poniedziałek, Kwiecień 6, 2020

Jakie waluty warto mieć na gorsze czasy?

0
Jakie waluty warto mieć na gorsze czasy

Niestety nowy wirus obnażył słabości naszego rynku. Kapitalistyczne podejście świata przez wiele lat dawało poczucie bezpieczeństwa i możliwość życia w sposób w jaki się chciało. Dzisiaj pęka to jak bańka mydlana, a my jesteśmy przerażeni obserwując zmiany zachodzące w społeczeństwie oraz gospodarkach.

Rodzaje metod wyceny przedsiębiorstwa

0
Rodzaje metod wyceny przedsiębiorstwa

Wycena firmy to często spotykany proces w biznesie. Wykonuje się je w różnych celach. Od tego w jakim celu dokonuje się wyceny zależy także metoda jaką się do wyceny zastosowuje. Wyróżnić można trzy główne metody wyceny firmy.

Oczko w głowie

0
Oczko w głowie

Pociechy chcą się bawić. Interakcje z innymi dziećmi są bardzo dobre z psychologicznego punktu widzenia. Pozwalają nauczyć się życia w społeczeństwie a jednocześnie nawiązywać rozmowy na interesujące je tematy. Bo w końcu łączą je wspólne pasje oraz postacie z bajek.

Czy warto mieć piec ogrodowy?

0
Czy warto mieć piec ogrodowy

Gotowanie jest zajęciem, które dla wielu osób stanowi sposób na oderwanie się na chwilę od otaczającej rzeczywistości. Gotowanie potraw stanowiących kwintesencję innych kultur może być wspaniałym hobby, a nawet sposobem na życie. Z tego względu, wiele osób zastanawia się nad dodatkowymi akcesoriami do gotowania, a jednym z nich jest piec ogrodowy.

Usługi prawne – do kogo się wybrać?

0
Usługi prawne

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy prawnika? W ostatnim czasie wszedłeś w konflikt z prawem? Któraś z bliskich Ci osób potrzebuje natychmiastowej porady eksperta? Nie masz pojęcia, jak się rozwieść? Nie rozumiesz zawiłych kwestii związanych z podatkami? Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób możesz zapisać komuś swój majątek? Jeżeli tak, to doskonale trafiłeś!

Zawiesia pasowe – najważniejsze informacje

0
Zawiesia pasowe - najważniejsze informacje

Co to w ogóle są takie zawiesia pasowe? Co powinniśmy o nich wiedzieć? Kiedy takie zawiesia pasowe nadają się do zastosowania? O tym wszystkim właśnie będzie poniżej?

Co musisz wiedzieć o bezpiecznym braniu pożyczki przez internet

0
Co musisz wiedzieć o bezpiecznym braniu pożyczki przez internet

Pożyczanie przez Internet jest bardzo proste i zajmuje tylko kwadrans. Z roku na rok coraz większa liczba Polaków pożycza pieniądze online. Jest to przede wszystkim wygodne i szybkie, a do tego anonimowe. Pieniądze można pożyczyć nawet w weekend, więc choćby to skłania dużo osób do korzystania z tego typu zobowiązania. Jednak biorąc pożyczkę przez Internet, zawieramy umowę online. Jakie informacje musimy podać przez Internet, aby dostać pożyczkę?

Pożyczka w 15 minut na dowód

Pożyczka przez internet na konto ma bardzo uproszczone formalności. Jedyny dokument jaki będzie nam potrzebny to dowód osobisty. Zawsze musimy podać dane z dowodu, aby zawrzeć jakąkolwiek umowę, w tym zdalnie umowę o pożyczkę. Jednak składając wniosek o pożyczkę oprócz wpisania danych osobowych trzeba również podać dane finansowe. Jest to tak zwane oświadczenie o dochodach, gdzie podajemy ile zarabiamy i z jakiego tytułu, a także szacowane miesięczne wydatki, w tym na inne zobowiązania finansowe wobec banków i firm pożyczkowych. Nie trzeba wysyłać skanów dokumentów czy korespondencji pocztowej. Wystarczy wszystko wpisać we wniosku online. Nadmienić tutaj można o różnych rodzajach pożeczk online: chwilówka, pożyczka na raty, pożyczka na konto, pożyczka bez zaświadczeń etc….

