architekt

Architektów na początku kariery rozważa założenie własnego biura architektonicznego. Powodów jest naprawdę sporo. Niektórzy architekci znudzeni są już pracą dla dużej firmy, inni natomiast kierują się ambicjami. Dzisiaj odpowiemy sobie na pytanie dotyczące pracy na etacie czy założenia własnej firmy. Czy jest to trudne na początek? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/architekt-etat-czy-wlasne-biuro/

Gdzie szybciej możesz zarobić – etat czy własna firma?

Praca architekta jest to praca dobrze płatna, a średnia pensja dla takiego zawodu wynosi około 5620 zł brutto, należy jednak wspomnieć, że 25% architektów zarabia kwoty powyżej 6850 zł brutto. Zarobki architekta zależą jednak od wielu czynników. Są to między innymi staż pracy, specjalizacja, miejsce zatrudnienia, a także region, w którym dana firma działa. Badania pokazują, że architekci, którzy pracują w dużych firmach zarabiają znacznie więcej od tych, którzy pracują w małych firmach. Jak sytuacja prezentuje się jednak u tych, którzy postanowili pracować na własny rachunek?

Sporo młodych osób decyduje się na podjęcie kariery próbując również jako przedsiębiorca własnego biura architektonicznego. Powstrzymuje jednak obawa, że będą musieli oni zakończyć swoją działalność z powodu małe liczby klientów. Architekt posiadający własne biuro jest w stanie zarobić nawet 10000 zł, jednak osiągnięcie takich zarobków nie jest proste. Młoda osoba, która dopiero ukończyła studia nie jest to dobry kandydat na zakładanie własnej działalności. Pracownicy nie zdecydują się na zatrudnienie osoby, której umiejętności oraz kompetencje jeszcze nie są na tyle wyrobione. Dlatego właśnie przed założeniem biura, architekt powinien nabyć doświadczenia pracując pod opieką specjalistów.

Własne biuro architektoniczne – czy ciężko je założyć?

Aby założyć dobre prosperujące biura potrzebne jest doświadczenie i dobra opinia w branży. To jednak nie wszystko. Samo założenie firmy dla wielu osób jest skomplikowane, ale i stresujące. Jest to bowiem proces, który wiąże się z ogromnymi kosztami na początek. Młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć jednak na dofinansowania unijne, które Niecała godzą cały proces. Dużym plusem w zakładaniu działalności jest również to, że architekt może pracować w domu. Odciąża go to jeżeli chodzi o koszty wynajmu i ewentualnego remontu lokalu początkowo trudne może być znalezienie klientów, ale nie należy załamywać się na początek.

Zobacz też: http://www.nowapolitologia.pl/policjant-jakie-sa-jego-zarobki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here