poniedziałek, Wrzesień 24, 2018

Kleje dla przemysłu – silne i trwałe spoiwa dla twojej branży

0
Kleje dla przemysłu – silne i trwałe spoiwa dla twojej branży

Przemysł potrzebuje odpowiednich klejów, by skutecznie produkować swoje towary. Poszczególne branże wymagają konkretnych spoiw, dlatego ich producenci opracowują coraz to lepsze techniki ich  uzyskiwania.

Kleje do przemysłu meblarskiego

Jedną z pierwszych gałęzi przemysłu, która przychodzi na myśl o klejeniu czegokolwiek, jest przemysł meblarski. Wykorzystuje się tutaj różnego rodzaju spoiwa, w zależności od potrzeb. Kleje na bazie polioctanu winylu znane są wszystkim jako wikol. Jest uniwersalne spoiwo, które połączy zarówno drewno twarde, miękkie, jak i materiały drewnopochodne. Wikol ma specyficzny zapach i charakterystyczny biały kolor. W zależności od rodzaju schnie od kilku minut do nawet 24 godzin. Po wyschnięciu spoina staje się bezbarwna i ciężko jest usunąć ją na sucho. Dlatego należy uważać, by nie pobrudzić w trakcie prac naprawczych elementów wystroju wnętrz. Drugą grupą są kleje poliuretanowe, które charakteryzują się znacznie większą trwałością. Możemy je wykorzystać chociażby do klejenia drewnianych stopni na schodach lub przyklejenia fornirów o dużej powierzchni. Klej ten jest także powszechnie stosowany do klejenia styropianu. Może on występować pod różnymi postaciami. Dostępny jest jako twarda pianka i płyta, ale także można go użyć w formie elastycznych profili oraz folii. Klej ten występuje także w wersji termotopliwej. Oznacza to, że przed użyciem należy go podgrzać do temperatury 110 stopni Celsjusza. Gdy to się uda, należy go szybko nałożyć we wskazane miejsce za pomocą specjalnego węża lub pistoletu.

Kleje do etykiet

Oklejanie opakowań produktów jest ważnym elementem w procesie wprowadzania marki na rynek. Jakość etykiet może skutecznie wpłynąć na wzrost sprzedaży lub podważyć jakość towaru. Dlatego należy zadbać o odpowiedni sprzęt oraz klej. Gama produktów jest bardzo szeroka. Kleje standardowe to kleje akrylowe, które poradzą sobie na gładkich i suchych powierzchniach. Bardzo dobrze wiążą i mogą być stosowane w bezpośrednim i pośrednim kontakcie z artykułami spożywczymi. Mocniejszymi klejami są kauczukowe, które wykazują silne wiązanie nawet na trudnej, wilgotnej powierzchni. Są one wodoodporne, dzięki czemu ich zastosowanie jest tak szerokie. Kleje dla przemysłu opakowaniowego to także kleje termotopliwe oraz dyspersyjne. Dla tych i wielu innych gałęzi trwałe spoiwa dostarczają polskie firmy. Ofertę jednej z nich możesz sprawdzić pod tym adresem: https://fobaro.pl/pl/oferta/klejeprzemyslowe. Wspomagają oni także stoczniowców, kolejarzy, czy drukarzy. Dzięki produktom wysokiej jakości specjaliści nie tylko oszczędzają czas, ale także dbają o stan swoich maszyn i czystość środowiska pracy.

Metale szlachetne dla początkujących – jak zacząć oszczędzać?

0
Metale szlachetne dla początkujących - jak zacząć oszczędzać?

O konieczności oszczędzania na przyszłość z myślą o emeryturze zdaje sobie sprawę większość z nas. Gromadzenie pieniędzy na czas po zakończeniu aktywności zawodowej warto rozpocząć jak najwcześniej i nie tylko odkładać oszczędności, ale również korzystnie je inwestować. W ostatnim czasie formą lokowania kapitału cieszącą się niemałą popularnością jest zakup metali szlachetnych.

Czym jest RTB i kiedy warto w niego zainwestować?

0
Czym jest RTB i kiedy warto w niego zainwestować?

W reklamie internetowej coraz większe znaczenie mają kampanie RTB, czyli real time bidding. Na czym dokładnie polega reklama tego rodzaju i kiedy warto ją wybrać?

Jak dbać o oczy wrażliwe?

