Usługi pocztowe kojarzą się z długim czasem oczekiwania na dostarczenie i zagubionymi przesyłkami. Nie musi to jednak wyglądać w ten sposób, wystarczy wybrać odpowiednią opcję, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta. Szybkość, bezpieczeństwo i sprawne dostarczenie paczki nie jest zarezerwowane wyłącznie dla dużych firm kurierskich. Jak wybrać odpowiednią usługę pocztową i na co zwracać uwagę?

Dlaczego warto wybrać przesyłkę pocztową?

Przesyłka pocztowa jest rozwiązaniem, które często wybierają klienci ze względu na niewysokie koszty. To one sprawiają, że jest to jedna z najkorzystniejszych ofert na rynku. Prym wiedzie Pocztex Kurier48 – usługi te charakteryzuje wygoda, a także oszczędność czasu i pieniędzy. Kurier odbierze paczkę z wybranej przez klienta lokalizacji i dostarczy ją do punktu docelowego. Dodatkowym udogodnieniem jest fakt, że firma daje możliwość wykonania tejże usługi w każdy dzień roboczy, ale również w sobotę, w dogodnych dla klienta godzinach. W innych firmach kurierskich wiązałoby się to z wysoką opłatą dodatkową.

Przesyłki można nadawać przez platformę Epaka.pl lub w punkcie stacjonarnym Poczty Polskiej, w standardowych godzinach pracy, także w soboty. Doręczenie paczki powinno nastąpić najpóźniej trzeciego dnia roboczego po jej nadaniu. W systemie zostanie wygenerowany specjalny kod śledzący, który umożliwia zlokalizowanie przesyłki i sprawdzenie przewidywanego terminu jej odebrania. Można zdecydować się także na dodatkowo płatne usługi takie jak: doręczenie do konkretnej godziny, pobranie, potwierdzenie doręczenia lub wieczorny odbiór.

Ile kosztuje nadanie przesyłki?

Koszt nadania przesyłki wynosi od 16 do 26 zł za paczkę do 10 kg. Rzeczy ważące do 1 kg można wysyłać także w kopercie. Jeśli waga waha się pomiędzy 20 kg a 30 kg, koszt zwiększa się do około 50 zł. Ceny usług dodatkowych, które może wykupić klient, mieszczą się w przedziale od 4 do 25 zł. Jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych możliwości na rynku, spełniająca oczekiwania klientów indywidualnych oraz biznesowych, którzy nadają większe ilości paczek.

Przesyłkę pocztową można nadać za pośrednictwem serwisu Epaka.pl, co dodatkowo zmniejszy formalności i usprawni proces. Daje to możliwość zamówienia kuriera pod wskazany adres lub osobiste dostarczenie paczki do jednego ze 150 punktów stacjonarnych na terenie całego kraju. Największym atutem tego rozwiązania jest jego niska cena. Każdy klient tejże platformy już przy pierwszym zamówieniu może spodziewać się przystępnych cen. Nie jest wymagana deklaracja na większe ilości przesyłek, a każde zgłoszenie, nawet pojedynczej paczki, traktowane jest priorytetowo i na dobrych warunkach cenowych. Na stronie znajduje się cały wachlarz rozwiązań, ceny usług i dodatkowe opcje, a system jest niezwykle prosty i intuicyjny. Można także liczyć na pomoc pracowników Epaki i bezpłatne materiały do zapakowania przesyłki w punktach stacjonarnych.

Kupujemy okna – na co zwrócić uwagę?

0
Kupujemy okna – na co zwrócić uwagę?

Zakup okien jest jednym z najważniejszych etapów w budowie domu – niezależnie od tego, czy mieszkasz w „bliźniaku”, szeregowcu czy domu jednorodzinnym. Dobrej jakości okna to podstawa! Dzięki nim zapewnić można bowiem odpowiednią temperaturę w mieszkaniu, bezpieczeństwo, a także… ciszę. Na co więc zwrócić uwagę podczas kupowania okien? Podpowiadamy!

