sobota, Styczeń 19, 2019

Prowadzenie sklepu w modelu dropshipping – jak zacząć?

0
Prowadzenie sklepu w modelu dropshipping - jak zacząć?

Prowadzenie własnego sklepu internetowego jest ciekawym pomysłem na biznes, który pozwala zarabiać, ale i który oferuje interesującą pracę i duże możliwości rozwoju. Stając jednak przed takim zadaniem może się nam wydawać, że do zrobienia jest tak wiele, że wręcz jest to zbyt skomplikowane. Tymczasem – wcale nie musi tak być, szczególnie jeśli zdecydujemy się na sklep w modelu dropshipping. Na czym polega prowadzenie takiego sklepu i dlaczego jest to dobre rozwiązanie na początek przygody z e-commerce?

Wrocław – najlepsze miasto do pracy i życia – dlaczego?

0
Wrocław - najlepsze miasto do pracy i życia - dlaczego?

Stolica Dolnego Śląska jest jednym z najlepszych miejsc do życia, co potwierdza ranking European Cities and Regions of the Future 2018/19, w którym Wrocław uplasował się na wysokich pozycjach w różnych kategoriach. Ponadto został doceniony jako miasto najlepsze do mieszkania i pracy pod względem przyjazności dla osób, które postanowiły się tu osiedlić, oraz jest wskazywany jako najlepszy kierunek do relokacji.

Zadbać o swoje sprawy za granicą

0
Zadbać o swoje sprawy za granicą

Dziś nie jest się ograniczonym granicami własnego kraju do ułożenia sobie życia. Każdy ma inny plan, a często jego realizacja wymaga wyjechania, odetchnięcia innym powietrzem i zanurzenia się w inną rzeczywistość. Za granicę nie jedzie się już samemu by przesyłać pieniądze rodzinie, która została na miejscu. Dziś wyjeżdżają całe rodziny, a różne kraje, dzięki wielu ulgom i świadczeniom pozwalają szybciej rozpędzić nowe życie w swoich granicach.

Mniej zamknięty świat

W przestrzeni Unii Europejskiej łatwiej jest znaleźć dla siebie i swojej rodziny nowy punkt zaczepienia. Od wielu lat głównym kierunkiem jest zachód. Dziś sporo rodzin wyjeżdża do Niemiec licząc (i słusznie) na lepszą płacę oraz możliwości rozwojowe. Do zmiany miejsca pobytu nie trzeba koniecznie „wiele” posiadać. Niemcy mają bardzo rozbudowany system pomocy dla rodzin. Zasiłek rodzinny z Niemiec jest dodatkiem, który można szybko uzyskać i zmniejszyć tym samym swoje obawy, czy na początku nowego rozdziału życia, aby na pewno wystarczy środków na utrzymanie. Zasiłek rodzinny z Niemiec posiada różną wysokość w zależności od liczby dzieci. Ten dodatek pozwala na łatwiejsze podjęcie decyzji o zmianie miejsca pracy i pobytu bez konieczności wielomiesięcznego rozstawania się z bliskimi. Zamieszkanie oraz rozpoczęcie pracy w innym kraju nie jest jednak decyzją, którą podejmuje się z dnia na dzień. W Niemczech obowiązuje inna rzeczywistość prawna oraz formalne wymogi, do których trzeba się dostosować. Chcąc np. zyskać zasiłek rodzinny z Niemiec trzeba podjąć (wcześniej) odpowiednie kroki i mieć już ustalone zaplecze dla pobytu.

Nie trzeba działać samemu

Dziś coraz więcej osób wybiera Niemcy, jako swoją życiową przystań. W efekcie oferty pomocy w załatwianiu różnorodnych dokumentów są na wyciągnięcie ręki. Osoby chcące wyjechać z dziećmi muszą dopiąć wcześniej wiele spraw na ostatni guzik. W zamieszaniu związanym z wyjazdem oraz rozpoczęciem życia w nowym miejscu, można zapomnieć o wypełnieniu witalnych dokumentów. W efekcie formalne procedury się przedłużają, niepotrzebnie kumulując stres, obawy i mnożenie w głowie ciemnych scenariuszy. Planując wyjazd warto zasięgnąć profesjonalnej porady oraz pomocy.