0
Jak dbać o oczy wrażliwe?

Prawidłowa pielęgnacja oczu to podstawa dla każdego, a zwłaszcza gdy mowa o osobach bardzo wrażliwych i skłonnych chociażby do alergii. Wówczas ich oczy są podwójnie narażone na działanie szkodliwych czynników z zewnątrz, dlatego w dzisiejszym poradniku dowiesz się więcej na temat sposobów dbania o oczy w różnych sytuacjach. Możesz liczyć na nasze eksperckie porady, ponieważ specjalizujemy się głównie w dziedzinie okulistyki i spraw powiązanych ze zdrowiem oczu. Zobacz, co jeszcze można zrobić dla swoich wrażliwych oczu i ich dobrej kondycji.

Prawo pracy i ubezpieczenia społeczne

0
Prawo pracy i ubezpieczenia społeczne

Prawo pracy oraz kwestie związane z ubezpieczeniami społecznymi stanowią bardzo rozległą dziedzinę i warto skonsultować wszelkie wątpliwości z nimi związane z radcą prawnym. W przypadku braku znajomości przepisów z tej dziedziny, przed podjęciem pracy, w jej trakcie, czy po rozwiązaniu umowy może wystąpić wiele problemów, mających wpływ na sytuację finansową.

Co warto wiedzieć podejmując nową pracę?

Podjęcie zatrudnienia wiąże się z szeregiem praw i obowiązków, zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Radca prawny Natalia Zielmachowicz, prowadząca serwis http://radcaprawny-trojmiasto.pl/ specjalizuje się w prawie pracy i wskaże najkorzystniejsze rozwiązania. Do najczęściej prowadzonych spraw należy m.in. ustalenie istnienia stosunku pracy. Pracodawcy poszukujący oszczędności kosztem pracownika, często zamiast umowy o pracę, podpisują różnego rodzaju umowy cywilno-prawne, np. umowę zlecenie, aby uniknąć wysokich kosztów zatrudnienia. Radca prawny pomaga w takich sytuacjach ustalić, czy powinna zostać zawarta z pracownikiem umową o pracę.

Pracownicy niesłusznie zwolnieni z pracy mogą także dochodzić swoich praw, żądając uznania bezskuteczności wypowiedzenia stosunku pracy i przywrócenie do pracy na dotychczasowym stanowisku, na tych samych warunkach. Kancelaria wspiera także pracowników, którzy padli ofiarą mobbingu i dskryminacji w miejscu pracy i których dobra osobiste zostały naruszone. W przypadku ewentualnych sporów, warto skonsultować też kwestię należnego wynagrodzenia za pracę, czy urlopu, szczególnie w przypadku rozwiązania umowy o pracę. W sprawach spornych, jeśli polubowne porozumienie z pracodawcą jest niemożliwe, Kancelaria Radcy Prawnego Natalii Zielmachowicz reprezentuje pracowników przed sądami.

Pomoc w zakresie ubezpieczeń społecznych

Radca Prawny Natalia Zielmachowicz specjalizuje się w kwestiach związanych z emeryturami i rentami, świadczeniami rehabilitacyjnymi, a także wszelkiego rodzaju zasiłkami – m.in. chorobowymi, wyrównawczymi, opiekuńczymi, macierzyńskimi, czy pogrzebowymi. Tego rodzaju sprawy wymagają znajomości szeregu przepisów i dzięki współpracy z Kancelarią mamy pewność rzetelnego i korzystnego ich rozwiązania.

Pożyczka online — szybka pomoc w nagłych wydatkach

0

Pożyczka online niejednokrotnie określana jest jako szybka pomoc w nagłych wydatkach. Być może w przypadku niektórych nasuwa się pytanie, czy takie postawienie sprawy jest prawdziwie? Odpowiedź na to pytanie jest złożona.

Koniecznie należy mieć na uwadze swoje oczekiwania i możliwości

Ogólnie rzecz biorąc pożyczka online to szybka pomoc w nagłych wydatkach. Niemniej, jeżeli przejdziemy do szczegółów, sytuacja może ulec mniejszej lub większej zmianie. Przede wszystkim należy powiedzieć o tym, że każda firma ma jakąś swoją politykę, wedle której udzielane są pożyczki. Nie wszystko jest dla wszystkich. Biorąc to pod uwagę, musimy pamiętać, że to, iż dwie firmy nie udzieliły nam pożyczki, nie jest równoznaczne, z tym że przy trzeciej będzie tak samo.

Oprócz tego kluczowe znaczenie ma to, w jaki sposób przedstawiają się oczekiwania i możliwości finansowe. Każdą pożyczkę kiedyś trzeba będzie spłacić, tak więc pożyczka online może być szybką pomocą, ale nie musi być skuteczną. Swoją drogą na odpowiedzialnym pożyczaniu zależy też każdej firmie pożyczkowej (stąd decyzje o nieudzieleniu pożyczki), ale czasem różnie z tym bywa.

