poniedziałek, Październik 26, 2020

Czym są kondensatory i jak się je wybiera?

0
kondensatory

Kondensatory to fundamentalny element większości niemal wszystkich układów elektrycznych, elektronicznych i elektroenergetycznych. Konstrukcja kondensatorów składa się z dwóch elektrod przedzielonych dielektrykiem. Na elektrodach akumulowane są ładunki elektryczne o takiej samej wartości, ale o przeciwnym znaku. Czym są kondensatory i jak się je wybiera oraz na co zwrócić uwagę podczas doboru?

Jakie certyfikaty Rosja uznaje na swoim terytorium?

0
certyfikaty Rosja

Podczas tworzenia biznesplanu skupiamy się na potrzebach konsumentów z naszego najbliższego otoczenia. Podejmujemy pewne ryzyko, ponieważ nie wiemy, czy rynek jest już nasycony czy wręcz przeciwnie – przyjmie nasz wyrób z otwartymi ramionami. Jeżeli interes dynamicznie się rozkręca, automatycznie zwiększamy produkcję i swoje zasięgi – chcemy, aby nasz produkt trafił do szerszego grona odbiorców. Rozpoczynając zagraniczną ekspansję, musimy zapoznać się z obowiązującymi w danym kraju normami – kraje zachodnie mają swoje wymagania (bliższe nam Polakom-Europejczykom), a jeszcze inaczej rzecz ma się na Wschodzie, gdzie np. certyfikaty Rosja stawia na pierwszym miejscu.

Specyfika Federacji Rosyjskiej

Rosja jest wyjątkowym krajem i trzeba wziąć to pod uwagę, jeżeli planuje się handel w tym kierunku. Posiada unikatowe wymogi odnośnie bezpieczeństwa. Ich standardy różnią się od przyjętych międzynarodowych norm i często nie współgrają z tymi europejskimi. Prawdą jest, że na przestrzeni lat wzrosła tam wartość Unii Celnej i wszystkich dokumentów wystawionych z jej ramienia, jednak certyfikaty Rosja nadal uważa za bardzo ważne – niekiedy wręcz niezbędne. Nawiązując kontakt handlowy z tamtejszymi producentami, o wiele łatwiej będzie negocjować korzystniejsze dla nas warunki posiadając taki certyfikat, nawet jeżeli prawo określa go mianem dobrowolnym (nieobowiązkowym).

Certyfikat zgodności GOST-R

Jest to dokument potwierdzający zgodność produktu z normami obowiązującymi w Rosji. Niegdyś obowiązkowy, teraz dla większości dóbr dobrowolny: ma za zadanie świadczyć o wysokiej jakości danego towaru, nie zaś o jego bezpieczeństwie. Posiadanie go spotka się również z bardziej życzliwym przyjęciem ze strony rosyjskich kontrahentów. Istnieje jednak wąska grupa produktów, dla której ten certyfikat Rosja uznaje za niezbędny dokument w procesie nawiązywania połączenia handlowego między krajami. 

Przepisy techniczne

Mają na celu określenie norm bezpieczeństwa, które muszą być bezsprzecznie spełnione w momencie wpuszczania danego produktu w obieg rynkowy. Pierwotną ideą było zastąpienie tego typu certyfikatami wyżej opisanych GOST-ów, jednak po utworzeniu Unii Celnej plany uległy zmianie. 

Kiedy certyfikaty Rosja uznaje za niekonieczne 

Warto w takim przypadku zaopatrzyć się w tak zwany “List odmowny” – dokument potwierdzający, że dany produkt nie potrzebuje certyfikatu. Posiadanie go skutecznie usprawni odprawę celną. Będziemy go potrzebować na granicy Euroazjatyckiej Unii Celnej wjeżdżając do: Rosji, Białorusi, Kazachstanu, Kirgistanu bądź Armenii. W celu rozwiania wszelkich wątpliwości na temat tego, jakie certyfikaty Rosja potrzebuje, aby dać nam zezwolenie na obrót swoimi towarami, zapraszam na stronę ccrw.pl – jest to firma tworzona przez specjalistów, którzy zajmują się profesjonalnym doradztwem oraz pomocą w uzyskiwaniu certyfikatów i dokumentów niezbędnych przy nawiązywaniu kontaktów handlowych ze Wschodem.

Automatyzacja procesów biznesowych w firmie – czy warto?

0
archiwizacja faktur, automatyzacja procesów biznesowych

Automatyzacja procesów biznesowych w polskich firmach nie jest często spotykana. W szczególności dla małych lub średnich firm taki aspekt wydaje się niepotrzebny oraz zbyt kosztowny. W rzeczywistości automatyzacja pasuje praktycznie do każdego profilu firmy i może świetnie wpłynąć na optymalizację pracy w firmie. I można to zrobić poprzez wprowadzenie stosunkowo małych i niedrogich zmian.