Dziś nie trzeba się koniecznie odwoływać do lokalnych kancelarii prawniczych. Dokładne objaśnienie procedur oraz oferty pomocy w ich przejściu można znaleźć na profesjonalnych portalach. Pomoże to szybko otrzymać zarówno zasiłek rodzinny z Niemiec, jak i inne świadczenia niezbędne do wygładzenia początkowej wyboistej drogi w nowym miejscu, gdzie chcemy zbudować naszą przyszłość.

Szybkie pożyczki internetowe – praktyczne informacje

0
Szybkie pożyczki internetowe - praktyczne informacje

W dzisiejszych czasach większość społeczeństwa żyje na kredyt. Osoby, które mają zdolność kredytową korzystają z usług banków. Natomiast reszta osób musi korzystać z usług parabanków, które oferują szybkie pożyczki online.

Jeżeli interesują Ciebie pożyczki online, to musisz zarejestrować się na stronie internetowej danego parabanku. Rejestrując się podajesz swoje imię i nazwisko, numer dowodu osobistego, pesel i adres zamieszkania. Dodatkowo musisz podać także dane kontaktowe takie jak numer telefonu oraz adres mejlowy. Oczywiście musisz wypełnić także dodatkowe wymagane informacje, m. in. informacje o wykształceniu albo pracy. Musisz podać także swój numer rachunku bankowego. Musisz także zaakceptować regulamin firmy.

Po udanej rejestracji szybka pożyczka online jest już w zasięgu Twojej ręki. Wystarczy, że złożysz wniosek o pierwszą pożyczkę. Pierwsze pożyczki internetowe przeważnie nie są oprocentowane. Możesz starać się o kwotę od kilkuset do kilku tysięcy złoty. Okres spłaty pożyczki przeważnie wynosi miesiąc, ale w zależności od parabanku ten okres może być krótszy albo dłuższy. Przyznanie pierwszej pożyczki online przeważnie jest jeszcze zależne od pozytywnej rozmowy telefonicznej z pracownikiem parabanku. Twoja pierwsza, szybka pożyczka internetowa powinna znaleźć się na Twoim koncie bankowym nawet w ciągu kilku minut od pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

Pożyczki internetowe przeważnie trzeba spłacać w całości w ciągu określonego terminu, ale jeżeli nie masz wystarczającej gotówki, to możesz pomyśleć o przedłużeniu terminu spłaty pożyczki, które oferują niektóre parabanki. Oczywiście taka możliwość jest płatna. Po wpłaceniu określonej kwoty termin spłaty pożyczki zostaje przedłużony o kolejny miesiąc albo inny czas. Pieniądze, które wpłacisz za przedłużenie terminu nie wpływają na wysokość Twojego zadłużenia w parabanku.

Po spłaceniu pierwszej pożyczki online możesz starać się o kolejne pożyczki. Biorąc kolejne pożyczki internetowe parabanki przeważnie oferują wyższe kwoty. Jednakże takie firmy zawsze mają jakiś górny pułap takiej pożyczki, którą oferują swoim klientom, np. kilka tysięcy. Oczywiście druga i kolejne pożyczki online są już oprocentowane. Takie oprocentowanie może być zróżnicowane.
Jeżeli interesuje Ciebie szybka pożyczka internetowa na raty, to powinieneś wiedzieć, że niektóre parabanki oferują coś takiego. Niektóre firmy oferują pożyczki online, które przypominają trochę kredyt bankowy. Takie pożyczki są przeważnie większe i spłacasz je w kilku albo kilkunastu ratach. Oczywiście oprocentowanie takich pożyczek przeważnie jest większe aniżeli w banku, ale z drugiej strony taka pożyczka jest o wiele łatwiej przyznawana.

Zastanawiając się, które pożyczki internetowe są najbardziej korzystne dla Ciebie możesz skorzystać z porównywarek pożyczek, które funkcjonują w internecie. Takie strony internetowej wyszukają dla Ciebie odpowiednie pożyczki online, które są aktualnie dostępne.

Pamiętaj, że szybka pożyczka internetowa jest dostępna prawie dla każdego, dlatego warto zastanowić się nad jej wzięciem w razie potrzeby.

Ochrona nazwy sklepu internetowego – co należy wiedzieć?