Jednakże w jakiś sposób firma musi sprawdzić czy jesteśmy osobą, za którą się podajemy. W tym celu po wypełnieniu wniosku należy zrobić przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę. Wraz z przelewem do pożyczkodawcy dojdą nasze dane osobowe podane w banku. Jeśli będą one identyczne z tymi we wniosku, zostaniemy zweryfikowani pozytywnie. A firma pożyczkowa sprawdzi zdolność kredytową i odpowie na wniosek.

Dochodzi jeszcze sprawdzenie ryzyka kredytowego. Firma pożyczkowa nie pożycza każdemu chętnemu klientowi. Musi sprawdzić czy potencjalny klient jest wiarygodny i spłaci swoje zobowiązanie. Robi to przez sprawdzenie baz np. Biura Informacji Kredytowej (BIK). Otrzymuje z baz informacje o aktywnych zobowiązaniach danej osoby, w tym o długach. Zwykle są to dane za okres 5 lat. Warto pamiętać, że musimy wyrazić zgodę na sprawdzenie informacji w bazach. Można ją znaleźć w formie do odznaczenia na koniec wniosku przed jego ostatecznym wysłaniem. Oczywiście są też firmy, które nie sprawdzają wcale baz i udzielają odpowiedzi na wniosek od ręki. Jednak zdecydowana większość pożyczkodawców przed udzieleniem pożyczki sprawdza historię kredytową czy zadłużenia, aby wiedzieć z jakim typem klienta ma do czynienia.

W praktyce oznacza to, że podając dane z dowodu osobistego jesteśmy sprawdzani nie tylko pod kątem ich poprawności, ale też sprawdzana jest nasza historia zobowiązań czy aktywne zadłużenie widoczne w bazach. Dlatego można powiedzieć, że firmy pożyczkowe otrzymują na podstawie jednego dokumentu bardzo szeroki dostęp do różnych informacji o nas.

Dlaczego musisz zawsze chronić swoje dane?

Obecnie nasze dane są przetwarzane wszędzie. Informacje są gromadzone i udostępniane. Nawet sami to robimy dobrowolnie. Podajemy dane z dowodu osobistego, a nawet dane uznawane za wrażliwe. Sami musimy dbać o ich ochronę. Jeśli tego nie zrobimy i nasze dane zostaną skradzione cieszyć się z tego będą przestępcy czy nawet telemarketerzy. Wiele firm zajmujących się telemarketingiem po prostu kupuje gotowe bazy danych. Możesz więc nagle zacząć odbierać telefony od firm, z którymi nigdy wcześniej nie miałeś kontaktu. Jest to nie tylko uciążliwe, ale i niebezpieczne.

Aby coś załatwić przez Internet również wielokrotnie trzeba podać dane z dowodu, w tym numer i serię czy numer PESEL. Wystarczy podać PESEL, aby ktoś uzyskał dostęp do naszych informacji osobowych, w tym imion i nazwisk rodziców, daty urodzenia, stanu cywilnego, a nawet numeru i daty ważności dowodu osobistego. Oznacza to, że choćby ten jeden numer identyfikacyjny może dać obcej osobie kompleksową wiedzę o naszym życiu.

A co można zrobić z takimi danymi? Niestety tutaj sprawa jest bardzo niekorzystna dla poszkodowanych. Sami musimy udowodnić, że straciliśmy dane nie ze swojej winy, np. ukradziono nam dowód, firma która miała nasze dane została zhakowana itd. Skradzione dane bardzo często wykorzystywane są do wyłudzeń zobowiązań finansowych. My nawet nie wiemy o tym, że ktoś zaciągnął na nasze dane kredyt. Dowiemy się o tym najpewniej w momencie, gdy zapuka do nas komornik po spłatę długu.