Warto też mieć na uwadze, że pożyczka online może mieć bardzo różny charakter. Jedna pożyczka musi być spłacona np. po 30 dniach, inna z kolei to pożyczka na raty. Naturalnie w ten sposób po raz kolejny odnosimy się do możliwości finansowych. Krótko mówiąc — nie pozostaje nic innego, jak spokojnie zastanowić się nad tym, które rozwiązanie w naszym przypadku może być określone jako najlepsze.
Kto wie, być może pomocna okaże się strona www.get-money.pl/aktualności/banki/chwilówka-szybka-pożyczka-szybka-wypłata-w-15-minut, jest to portal finansowy, na którym znajdziemy wiele cennych informacji. Informacje dotyczą m.in. porównywarek (porównywarka to oszczędność czasu oraz kolosalna pomoc w podjęciu odpowiedniej decyzji), o których nie było mowy w tekście.

Tyle teorii, teraz czas na przemyślaną decyzję. Tak, jak już też było mówione, pod żadnym pozorem nie wolno podejmować decyzji w pośpiechu. W takim wypadku niejednokrotnie pojawiają się błędy, a mowa w końcu o pieniądzach.

JAK SZYBKO I SKUTECZNIE ROZWIĄZAĆ REKLAMACJĘ KLIENTA?

0
JAK SZYBKO I SKUTECZNIE ROZWIĄZAĆ REKLAMACJĘ KLIENTA?

Przyjmowanie reklamacji klienta to nieodłączna część prowadzenia firmy, która opiera się na sprzedaży. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie zapanować nad pewnymi wadami i wówczas klient może się zgłosić do nas z reklamacją. Warto pamiętać o tym, by rozwiązywać tego typu problemy na jak najwcześniejszym etapie. W ten sposób dbamy też o pozytywny wizerunek firmy i zapobiegamy rozwojowi problemów, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na nawiązywanie kontaktów z potencjalnymi klientami w przyszłości. 

Rozwiązywanie reklamacji klienta – dlaczego trzeba działać szybko?

Szybka odpowiedź na reklamację klienta gwarantuje, że osoba reklamująca nie będzie czuła się ignorowana. Nawet informacja o rozpoczęciu rozważania reklamacji jest już ważna dla klienta, ponieważ dzięki temu będzie on wiedział, że firma wszczęła jakiekolwiek działania w tym zakresie. Oczywiście wiadomo, że firma nie zawsze ma czas na to, by reagować z dnia na dzień, szczególnie, gdy to duże przedsiębiorstwo, w którym wiele działań odbywa się jednocześnie. W takiej sytuacji warto zatrudnić inżyniera rezydenta, który będzie bezpośrednio zajmował się reklamacjami poprzez spotkania osobiste z klientem. To najlepsza i zarazem najbardziej profesjonalna opcja. Spotkanie osobiste dowodzi klientowi, że jego reklamacja będzie traktowana poważnie, a obecność inżyniera może znacząco skrócić czas reakcji, a co się z tym wiąże, zapobiec powstaniu ewentualnych szkód związanych z opóźnioną rekcją.

Jakie są efekty braku szybkiej reakcji na reklamację?

  • Zniechęcenie klienta do podejmowania dalszej współpracy, a w konsekwencji być może nawet zerwanie umowy
  • Szybkie rozprzestrzenienie się informacji o usługach świadczonych w sposób profesjonalny; warto pamiętać o tym, że rynek działa niezwykle dynamicznie, a to z kolei wiąże się z ryzykiem utraty sporego grona klientów
  • Zmniejszenie liczby klientów

Jakie są zalety zatrudnienia inżyniera rezydenta?

  • Klient ma poczucie, że jest traktowany jak partner, a nie jak intruz, który przestaje być przyjacielem w momencie, w którym zgłasza się reklamację. Niestety, to częsta przypadłość wielu firm – wrogie traktowanie klienta sprawia, że przestaje on czuć się bezpiecznie i od tej pory marka będzie kojarzyć mu się z niekorzystnymi działaniami
  • Firma zachowuje dobrą opinię i jednocześnie nie musi poświęcać czasu na to, by zajmować się klientem – sprawy organizacyjne oraz rozmowy przejmuje na siebie inżynier rezydent
  • Zadowolony klient po rozpatrzeniu współpracy może zdecydować się przedłużyć współpracę na kolejne lata. Dodatkowo być może poleci usługi świadczone przez firmę swoim znajomym, a więc firma powiększy grono klientów

Jak widać, nie trzeba dodawać wiele więcej – wszystkie argumenty przemawiają za tym, by zatrudnić inżyniera rezydenta w swojej firmie. To osoba, która może zajmować się czymś więcej niż tylko reklamacjami – w skład jego usług wchodzi również wsparcie klienta na etapie produkcji, projektowania oraz kontroli jakości.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał we współpracy z przedstawicielem firmy Team Prevent sp. z o.o.