0
Ochrona nazwy sklepu internetowego – co należy wiedzieć?

Bazując na statystykach „E-commerce w Polsce 2018 Gemius dla e-Commerce Polska” – ponad połowa konsumentów korzysta dzisiaj z zakupów on-line, uważając je za bezpieczne, szybkie i wygodne. Sklepy internetowe niewątpliwie mają potencjał. Równocześnie jednak na tym rynku robi się coraz ciaśniej. To, co sklepom pozwala się wyróżnić to rozpoznawalna marka, a jak wiadomo marka, która cieszy się zaufaniem, potrafi być magnesem na klientów. Z tego artykułu dowiesz się, jak możesz ją od strony prawnej chronić.

Ochrona nazwy sklepu internetowego w Urzędzie Patentowym.

Markę sklepu internetowego można chronić, zastrzegając ją jako znak towarowy w odpowiednim Urzędzie Patentowym. Przedsiębiorcy najczęściej w tej formie chronią nazwę, logo, symbol lub domenę internetową sklepu. Formalnie jednak znakiem towarowym jest każde oznaczenie, które nadaje się do odróżniania towarów i usług.

Przy bardzo rozpoznawalnych markach pojawia się nawet możliwość rejestrowania kolorów (Milka, Orange, Play), a nawet oznaczeń, które początkowo były opisowe (eObuwie.pl, audioteka, Booking.com). To jednak przywilej największych graczy. Przeciętny przedsiębiorca z branży e-commmerce zastrzega nazwę, bądź logo swojego sklepu.

Co daje rejestracja znaku towarowego?

W następstwie rejestracji znaku towarowego otrzymasz świadectwo rejestracji. To bardzo ważny dokument, ponieważ znajdują się tam informacje:

 • komu przysługują prawa do znaku;
 • czy zarejestrowano odmianę słowną (nazwę) czy słowno-graficzną (logo);
 • jakie wskazano towary i usługi;
 • od kiedy obowiązuje ochrona;
 • jakie jest terytorium przyznanego prawa.

Jest to najpewniejsza i najsilniejsza forma ochrony dla nazwy Twojego sklepu. Jeżeli znak towarowy znajduje się również w domenie internetowej, to również ona będzie zabezpieczona.

W przypadku sporu powołują  się na ten dokument, w prosty sposób wykażesz, że jesteś realnym właścicielem swojej marki. Samo postępowanie będzie miało jedynie za cel wskazanie, czy konkurent swoim działaniem naruszył przysługujące Tobie prawa, czy nie.

Obszerną listę ponad 20 korzyści wynikających z takiej rejestracji znajdziesz w artykule: https://znakitowarowe-blog.pl/dlaczego-warto-zastrzec-marke-firmy/

Czy niezarejestrowany znak towarowy jest jakoś chroniony?

Okazuje się, że tak, choć poziom tej ochrony można uznać za minimalny. Prawa do znaków niezarejestrowanych można wywodzić z:

 • prawa do firmy, uregulowanego przez przepisy kodeksu cywilnego;
 • prawa do oznaczenia przedsiębiorstwa oraz oznaczenia towarów i usług (ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji);
 • prawa autorskiego do logo (ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Musisz jednak pamiętać, że powołując się w sporze na prawa do znaku niezarejestrowanego, będziesz musiał przedstawić dowody na to, że one faktycznie Ci przysługują. W tym przypadku należałoby wskazać m.in.:

 • od kiedy danej nazwy używasz;
 • do oznaczania jakich towarów i usług;
 • na jakim terytorium.

Zakres ochrony znaku niezarejestrowanego za każdym razem będzie indywidualnie ustalany przez sąd. Prowadzenie więc sporu o te przepisy jest bardziej nieprzewidywalne. Dla przypomnienia, powołując się na prawa do znaku zarejestrowanego wykazanie przysługujących Ci praw, wymaga jedynie przedłożenia do akt świadectwa rejestracji.

Więcej na temat plusów i minusów znaków zarejestrowanych i niezarejestrowanych dowiesz się z poniższego nagrania:

Problem z opisowymi nazwami sklepów internetowych.

Jeśli nazwa Twojej domeny wskazuje bezpośrednio na towary, które oferujesz jak np. naturalnekosmetyki.pl, to musisz wiedzieć, że używasz marki, której na płaszczyźnie fonetycznej nie będziesz w stanie w żaden sposób zmonopolizować.

Dobra informacja jest taka, że nikt nie będzie Ci w stanie zabronić używania takiej nazwy. Zła, że takiej nazwy nie zarejestrujesz jako znaku towarowego w wersji słownej. Eksperci w Urzędzie Patentowym uznają, że określenie opisowe należą do domeny publicznej i każdy może się nimi posługiwać.