Jeśli skradziono nam dowód czy mamy podejrzenie, że dane podane w Internecie wyciekły warto od razu zgłosić to na policję. A potem zastrzec dowód na stronie internetowej BIK lub włączyć alerty. Zastrzegając dowód ten dokument zostanie wyłączony z obiegu, a my będziemy musieli iść do urzędu po nowy dokument. Jest to najlepsza opcja, gdy dowód zostanie nam skradziony. Gdy tylko mamy podejrzenie kradzieży danych warto włączyć alerty. Jeśli to zrobimy będziemy otrzymywać powiadomienie od BIK za każdym razem, gdy jakaś instytucja wyśle zapytanie do BIK o naszą historię kredytową.

Strona internetowa z kłódką

W Internecie podajemy naprawdę masę danych. Nie zawsze są to dane wrażliwe. Czasem podajemy po prostu imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania. Już takie dane powinny być chronione. Zwłaszcza składając wniosek o pożyczkę, gdzie podajemy dane osobowe i finansowe musimy chronić podane informacje. Oczywiście firmy pożyczkowe są zobligowane do ochrony danych osobowych w ramach rozporządzenia, ale sami pierwsi musimy zadbać o bezpieczeństwo.

Wchodząc na jakąś stronę przy jej adresie możemy zobaczyć kłódkę. Jest to znak certyfikatu bezpieczeństwa tzw. SSL. Jeśli firma wdrożyła ten certyfikat to mamy pewność, że nasze dane są u niej bezpieczne i chronione. Warto wiedzieć, że ten certyfikat daje potrójną ochronę danych. Po pierwsze są szyfrowane. Po drugie w trakcie transferu nie można ich zmieniać. Po trzecie nie ma możliwości, aby podczas przeglądania strony zostać przekierowanym na fałszywą wersję.

Zatem jeśli strona firmy pożyczkowej wyświetla się z kłódką, mamy pewność, że jeśli podamy jej swoje dane, to będą one podczas procesu składania wniosku i później w bazie danych firmy chronione w odpowiedni sposób. Dlatego też wybierając pożyczkę musimy sprawdzić nie tylko jej warunki finansowe, ale i czy nasze dane będą bezpieczne. Dzięki temu dostaniemy pożyczkę szybko i bez martwienia się co się dzieje z naszymi informacjami.

Nowa praca – jakie korzyści płyną z takiej zmiany?

0
nowa praca - jej zalety

Nowa praca bardzo często wywołuje stres i obawy, czy na pewno podołamy nowym obowiązkom. Niesie również za sobą wiele wyzwań. W takiej sytuacji najlepiej jest się skupić wyłącznie na zaletach i korzyściach, które płyną z tej zmiany. Jest to w końcu nowy etap w naszej karierze zawodowej.

Nowe znajomości

Wiele osób oprócz nowych obowiązków, obawia się również współpracowników. Martwią się, że nie zostaną przez nich zaakceptowani, że nie będą potrafić porozumieć się z zespołem. Takie myślenie jest zgubne, ponieważ przecież już podczas rekrutacji zostaliśmy częściowo ocenieni. Podczas takiego spotkanie nie były weryfikowane wyłącznie nasze kompetencje, ale i charakter. Tylko wtedy przełożony jest w stanie trafnie dobrać pracownika do zespołu.

Zdobycie nowych znajomości, tak na dobrą sprawę daje nam spore możliwości. Mogą być one przydatne, gdy będziemy podejmować kolejne ważne kroki w życiu zawodowym lub zaowocować współpracą w przyszłości.

Nowe obowiązki

Gdy trzymamy nową pracę, w zupełnie innym przedsiębiorstwie, stoi przed nami szansa na nowe wyzwania zawodowe. Wszelkie błędy, które popełniliśmy na poprzednim stanowisku, powinniśmy traktować jako nauczkę. To dzięki nim teraz jesteśmy bogatsi o pewne doświadczenia i umiejętności.

