poniedziałek, Czerwiec 26, 2017

Rejestracja czasu pracy – kto powinien ją prowadzić

0

Programy do monitorowania czasu pracy pracowników są obecnie bardzo popularne, choć wiele osób myśli, że znajdują zastosowanie głównie w wielkich korporacjach i dużych zakładach. Warto jednak wiedzieć, że rejestracja czasu pracy nie jest kwestią podlegającą decyzji pracodawcy i nie tylko w takich miejscach można czy należy ją prowadzić.

Inwestycja w waluty, czyli jak oszczędzać dzięki kantorom internetowym

0

Usługi kantorów internetowych stają się coraz bardziej popularne, a wiele osób widzi w nich nie tylko sposób na szybki zakup euro lub funtów przed wyjazdem zagranicznym, ale również możliwość osiągnięcia sporego zysku. Jakie grupy odbiorców mogą oszczędzić najwięcej? Ile klienci zyskują na wymianie walut online? Sprawdziliśmy dane, dotyczące oferty e-kantorów, banków oraz kantorów tradycyjnych i przeanalizowaliśmy wyniki.

Jak wybrać odpowiedni program magazynowy?

0

Jak wybrać odpowiedni program magazynowy dla niewielkiej firmy? Okazuje się, że decyzja wcale nie jest taka łatwa, a efektywne prowadzenie magazynu wymaga jej podjęcia. W końcu każda firma ma swoje własne potrzeby i na inne elementy należy zwrócić uwagę wybierając system magazynowy.

Korzystaj z dobrej pogody

0

Lato rozkwita coraz bardziej z każdym kolejnym dniem. Mamy zdecydowanie więcej energii do działania i chcemy nadrobić stracony czas. Poświęcamy go zatem na to wszystko, co do tej pory leżało odłogiem. Najczęściej jest tak, że lista zaniedbanych czynności jest dość długa. Jakie zaległości na pewno warto nadrobić?

Modelowy klient firmy pożyczkowej

0

Firmy pożyczkowe chciałyby pożyczać pieniądze tylko rzetelnym klientom, o stabilnej sytuacji finansowej, z którymi nie wiąże się ryzyko braku spłaty zobowiązania. Natomiast klientom zależy na jak najszybszym zaciągnięciu pożyczki, z możliwie jak najniższymi kosztami i minimalnymi formalnościami. Jak przedstawia się obraz klienta idealnego dla pożyczkodawców? Co mogą mu zaoferować w zamian?

Czym różni się konkurs dla klientów od gry losowej?

0

W potocznym rozumieniu dość często konkurs mylony jest z grą losową. Te dwa przedsięwzięcia jednak różnią się zasadniczo, więc w wypadku jakichkolwiek wątpliwości wskazana jest fachowa interpretacja.

VAT – wykreślenie z rejestru

0

W ciągu prowadzenia działalności gospodarczej mogą zdarzyć się przerwy w wykonywaniu czynności opodatkowanych podatkiem VAT. W takim przypadku przedsiębiorca może zostać wykreślony z rejestru czynnych podatników VAT. Brak zakupu towaru lub korzystania z usług, które uprawniają do odliczenia VAT nie zwalnia jednak podatnika z konieczności składania deklaracji.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

0

Każda firma musi prowadzić dokumentację rachunkową. Istnieje kilka możliwości prowadzenia księgowości. Jako podstawowe warianty można wymienić prowadzenie księgowości samodzielnie, co jest bardzo pracochłonne, a ewentualny błąd może mieć poważne konsekwencje, lub znaleźć biuro rachunkowe – tradycyjne lub elektroniczne, które zrobi to za Ciebie.

Bezpieczny sposób na inwestowanie oszczędności

0

Coraz więcej osób szuka korzystnych sposobów na zainwestowanie posiadanych oszczędności. Brak doświadczenia i specjalistycznej wiedzy dotyczącej rynków finansowych często zniechęca do samodzielnego podejmowania ryzyka inwestycyjnego. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się fundusz inwestycyjny.

Jaki wybrać prezent dla szefa?

0

Dla szefa lubiącego sportowe auta świetnym prezentem będzie przejazd ulicami miasta Nissanem GTR. Osobom o spokojniejszych usposobieniach warto podarować lot balonem. Dla pasjonatów militariów oryginalnym prezentem będzie przejazd czołgiem.