Jedynym sposobem, aby taką markę chronić to rejestracja logo. Może się to udać pod warunkiem, że posiada ono fantazyjną grafikę. Nie jest to jednak takie pewne, patrząc na panującą obecnie modę na minimalizm. Wiele rozpoznawalnych marek to właściwie czarne napisy na białym tle z lekko stylizowanymi literami.

Kradzież nazwy sklepu internetowego.

Wyobraź sobie, że zainwestowałeś mnóstwo czasu i pieniędzy w rozpoznawalność swojego sklepu internetowego. To wszystko doprowadziło do tego, że jesteś zauważany w branży. Nagle pewnego dnia otrzymujesz przedsądowe wezwanie do zaniechania naruszenia prawa do znaku towarowego innego przedsiębiorcy.

Choć wydaje się to nierealne, nazwę sklepu można ukraść. Wykorzystuje się do tego Urząd Patentowy, w którym obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”.

Znak towarowy zostanie zarejestrowany na tego, kto pierwszy złoży podanie o uzyskanie prawa ochronnego. W trakcie trwania procedury zgłoszeniowej ekspert z Urzędu Patentowego rozpatrujący sprawę nie będzie badał czy na rynku są już podmioty korzystające z podobnej nazwy. Poczeka jedynie na to, czy właściciel wcześniejszego znaku towarowego złoży formalny sprzeciw.

Oznacza to, że w około 6 miesięcy Twój konkurent, były wspólnik lub pracownik może się stać posiadaczem praw wyłącznych do nazwy Twojego sklepu.

W tego typu nieetycznych zagrywkach wyspecjalizowały się tzw. trolle od znaków towarowych. To firmy, które widząc, że przedsiębiorcy nie chronią swoich marek, rejestrują je na siebie. Uzyskane prawa wykorzystują do szantażu. Więcej na ten temat można się dowiedzieć z nagrania:

Jeżeli nie chcesz dopuścić do takiej sytuacji, powinieneś zastrzec nazwę swojego sklepu jako pierwszy. Każda osoba, która dokona zgłoszenia podobnego oznaczenia później, będzie naruszała Twoje prawa.

Czy jesteś właścicielem firmowej domeny internetowej?

Choć sprawa wydaje się oczywista, warto upewnić się kto jest abonentem używanej przez Ciebie domeny. Można to sprawdzić w niecałą minutę. Wystarczy wpisać używany przez Ciebie adres na stronie dns.pl/whois.

Zdarza się, że rejestracja została dokonana np. na byłego wspólnika, pracownika firmy czy też agencję reklamową, która wykonała stronę. Tak jak w większości przypadków, sytuacja ta nie ma większego znaczenia, aż do czasu pojawienia się konfliktu.

Jeśli w Twoim przypadku używana przez Ciebie domena jest zarejestrowana na kogoś innego, to jeszcze nic straconego. Możesz odzyskać ją dzięki umowie przeniesienia praw. Jeśli druga strona nie zgodzi się przekazać praw polubownie, istnieje możliwość dochodzenia ich przed sądem.

Skuteczny rozwód – gdzie zgłosić się po pomoc prawną?

0
Skuteczny rozwód - gdzie zgłosić się po pomoc prawną

Rozwód to okres, który nie jest przyjemny dla żadnej ze stron. Jak więc zadbać o to, aby przebiegł bardzo dobrze, bez zbędnych niedopowiedzeń i prawnych kłopotów, a kwestie majątkowe zostały równo podzielone? Odpowiedzią na te pytania jest dobry radca prawny.

Kancelaria Radcowska – kiedy powinieneś się do niej udać?

Jeśli zamierzasz wziąć rozwód, z pewnością rozważasz w najbliższym czasie udanie się w miejsce, jakim jest kancelaria. Miejsce to jest jedynym rozwiązaniem, które zapewni nam skuteczny rozwód. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że rozwodowe sprawy naprawdę można przeprowadzić szybko i skutecznie. Jeśli postępowanie jest dobrze przygotowane, a kancelaria radcy prawnego zna się na rzeczy i wie, jak poprowadzić tą sprawę, może się okazać że problem rozwiąże się niezwykle szybko. Sprawy tego typu rozwiązuje https://radcaprawny-trojmiasto.pl/, do którego powinniśmy się udać tylko i wyłącznie, jeśli nastąpił całkowity rozkładu pożycia małżonków.

