5 sprawdzonych sposobów na zarabianie na nieruchomościach

Inwestowanie w nieruchomości nadal się opłaca. Posiadanie mieszkania, domu czy też innego budynku daje bowiem możliwość całkiem niezłych zarobków. Jednorazowy czy też comiesięczny zastrzyk gotówki można natomiast wykorzystać na codzienne potrzeby, dalsze inwestycje, samorozwój czy też realizację marzeń. Dowiedz się, jak zacząć czerpać zyski z nieruchomości.

Flipping

Ten sposób zarabiania na nieruchomościach jest nieco mniej znany, ale z pewnością jest wart uwagi. W przypadku flippingu pomieszczenia bądź budynki kupuje się w celu szybkiego zwiększenia ich wartości i następnie sprzedania ich po lepszej cenie. Skuteczny flip nieruchomości wymaga wiedzy dotyczącej m.in. remontów, a także dobrych umiejętności sprzedażowych. Ważne jest też szybkie działanie, ponieważ każdy dzień generuje koszty związane np. z podatkami i opłatami za media. Na udanym flipie można zarobić 10-15%, co w przypadku niektórych nieruchomości może oznaczać kwoty rzędu kilkudziesięciu bądź nawet kilkuset tysięcy złotych.

Wynajem długoterminowy

W przypadku najmu długoterminowego osobom prywatnym bądź firmom na zwrot z inwestycji trzeba często poczekać wiele lat. Nie oznacza to jednak, że nie warto zdecydować się na taki sposób zarabiania na nieruchomościach. Takie rozwiązanie może być bowiem świetnym sposobem na dywersyfikację dochodów. Najwięcej na najmie długoterminowym mogą zyskać osoby, które odziedziczyły nieruchomość. W takim przypadku nie wydają pieniędzy na zakup mieszkania i od początku na nim zarabiają.

Najem krótkoterminowy

Właściciele nieruchomości mogą liczyć na większe zarobki, jeśli zamiast najmu długoterminowego zdecydują się na najem krótkoterminowy. Taka działalność wymaga jednak poświęcenia większej ilości czasu i jest nieco bardziej skomplikowana pod względem prawnym. Należy pamiętać, że do utrzymania pomieszczeń w dobrym stanie konieczne może być zatrudnienie m.in. osoby do sprzątania. Najem krótkoterminowy często oznacza też bycie pod telefonem niemal przez cały dzień. Ponadto w wielu miejscach taka działalność generuje zyski tylko w sezonie turystycznym.

Kwatery pracownicze

Ciekawym i prężnie rozwijającym się sposobem na czerpanie zysków z nieruchomości jest prowadzenie biznesu związanego z najmem kwater pracowniczych. Taka sytuacja ma w dużej mierze związek z tym, że w ostatnich latach w Polsce pojawiło się wielu imigrantów zarobkowych m.in. z Ukrainy. Dzięki warsztatom z kwater pracowniczych organizacji Albrecht International można nie tylko odkryć sekrety branży, ale także nawiązać wiele cennych znajomości biznesowych.

Pośrednictwo nieruchomości

Praca pośrednika nieruchomości oznacza właściwie nieograniczone możliwości zarobku, które zależą przede wszystkim od umiejętności danej osoby i jej specjalizacji. Biura nieruchomości nadal cieszą się ogromnym powodzeniem, ponieważ zwyczajnie nie każdy ma czas na samodzielnie zajmowanie się sprzedażą, kupnem, najmem czy też wynajmem mieszkania, domu bądź lokalu usługowego. Niekiedy klient może nawet np. przebywać poza krajem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here