 1. Okno a rodzaj i miejsce domu

Po pierwsze należy pamiętać o tym, że inny rodzaj okien będziemy montować w wieżowcu, a jeszcze inny w kamiennicy czy domku jednorodzinnym obok lasu. Nad morzem okna będą zupełnie inne, jak w górach czy środkowej części naszego kraju. Jeśli chodzi o naprawdę dobre projekty domów, rodzaj budynku i jego położenie to priorytetowa sprawa, jeżeli chodzi o zakup okien!

 1. Okna energooszczędne

Warto oczywiście zwrócić uwagę na to, jaki współczynnik przenikania ciepła będzie posiadało okno. Im mniejszy będzie owy parametr, tym… lepiej! Będzie to bowiem świadczyć o termoizolacyjności oraz zagwarantuje zatrzymanie ciepła w domu, kiedy będzie nieco chłodniej na dworze. Dzięki tego rodzaju oknom można utrzymać optymalną temperaturę w pomieszczeniu i tym sposobem… płacić mniejsze rachunki! Pamiętaj więc o parametrze Uw – współczynniku przenikania ciepła!

Okna energooszczędne

Według przepisów budowlanych, w nowych budynkach należy montować okna o współczynniku Uw nie większym niż 1,1 W / m2. Okna dachowe z kolei mogą mieć do 1,3 W / m2. Warto zwrócić też uwagę na ramę okien – powinna mieć ona przynajmniej 80 mm grubości, aby zapewnić ciepło.

 1. Szczelność okien

Okno musi być na tyle szczelne, żeby mogło zapewnić ochronę przez przewiewem. Ten parametr wyraża poziom szczelności, a raczej przepuszczalności powietrza – wyraża się go w klasach od 1 do 4. W domach (zarówno jednorodzinnych, jak i w bloku) poleca się, aby montować okna w najwyższej klasie, czyli czwartej. Jeżeli chcesz poprawić termoizolacyjność okien, możesz zamontować w nich większą liczbę uszczelek – np. trzy, a nie tylko dwie, jak w tradycyjnych oknach.

Szczelność okien

Jeżeli okna są bardzo szczelne, należy pamiętać o prawidłowej wentylacji mieszkania. Nie posiadasz wentylacji mechanicznej? A więc, koniecznie zainwestuj w okna z nawiewnikami okiennymi. Dzięki nim będziesz mógł doprowadzać do pomieszczenia niezbędną ilość… świeżego powietrza!

 1. Wodoszczelność okien

To ważna sprawa – jeżeli okna będą wodoszczelne, to wówczas nie będą przeciekać, gdy spadnie ulewa. Aby określić wodoszczelność, stosuje się klasę między 1A a 9A. Ostatnia wartość oznacza, że nie dostanie się do mieszkania woda nawet wtedy, gdy prędkość wiatru przekracza 100 km / h. Jeszcze lepsze klasy wodoszczelności to te z przedrostkiem „E” – np. klasa E 800 zapewnia nieprzemakanie okien przy wietrze ponad… 130 km / h!

 1. Wiatroszczelność okien

Aby na oknie nie pojawiły się pęknięcia czy wgniecenia, warto mieć je solidnie wykonane. Współczynnik odporności na obciążenia wiatrem określają literki od A do C (wielkość ugięcia ramy), ale też cyfry od 1 do 5 (wartość ciśnienia).  Najmniej trwała jest klasa A1. Z kolei ta najlepsza posiada oznaczenie 5C – wówczas okno nie powinno uszkodzić się nawet podczas wiatru o prędkości… 200 km / h!

Wiatroszczelność okien

 1. Akustyka okien

To ważny parametr, na który powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Współczynnik tłumienia hałasu w oknach oznacza się jako Rw – wartość z kolei wyrażana jest w decybelach (dB). Im będzie cyfra wyższa, tym lepiej okna chronić będą przez dźwiękiem z zewnątrz. W spokojnej dzielnicy wystarczy Rw 30-32 dB. Jednak już w głośniejszych miejscach (centrum miasta) lepsze będą okna o Rw powyżej 40 dB.