W obliczu zmiany pracy na nową, możemy usprawnić pewne rzeczy, tak by uniknąć utrudnień. Możemy wprowadzić nowe zasady, które sprawią że nasza praca będzie lepiej zorganizowana.

Przeczytaj też: http://www.margines.pl/marketing-relacji-na-czym-polega/

Nowe wyzwania

Przed zatrudnieniem w nowym przedsiębiorstwem możemy również negocjować lepsze wynagrodzenie. Prawidłowe przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej to podstawa. Powinniśmy również zrobić rozeznanie i zweryfikować jakie są oferowane stawki na danym stanowisku. Tylko wtedy możemy zaoferować pensję, która będzie nas satysfakcjonowała.

Zmiana pracy to też świetna okazja do zmiany pewnych elementów swojego życia prywatnego. Jeżeli ciągle narzekamy na brak czasu na aktywność fizyczną, możemy na przykład postanowić, że do nowej firmy będziemy dojeżdżać na rowerze. Zmiana zatrudnienia bardzo często ułatwia takie ‚nowe postanowienia’.

Źródło: https://www.epce.org.pl/

Lampy Nowodvorski – polska jakość i tradycja

0
Lampy Nowodvorski

Historia marki Nowodvorski

Firma Nowodvorski istnieje od 1994 roku. W ciągu tych wszystkich lat z małej, kilkuosobowej firmy wykształciło się przedsiębiorstwo liczące ponad 360 pracowników. To jednak nie przeszkadza w ciągłym realizowaniu początkowej misji marki, jaką jest oferowanie szerokiego asortymentu niedrogich, dekoracyjnych opraw oświetleniowych. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na preferencje i budżet związany z nowym oświetleniem do mieszkania lub lokalu.  Wszystko to w oparciu o najwyższą jakość produkcji i rodzinną wieloletnią tradycję. Obecnie Nowodvorski Lighting ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia z targów oświetlenia.

Lampy Nowodvorski produkowane w Polsce

Rodzinna tradycja i korzenie marki sprawiają, że większość produktów oferowanych przez firmę nadal jest tworzonych w Polsce. Wszystko to pod okiem zaufanych i doświadczonych specjalistów związanych z marką od lat. Dzięki nowoczesnym sterowanym komputerowo maszynom zapewniona jest ciągłość dostaw nie tylko w Polsce, ale i w wielu miejscach na świecie. Ponad 25 lat doświadczenia w oferowaniu wysokiej jakości polskich produktów to gwarancja satysfakcji tysięcy klientów. Pomimo trendu przenoszenia produkcji do regionów o niższych kosztach, firma Nowodvorski Lighting nieprzerwanie produkuje w Polsce i nie zamierza tego zmieniać.

Cele i wartości firmy Nowodvorski

Pomimo szybkiego rozwoju firmy, nie zapomniano o celach i wartościach towarzyszących przy jej zakładaniu. Dzisiejsza produkcja lamp to wciąż obecna na początkowym etapie pasja do tworzenia wyjątkowych produktów. Dzięki temu marka Nowodvorski umocniła swoją pozycję na rynku i zdobyła zaufanie i sympatię wielu tysięcy klientów indywidualnych i biznesowych. To docenianie sprawia, że firma przykłada dużą wagę do relacji z klientami i robi produkty będące gwarancją zadowolenia.

Lampy Nowodvorski do każdego pomieszczenia

Szeroka oferta firmy, na którą składa się ponad 1,5 tysiąca modeli lamp, pozwala trafić w każde gusta. Znaleźć tu można klasyczne lampy, będące świetnym dopełnieniem tradycyjnych wnętrz, a także zupełnie nowe projekty pasujące do nowoczesnych i futurystycznych pomieszczeń. Śledzenie trendów i poszukiwanie nowych rozwiązań pozwala na ciągłe oferowanie świeżych wzorów dających mnogie możliwości aranżacyjne. Wszystko to oznacza, że w ofercie firmy znajdziesz lampy do każdego pomieszczenia, a nawet i do ogrodu.