Podatki marynarskie – do kogo zgłaszać się, jeśli mamy z nimi problemy?

Ostatnio wiele marynarzy w Polsce dostało wezwanie do urzędu skarbowego. Przyczyną takiego zjawiska jest wciąż nieuregulowana do końca kwestia podatkowa, jeśli chodzi o ten zawód. Jest to niezwykle indywidualna kwestia, dlatego gdy naprawdę zależy nam na jej skutecznym rozwiązaniu, zgłoszenie się do kancelarii to jedyne sensowne wyjście. Rady, jakie otrzymamy na pewno przydają nam się na przyszłe lata i przygotują na kwestie podatkowe nie zależnie od tego, czy pracujemy na zagranicznym, czy polskim statku. Warto mieć kwestie podatkowe opanowane, dzięki czemu unikniemy szansy na wezwanie do urzędu skarbowego. Podatki marynarskie na razie wciąż nie doczekały się regulacji, przez co same podatki dla marynarzy są niezwykle sporną kwestią do dziś. Nic więc dziwnego, że marynarze podatki wolą mieć rozwiązane i udają się na cenne porady do kancelarii. Tylko w taki sposób rozliczenie podatków marynarzy będzie mogło przebiec sprawnie, rzetelnie i odpowiednio.

Na czym polega obsługa i wsparcie sklepu internetowego?

0
Na czym polega obsługa i wsparcie sklepu internetowego?

W biznesie często popełniamy błąd, myśląc, że raz wprowadzony produkt będzie funkcjonował przez cały czas bez żadnych modyfikacji czy poprawek. To błąd i to samo tyczy się też sklepów internetowych. Praca nad e-commerce w żadnym przypadku nie powinna kończyć się na samym wdrożeniu, ale powinna zawierać w strategii/budżecie długofalową obsługę i wsparcie. W jaki sposób się ona przejawia i jaki może mieć wpływ na sprzedaż?

Dobry e-commerce składa się z wielu składowych, a o ile nie mamy wyspecjalizowanego zespołu tylko do dbałości nad sklepem, to ogarnięcie tego własnym sumptem jest bardzo trudne. Dlatego warto pomyśleć o zewnętrznym wsparciu i stałej, comiesięcznej obsłudze sklepu internetowego.

Świąteczny layout

Weźmy na przykład oprawę graficzną. Choć główny layout przygotowywany jest raz na kilka lat i oczywiście powinien być jak najbardziej efektowny, to wraz z sezonowymi akcjami warto go edytować, modyfikować i udoskonalać. Chociażby święta Bożego Narodzenia – minimalne zmiany w szablonie dla software house będą proste, z kolei dla naszych pracowników może wiązać się to z godzinami pracy. Taka obsługa przy sezonowych promocjach to duże wsparcie.

Cała grupa promocji

Kolejna rzecz to samo wprowadzenie promocji cenowej. Teoretycznie da się to zrobić jednym kliknięciem i zaimportowaniem pliku w formacie .csv, ale najpierw ten plik wymaga odpowiedniej struktury. Minimalna pomyłka i produkt, który docelowo kosztuje 1500 złotych, będziemy sprzedawać za 150 złotych. Dlatego wszelkiego rodzaju implementacja zniżek czy rabatów, szczególnie przy grupowych zmianach cen np. na Black Friday, także powinna być obsługiwana przez doświadczonych specjalistów.

Obsługa a ruch organiczny

SEO to temat niezwykle dynamiczny. Można na etapie wdrożenia przygotować sklep seo-friendly, ale nie zapewni nam to wysokich, stałych pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania. SEO to nieustanny proces i praca nad tym, by sklep wyświetlał się potencjalnym klientom na jak najwyższych pozycjach.

Zazwyczaj to nie tylko blog internetowy na stronie sklepu, ale też opisy produktów dopasowane do obecnego algorytmu i pisane pod słowa kluczowe, czy też odpowiednio otagowane i zoptymalizowane zdjęcia. Odpowiednie poprowadzenie sklepowego SEO wymaga specjalistycznych narzędzi, które mało która firma posiada, dlatego i w tym wypadku może przydać się zewnętrzne wsparcie.