 1. Zabezpieczenia antywłamaniowe

Jeżeli posiadasz dom jednorodzinny bądź mieszkanie w bloku na parterze, okna antywłamaniowe mogą być koniecznością. Warto zwrócić wtedy uwagę na odpowiednie wzmocnienie okien, jakie uniemożliwi bądź utrudni włamanie się do mieszkania. Niezbędne do zabezpieczenia w oknie będą wówczas:

okucie antywyważeniowe – po zamknięciu okno zarygluje się samodzielnie,
szyba antywłamaniowa – trudno jest ją wybić, ponieważ składa się z przynajmniej dwóch sklejonych ze sobą tafli szkła,
zamykana na klucz klamka – uniemożliwi otworzenie okna bez użycia odpowiedniego klucza.

Pamiętaj, że…

Aby okna pełniły swoją funkcję i zachowały właściwości, należy je również odpowiednio… zamontować! Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie polecenie tego zadania wykwalifikowanej ekipie, jaka profesjonalnie zamontuje okna w mieszkaniu. Zwłaszcza, jeżeli nie masz doświadczenia we wstawianiu okien. Lepiej powierzyć będzie pracę fachowcom i mieć pewność, że okno będzie pełniło swoją funkcję… w prawidłowy sposób!

Panierowany kurczak kluczem do sukcesu w gastronomii

0
Panierowany kurczak kluczem do sukcesu w gastronomii

Kurczak króluje na polskich stołach i jest niekwestionowanym liderem wśród dań mięsnych sprzedawanych na wynos. Sekretem kurczaka oferowanego w lokalach gastronomicznych jest sposób przyrządzania, czyli właściwa marynata i chrupiąca, złocista panierka, dzięki której każdy właściciel lokalu gastronomicznego może zaoferować swoim klientom pyszne dania z kurczaka lub ryby przygotowane w znacząco krótkim czasie.

Co to jest dieta pudełkowa?

0
Co to jest dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa jest bardzo mocno propagowana w ostatnich latach. Jest to zbilansowany sposób odżywiania, który dana firma cateringowa codziennie dowodzi. Diety pudełkowej korzystają polskie gwiazdy i celebryci, dzięki którym stała się niezwykle popularna. Dowiedz się, czym dokładnie jest dieta pudełkowa oraz jakie są jej wyznaczniki – przeczytaj porady eksperta z https://fit-catering.pl/?

Charakterystyka diety pudełkowej

Dieta pudełkowa to nic innego jak posiłki pakowane w pudełkach. Zamawiając dietę pudełkową śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja są zapakowane w hermetyczne pojemniki, które każdego dnia pod nasze drzwi przywozi kurier.

(Zobacz nasze plany skutecznych diet – https://fit-catering.pl/plany-diet/)

Dietę pudełkową można zamówić z łatwością przez internet. Można wybrać dietę różnego rodzaju i typu. Firmy cateringowe oferują diety wegańskie, wegetariańskie bez nabiału, bez glutenu oraz wiele innych. Właściciele firm cateringowych z łatwością dostosują się do każdego klienta.

(Zobacz porady dotyczące zdrowego życia – https://fit-catering.pl/blog/)

Co zawierają diety pudełkowe?

Diety pudełkowe powinny składać się tylko i wyłącznie z produktów najwyższej jakości i produktów ekologicznych. Diety pudełkowe nie są tanie, dlatego jakość jest bardzo ważna. Oczywiście powinny być przygotowane w odpowiednich do tego warunkach.

W dietach pudełkowych znajdują się takie produkty jak: płatki owsiane, owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, ryż, kasza, zdrowe zamienniki słodyczy oraz wiele innych urozmaiconych posiłków, które proponują kucharze i dietetycy.

Co więcej, codziennie otrzymujemy pod drzwi wszystkie zamówione posiłki, a wraz z nim menu dzisiejszego dnia. Bardzo ważne jest pamiętanie, że podczas każdej diety nie tylko diety pudełkowej należy przyjmować odpowiednią ilość płynów — minimum 2 l. Oczywiście mowa tutaj o wodzie niegazowanej i herbatach.

Czy dieta pudełkowa jest droga?

Dieta pudełkowa w zależności od miasta różni się ceną. Standardowo zapłacimy od 40 do 80 zł za dzień. W internecie na różnych portalach możemy znaleźć atrakcyjne promocje, z których warto skorzystać. Firm cateringowych pojawia się na rynku coraz więcej, dlatego z całą pewnością będą proponowali bardzo atrakcyjne i konkurencyjne ceny. Jeżeli zależy nam na diecie pudełkowej, warto przejrzeć dostępne oferty i wybrać tą najbardziej dogodną.

