Agencje pracy tymczasowej w dolnośląskim. Kiedy warto zatrudnić się przez taką agencję

Województwo dolnośląskie jest jednym z liderów, jeśli chodzi o niski poziom bezrobocia. Od dłuższego czasu waha się on w granicach 4-4,5 proc., a więc jest znacznie niższe w porównaniu ze średnią krajową. Mimo to w regionie nadal są tysiące osób bez pracy, które pomimo intensywnego przeczesywania portali ogłoszeniowych nie mogą doczekać się choćby zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Jesteś w dokładnie takiej samej sytuacji? W takim razie rozważ zgłoszenie się do agencji pracy tymczasowej. W dolnośląskim jest to bardzo popularny sposób na znalezienie zatrudnienia. Komu szczególnie polecamy wykonanie takiego ruchu?

Gdy nie jesteś pracownikiem poszukiwanym przez pracodawców

Choć wydaje się, że pracodawcy szukają dziś „każdego”, to jednak wciąż są osoby, które z uwagi na niskie kwalifikacje nie znajdują się w orbicie zainteresowania rekrutujących firm. Dotyczy to w szczególności osób bez żadnego wykształcenia (a już szczególnie praktycznego) oraz doświadczenia zawodowego.

Dobrym przykładem może być tutaj osoba, która właśnie skończyła studia na mało przydatnym dla rynku pracy kierunku, nigdzie wcześniej nie pracowała, a do tego jest kobietą. W takim przypadku dobrym pomysłem na rozpoczęcie kariery zawodowej będzie właśnie nawiązanie kontaktu z agencją pracy tymczasowej.

Gdy musisz jak najszybciej znaleźć pracę

Nie ma się co oszukiwać: osoby, które od wielu miesięcy znajdują się poza rynkiem pracy, siłą rzeczy są w coraz gorszej sytuacji ekonomicznej. To z kolei nakręca frustrację oraz odbiera wiarę we własne siły. Aby się z tego wyrwać należy jak najszybciej podjąć zatrudnienie, nawet na stanowisku poniżej własnych kwalifikacji czy wyobrażeń o swoich umiejętnościach. Największą szansę na podjęcie pracy daje właśnie skorzystanie z pomocy agencji rekrutacyjnej.

Gdy chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe

Osoby, które nie mają ani przydatnych kwalifikacji, ani tym bardziej żadnej praktyki zawodowej, są w szczególnie trudnym położeniu, ponieważ ich zatrudnienie wiąże się ze sporym ryzykiem po stronie pracodawcy. Dlatego firmy dużo chętniej decydują się przyjąć takie osoby czy to na okres próbny, czy w formie pracy tymczasowej, w czym pośredniczy agencja.

Jest to atrakcyjne, a na pewno korzystne rozwiązanie z punktu widzenia osoby dopiero wchodzącej na rynek pracy lub wracającej na niego po wielu latach przerwy. Po pierwsze: nie trzeba się stresować, że nie spełniamy oczekiwań pracodawcy, ponieważ te nie są przesadnie wygórowane. Po drugie: zdobywamy bezcenne doświadczenie. Wreszcie po trzecie: często można tutaj liczyć na pakiet szkoleń zapewnionych przez pracodawcę, co automatycznie podnosi kwalifikacje zawodowe pracownika i zwiększa jego szanse na znalezienie lepszej pracy w przyszłości.

Gdy nie masz już siły na ciągłe przeglądanie ofert

To zrozumiałe, że na pewnym etapie bezskutecznego poszukiwania pracy pojawia się frustracja i zniechęcenie. Jest to poważny czynnik ryzyka trwałego bezrobocia. Jeśli więc masz już dość rozmów kwalifikacyjnych, z których nic nie wynika i wysyłania aplikacji, na które nikt nie odpowiada, to Twoim kolejnym krokiem powinno być skontaktowanie się z agencją pracy tymczasowej.

Wybierz dobrą agencję pracy tymczasowej w dolnośląskim

Aby rzeczywiście w pełni wykorzystać szansę, jaką daje pośrednictwo agencji pracy tymczasowej, musisz w pierwszej kolejności znaleźć odpowiednią firmę świadczącą usługi rekrutacyjne. Skup się na tych, które mają wielu klientów, działają na lokalnym rynku od dłuższego czasu oraz cieszą się dobrą opinią zarówno wśród pracodawców, jak i pracowników.

Wszystkie te kryteria spełnia Crew For Youagencja pracy tymczasowej w dolnośląskim, która stale poszukuje pracowników dla swoich klientów na najróżniejsze stanowiska, w tym niewymagające specjalnych kwalifikacji. Aktualne oferty pracy Crew For You znajdziesz na stronie internetowej agencji –  https://crewforyou.pl.

Zajrzyj również do innego artykułu, z którego dowiesz się, jak wygląda współpraca agencji pracy tymczasowej z przedsiębiorcą korzystającym z usługi pośrednictwa. Dzięki temu zrozumiesz, dlaczego tak wiele firm przedkłada pomoc agencji nad standardową rekrutację pracowników. Artykuły znajdziesz tutaj – https://crewforyou.pl/aktualnosci/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here