Jaki rozkład wybrać kupując mieszkanie od dewelopera we Wrocławiu?

0
Jaki rozkład wybrać kupując mieszkanie od dewelopera we Wrocławiu?

Aneksy kuchenne połączone z salonem oraz z jadalnią spotykane są obecnie w większości mieszkań oddawanych do użytku przez deweloperów. Czy jednak taki rozkład rzeczywiście jest najlepszy? A może lepiej poszukać lokalu o tradycyjnym podziale z kuchnią i salonem osobno?

Tanie komputery używane – płynne działanie za niewielką cenę

0
Tanie komputery używane – płynne działanie za niewielką cenę

Praca przed komputerem wymaga sprawnego i szybkiego sprzętu. Co zrobić, gdy nasze urządzenie przestało działać, a budżet mamy mocno ograniczony? O to kilka rad.

Poszukaj w internecie

Używana elektronika sprzedaje się bardzo dobrze. Ludzie zmieniają sprzęty bardzo często, przez co chętnie pozbywają się starszych urządzeń. Często są one w dobrym stanie i bez problemu posłużą jeszcze kilka lat. Gdzie możemy znaleźć tanie komputery używane? Najszybszą i najprostszą metodą porównawczą będzie przeglądanie ofert w internecie. Bez wychodzenia z domu możemy znaleźć sprzęt, który nie tylko będzie lepszy od naszego aktualnego, ale który pozwoli nam też zaoszczędzić pieniądze. Należy pamiętać jednak, że wiele ofert może być nieprecyzyjnych. Dlatego trzeba dokładnie analizować specyfikację techniczną takiego komputera. Pamiętajmy też, że do pracy biurowej nie potrzebna nam jest wysokiej jakości karta graficzna. Istotna będzie tutaj moc procesora, wielkość pamięci RAM, czy rodzaj matrycy. Dwa pierwsze elementy zapewnią nam szybką pracę komputera. Trzeci natomiast odpowiada za czytelność ekranu. Matowa matryca sprawi, że w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu nie będziemy mieli problemów z pracą. Tanich komputerów najlepiej szukać na wszelkiego rodzaju aukcjach internetowych i serwisach ogłoszeniowych. Te pierwsze oferują sprawne przeszukiwanie ofert zarówno pod względem jakości sprzętu, jak i ich ceny. Nie musimy się też bać o to, że ktoś spróbuje nas oszukać. Kupując urządzenie poza siedzibą sprzedawcy mamy czternaście dni na to, by zwrócić towar bez podania przyczyny. Czas ten możemy wykorzystać na dokładne sprawdzenie zakupionego komputera.

Tanie komputery używane – model biznesowy

Istnieje jednak opcja, która umożliwia nam zakup używanego urządzenia z co najmniej sześciomiesięczną gwarancją. W Polsce działa coraz więcej sklepów sprzedających sprzęt poleasingowy. To tanie komputery używane kupowane przez firmy na zasadzie leasingu. Cechuje je wysoka jakość wykonania i trwałość podzespołów. Cena poleasingowa takiego sprzętu oscyluje średnio od kilkuset złotych do tysiąca. W tej cenie nowy komputer oferowany w sklepach detalicznych będzie często gorszej jakości, a co za tym idzie, mniej wydajny. Dlatego warto poszukać w okolicy sklepu, który oferuje takie właśnie komputery. Często mają możliwość wysyłki sprzętu, więc równie dobrze możemy dokonać zakupu bez wychodzenia z domu. Taką opcję znajdziemy chociażby tutaj. Komputery poleasingowe są już zazwyczaj w pełni sprawne,po czyszczeniu i naprawie usterek. Dzięki temu możemy korzystać z nich bez obaw, a w razie czego mamy gwarancję, która uchroni nas przed kolejnymi kosztami.

Dodatkowe pakiety na siłowni – sprawdź, co będzie ci potrzebne

0
Dodatkowe pakiety na siłowni – sprawdź, co będzie ci potrzebne

Kiedy myślisz o chodzeniu na siłownię, to masz w głowie głównie treningi, zajęcia fitness i przeróżne strefy, gdzie będziesz walczył o lepszą sylwetkę. Wykupujesz karnet i zazwyczaj zbyt wiele cię nie interesuje. Jednak każda siłownia we Wrocławiu, Warszawie czy każdym innym mieście walczy o klienta za pomocą dodatkowych opcji, pakietów, przywilejów. Zobacz, co oferują różne siłownie i co być może znajdziesz u siebie w pakiecie. Być może warto będzie z tego skorzystać.