Po wdrożeniu, czyli dodatkowe funkcje

Nie zapominajmy też o tym, że dobry e-commerce powinien rosnąć i wprowadzać nowe funkcjonalności. Rynek internetowy zmienia się z dnia na dzień i rzadko który dobry sklep nic nie zmienia przez np. rok. Należy liczyć się z tym, że w międzyczasie mogą pojawić się nowe funkcje, które jednocześnie szybko staną się must-have i będą obowiązkowym elementem e-commerce. Warto mieć pod ręka kogoś, kto w ramach obsługi wspomoże nas przy wprowadzeniu nowego modułu czy też nowej wtyczki. Dzięki temu jesteśmy w stanie bezboleśnie rozwijać sklep internetowy i notować coraz lepsze wyniki, jednocześnie trzymając się trendów sprzedaży internetowej.

Czy sklep internetowy to gwarantowany sukces?

0
Czy sklep internetowy to gwarantowany sukces

Co raz więcej właścicieli sklepów, a także punktów usługowych decyduje się na otworzenie się na świat internetu, a to oznacza zakładanie nowych sklepów internetowych w sieci. Taki krok jest bardzo ważny i nierzadko przełomowy, gdyż najczęściej to właśnie sklep online okazuje się przynosić największe zyski i efektywność sprzedaży. Jednak czy jest to reguła? Czy zawsze otwierając sklep online możemy być pewni wielkiego sukcesu? O tym poniżej.

Sklepy internetowe bez wątpienia są dzisiaj jak najbardziej mile widziane przez użytkowników sieci i rożnego rodzaju klientów. Zarówno młodsi jak i starsi sięgają bowiem właśnie po internet, gdy w grę wchodzi konieczność dokonania określonych zakupów. Stąd też można wnioskować, że sklep internetowy jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Jednak jak wskazują statystyki i doświadczenia niektórych osób niekonieczne takie przedsięwzięcie kończy się zawsze szczęśliwie. Dlaczego? Otóż najczęściej jest to po prostu błąd właścicieli sklepów czy też firm, którzy w nieodpowiedni sposób przystępują do działania. Aby sklep internetowy mógł sprawnie funkcjonować, a co najważniejsze przynosić duże zyski konieczne jest właściwe zaplanowanie jego struktury czy też podjęcie pewnych kroków.

Korzystając z pomocy profesjonalnych firm takich jak chociażby pierwsza lepsza oferta pod adresem https://www.idosell.com/pl/shop/ można zagwarantować sobie sukces. A to, dlatego, że doświadczeni w tej branży specjaliści doskonale wiedzą czego oczekują klienci i jakie ułatwienia oraz udogodnienia należy zawrzeć na stronie. Właściwy projekt, zastosowanie odpowiednich rozwiązań, a także podjęcie konkretnych decyzji – jedynie to wszystko jest w stanie zapewnić doskonale funkcjonujący sklep internetowy, który dodatkowo nie rozczaruje, a wręcz przeciwnie przyniesie wiele korzyści.

Każdy sklep online powinien być nie tylko łatwy w obsłudze, ale także zrozumiały dla klientów. Co więcej taka strona musi przedstawiać pełen asortyment danego sklepu co oznacza, że klienci mają możliwość zakupienia wszelkich oferowanych przez sklep produktów. Zakupy online z założenia mają być wygodne, szybkie i kompleksowe, dlatego też to właśnie właściciel danego sklepu musi zadbać o to by jego klienci mieli dostęp do najnowszych produktów, a także szerokiego asortymentu. To właśnie takie kroki decydują o tym czy sklep online przyniesie różne korzyści i sukces. Warto o tym pamiętać już na etapie projektowania sklepu, a także jego tworzenia co oczywiście najlepiej jest zlecić profesjonalistom.

Jak wybrać farby do malowania elewacji?

0
Jak wybrać farby do malowania elewacji?

Malowanie elewacji jest procesem bardziej złożonym niż malowanie ścian wewnętrznych i wymaga większych nakładów finansowych oraz czasowych. Dlatego niezwykle istotne jest wybranie odpowiednich produktów, które zapewnią wysoką jakość i trwałość efektu finalnego, tak by mógł on cieszyć przez długi czas.

Faktoring pełny – kiedy się opłaca?

0
Faktoring pełny – kiedy się opłaca?

Faktoring pełny, zwany także faktoringiem bez regresu, to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów faktoringu. Zgodnie z danymi Polskiego Związku Faktorów w 2017 roku z usług faktoringowych skorzystało blisko 9 tysięcy polskich przedsiębiorców. Faktoring pozwala na skuteczne przezwyciężenie wielu przeszkód finansowych, które stoją na drodze wielu firmom.