Zalety diety pudełkowej

Niewątpliwie dieta pudełkowa ma wiele zalet. Nie musimy zamartwiać się o codzienne zakupy i przygotowywanie posiłków, które jest żmudne i pracochłonne.

Dieta pudełkowa pozwoli nam przyśpieszyć pracę metabolizmu, ponieważ będziemy regularnie przyjmowali zalecaną ilość posiłków w ciągu dnia.

Co więcej, dietę pudełkową można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Pudełka są szczelnie zapakowane, a my możemy zapakować do każdej torebki i mieć zawsze pod ręką. Jest doskonałą alternatywą dla osób zapracowanych, które są w ciągłym biegu. Takie osoby zazwyczaj nie dbają o spożywaniu posiłków i ładują w siebie niesłużące zdrowiu pokarmy. Dieta uchroni ich przed spożywaniem jedzenia śmieciowego i pomoże w wypracowaniu odpowiednich nawyków żywieniowych.

Ponadto z dietą pudełkową zapoznamy się ze zdrowymi posiłkami, które w późniejszym czasie można wdrożyć w życie, gotując samemu. Dieta pudełkowa to codziennie urozmaicone posiłki, dzięki którym nie będziemy odczuwali głodu. Z diety pudełkowej mogą skorzystać wszyscy: kobiety w ciąży, matki karmiące osoby chcące schudnąć, osoby chcące przybrać masę ciała, a nawet osoby starsze.

Warto zapoznać się z zasadami diety pudełkowej i zdecydować czy jest to dieta odpowiednia dla nas. Można ją zamówić na trzy dni i zdecydować co dalej.

Darmowe konto bankowe, czy to w ogóle możliwe?

0
Darmowe konto bankowe, czy to w ogóle możliwe?

Obecnie chyba trudno znaleźć osobę, która nie miałby konta bankowego. Pracodawcy wolą przelewać uposażenie na konto. Konkurencja na rynku bankowym jest dużą, więc banki coraz bardziej ułatwiają procedury zakładania konta bankowego i oferują produkty, za które nie musimy płacić. Czy można mieć konto darmowe?

Jak założyć konto darmowe? Jak działa takie konto?

Banków jest wiele, a każdy ma swoją ofertę. Instytucje to bowiem zazwyczaj prowadzą rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe zarówno dla osób prywatnych, jak i firm, ale preferują rodzaj klientów i do nich dostosowują ofertę. Jeśli chcemy założyć konto zapoznajmy się z nią. W tym celu można skorzystać z porównywarek internetowych, ale lepiej podejść do nich z niewielkim krytycyzmem, gdyż mogą być ukrytą reklamą jednego z banków. Znając swoją sytuację, bez problemu wybierzemy bank, który zaoferuje nam darmowe konto. Zazwyczaj rachunki mają one swoje nazwy, a każdy rodzaj konta dedykowany jest innym klientom. Wyróżniamy konta ROR, oszczędnościowe, dla dzieci czy firmowe. Przed podpisaniem umowy sprawdźmy, jaka jest opłata za prowadzenie konta oraz jakie obowiązują zasady korzystania z karty płatniczej. Jeżeli bank uzależnia wysokość opłaty od spełnienia przez klienta konkretnego warunku, dowiedzmy się, jaki on jest. Pierwsze miejsca w rankingach należą do kont całkowicie darmowych, gdzie opłata za konto i kartę wynosi zawsze 0 zł i nie wymaga od klienta spełnienia żadnych dodatkowych warunków. Zazwyczaj jednak są konta, które mogą być darmowe, ale dopiero przy określonej aktywności klienta (np. pewna liczba lub kwota transakcji w miesiącu). W przypadku innych nasze wynagrodzenie musi wpływać na rachunek lub suma wpłat musi przekroczyć np. 5 tys. zł. Przed wypełnieniem wniosku upewnijmy się, że wybieramy taki rodzaj konta, jaki jest adekwatny do naszych potrzeb.