Dystrybucja lamp Nowodvorski

Lampy Nowodvorski to dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 15 tys. m2. Wyposażenie w najnowocześniejszy system maszyn i urządzeń sterowanych komputerowo pozwala utrzymać produkcję na wysokim poziomie bez kompromisów związanych z czasem oczekiwania na zamówienie. Liczni dystrybutorzy, hurtownie, sklepy specjalistyczne i wysyłkowe dają możliwość otrzymania lamp marki Nowodvorski nawet w ciągu 24 godzin.

Dobra pozycja w wyszukiwarce internetowej jest ważna!

0
Dobra pozycja w wyszukiwarce internetowej jest ważna

Pozycjonowanie stron internetowych to sposób reklamy online, który skoncentrowany jest na uzyskaniu, a potem na utrzymaniu wysokiej pozycji w wyszukiwarce. Dlaczego warto zadbać o to, aby adres strony znalazł się na takiej pozycji?

Reklama w wyszukiwarce internetowej

Wyszukiwarka internetowa to serwis, który nie tylko pomaga w szybkim znalezieniu potrzebnych informacji. Za jej pomocą można również prowadzić działania reklamowe. W tym celu wykorzystuje się różne metody reklamy dzielone na dwie kategorie:

  • kampanie linków sponsorowanych, na przykład Google Ads, dawniej AdWords
  • optymalizację i pozycjonowanie stron internetowych, w skrócie SEO

Pierwsza z prezentowanych metod polega na wykorzystaniu oznaczonych boksów reklamowych widocznych w wyszukiwarce, a także na innych, współpracujących z nią witrynach. Druga natomiast odnosi się do organicznych wyników wyszukiwania, czyli wyników, które nie są opłacane przez Google Ads.

Dobra pozycja w wyszukiwarce na wagę złota

Zarówno w Google Ads, jak również z pozycjonowaniu kluczowe jest uzyskanie dobrej pozycji strony internetowej. Dobra pozycja to taka, która jest natychmiast zauważalna, dlatego też w tym przypadku może wzbudzić ona większe zainteresowanie.

Reklamy Google Ads są prezentowane najwyżej. Jednak ze względu na swoje oznaczenie jako reklama nie zawsze budzą zaufanie internautów. Wyniki organiczne prezentowane są poniżej, ale także w tym przypadku można wpływać na kolejność wyświetlania adresów stron na liście. W tym celu przeprowadza się wspomniane pozycjonowanie stron Warszawa to miasto, gdzie także ta metoda jest dostępna.

Główne korzyści z wysokiej pozycji w wyszukiwarce:

  • optymalna widoczność adresu strony internetowej
  • większy ruch – większa liczba odwiedzin strony
  • lepsza rozpoznawalność strony WWW
  • podniesienie popularności promowanej strony
  • zwiększenie korzyści wynikających z promowanej strony, na przykład zysków
  • poprawa konkurencyjności strony WWW

Gdy zatem właściciel strony zadba o jej wysoką pozycję, wtedy może on osiągnąć wszystkie te korzyści!

Pozycjonowanie warto zlecić sprawdzonej agencji SEO

Agencja SEO może zaoferować swoim klientom profesjonalną, pełną obsługę, która obejmuje audyty SEO, optymalizację oraz pozycjonowanie stron Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Katowice – takie agencje działają obecnie w wielu miastach w Polsce.

Rozpoczęcie współpracy z agencją SEO może być zatem korzystnym wyborem dla każdego właściciela strony internetowej, który chce zwiększyć jej popularność poprzez podniesienie jej pozycji w wyszukiwarce. To inwestycja, która będzie mogła przynieść wymierne zyski!

ZOBACZ TEŻ