Podstawowy rachunek płatniczy jako konto darmowe

Według polskiego prawa od sierpnia 2018 r. banki są zobowiązane do tego, by mieć w ofercie tzw. podstawowy rachunek płatniczy, który przeznaczony jest dla osób, które rzadko korzystają z konta i nie robią zbyt wielu przelewów i chcą dokonywać kilku operacji wypłat z bankomatu czy przelewów w miesiącu. Takie konto darmowe obejmuje prowadzenie rachunku oraz 5 pierwszych krajowych transakcji płatniczych w miesiącu, 5 pierwszych transakcji w bankomatach i wpłatomatach obcych i wszystkie operacje w bankomatach i wpłatomatach własnych banku. Banki mogą jednak ustalić różną wysokość opłat dla klientów, którzy przekroczą narzucone prawem limity. Takiego rachunku nie powinny wybierać osoby, które aktywnie korzystają z konta i często płacą kartą.

Konto darmowe to w obecnych czasach jeden z podstawowych produktów bankowych. Załóżmy rachunek w jednym z banków i cieszmy się z możliwości bankowości elektronicznej, a tutaj znajdziesz więcej szczegółów https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/konta/nest-konto.

Remont lokalu pod wynajem

0
Remont lokalu pod wynajem

Lokale do wynajęcia cieszą się bardzo dużą popularnością. Osoby szukające nieruchomości pod prowadzenie firmy handlowej bądź usługowej kierują się różnymi kryteriami. Bardzo ważna jest oczywiście lokalizacja i cena, jednak dużo uwagi przykuwa stan lokalu. Miejsce powinno bowiem być schludne, czyste, przestronne i dawać poczucie, że trafiło się w miejsce pracy profesjonalistów.

Jak wyremontować lokal na wynajem, aby wzbudzić zainteresowanie potencjalnych klientów?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na pierwsze wrażenie. Podłoga powinna być wyrównana i precyzyjnie wykonana, co będzie można ocenić przede wszystkim po obrzeżach i odpowiednim montażu listw. Ściany powinny zostać pomalowane na uniwersalny kolor, dobrze sprawdzą się biele i szarości bądź delikatne pastelowe kolory. Takie odcienie będą pasowały do większości prowadzonych działalności. Chcąc uczynić lokal atrakcyjnym, warto wybrać usługi remontowe wyróżniające się wysoką jakością.

Inwestycja w odświeżenie i odnowienie lokalu z pewnością jest opłacalna. Dzięki takim działaniom lokal oddawany do użytku będzie zdecydowanie bardziej atrakcyjny i spotka się z większym zainteresowaniem. Im wyższy standard tym wyższą cenę będziemy mogli otrzymać za wynajem. Osoby, które decydują się wynajmować nieruchomość pod prowadzenie działalności chcą otrzymać miejsce, w które nie będzie trzeba wkładać dodatkowych pieniędzy i pracy. Z pewnością jednym z podstawowych kryteriów wyboru jest właśnie stan wizualny i techniczny. Jeśli zdajemy sobie sprawę z tego, że w naszym lokalu ściany są zabrudzone, wystają z nich kable, a listwy są uszkodzone, z pewnością nie warto do niego wpuszczać potencjalnych klientów.

Wielu właścicieli może powiedzieć z własnego doświadczenia, że remont lokalu pod wynajem to większa szansa na znalezienie rzetelnego i zadowolonego kontrahenta, który zatrzyma się w lokalu na dłużej. Dokonanie inwestycji na starcie zapewni nam na przyszłość dodatkowy, stały dochód, więc bardzo szybko powinno się zwrócić. Jeśli nie wiemy, jak przygotować nieruchomość pod wynajem, warto skorzystać z pomocy fachowców. Dzięki swojemu doświadczeniu i umiejętność, udzielą porady, jakie działania podstawowe należy podjąć.

Ściany, podłogi i sufit- wygląd tych wszystkich elementów będzie miał szczególne znaczenie. Ludzie chcą pracować w miejscach czystych, schludnych i zadbanych, dlatego lokale świeżo po remoncie cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Prowadzenie działalności w takich lokalach to także pierwszy krok w kierunku sukcesu i wzbudzenia zaufania potencjalnych klientów.

ZOBACZ TEŻ