Czym dokładnie jest automatyzacja procesów biznesowych?

Na początku warto uświadomić sobie, czym dokładnie jest automatyzacja procesów. Wiele osób może myśleć, że termin ten odnosi się do pracy produkcyjnej, jednak tak nie jest.

Automatyzacja polega na odciążeniu pracowników z powtarzalnych czynności, które mógłby wykonać dedykowany program. Nie polega to na całkowitym zastąpieniu pracowników, a raczej na odciążeniu ich od mało kreatywnej pracy.

Aby odpowiednio przeprowadzić automatyzację, należy przede wszystkim zidentyfikować zadania i procesy w firmie. Oczywiście, zawsze można znaleźć procesy powtarzalne, które są w każdych firmach — na przykład archiwizacja faktur, czy obsługa poczty przychodzącej i wychodzącej. Warto jest je zautomatyzować i często takie rzeczy odciążają już wystarczająco mniejsze firmy. Jednak kluczem do całkowitej optymalizacji pracy, jest zagłębienie się w charakterystykę przedsiębiorstwa.

Jakie są zalety automatyzacji procesów biznesowych?

Z pewnością największą zaletą automatyzacji procesów biznesowych jest niesamowita oszczędność czasu. Oddelegowanie żmudnej pracy programom sprawia, że pracownicy mają zdecydowanie więcej czasu na bardziej kreatywne zadania, które wymagają samodzielnego myślenia, wyciągania wniosków, czy krytycznego myślenia.

Co więcej, automatyzacja może wspomóc takie działanie w jeszcze innym aspekcie — pozwoli na analizę dużych zbiorów danych lub na spojrzenie “z góry” na działania całej firmy lub zespołu. Dzięki temu można zidentyfikować najsłabsze ogniwa oraz te najmocniejsze.

Kolejną zaletą automatyzacji jest minimalizowanie błędów. Odpowiednio wdrożona automatyzacja procesów biznesowych pozwala na wychwycenie tego, czego zazwyczaj nie widać. Wpływa to na podniesienie jakości usług, a także na przyspieszenie obsługi.

Na przykład wprowadzenie automatycznej aktualizacji ilości produktów w magazynie, odciąża pracowników ze żmudnej pracy, przy której naprawdę łatwo się pomylić. Dzięki temu klienci mogą na bieżąco sprawdzać, czy interesujących ich produkt znajduje się na stronie, a możliwość pomyłki jest jak najbardziej zminimalizowana, jak tylko można.

Czy kredyt konsolidacyjny jest kredytem konsumenckim?

0
Szybka gotówka przez internet

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat sektor bankowy w Polsce znacznie się rozwinął. Obecnie w większości banków można odnaleźć bardzo bogatą ofertę produktów finansowych, które mogą posłużyć do sfinansowania różnorodnych celów. Nic więc dziwnego, że wielu Polaków spłaca jednocześnie kilka różnych zobowiązań finansowych.

Jeśli jednoczesna spłata kilku różnych kredytów zaczęła sprawiać Ci trudność, to rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny. Dzięki niemu możesz połączyć ze sobą kilka różnych produktów finansowych i odciążyć swój domowy budżet. Zanim jednak zdecydujesz się na takie zobowiązanie, warto wyjaśnić kilka niejasności, które często pojawiają się odnośnie do tego rodzaju zobowiązania. Jednym z nich jest to czy kredyt konsolidacyjny jest kredytem konsumenckim. Doradcy kredytowi Spłata Pożyczek, odpowiedzą na to pytanie.

Kredyt konsumencki – na czym on polega?

Zanim dowiesz się, czy kredyt konsolidacyjny jest kredytem konsumenckim, warto wyjaśnić, czym jest sam kredyt konsumencki. Ten rodzaj kredytu jest definiowany oraz regulowany przez ustawę z dnia 12 maja 2011 roku, która weszła w życie 18 grudnia 2011 i stosowana jest w odniesieniu, do kredytów zawartych począwszy od tej daty. Zgodnie z tą ustawą zobowiązanie finansowe, opiewające na kwotę nieprzekraczającą 255 500 złotych lub równowartości tej kwoty w złotówkach, jeśli pieniądze zostały kredytobiorcy przekazane w innej walucie.

Jeśli chodzi o strony kredytu konsumenckiego, to są nimi: konsument, który otrzymuje środki oraz kredytodawca. W całej transakcji może pośredniczyć wykwalifikowany pośrednik. Kredytodawcą może być bank komercyjny, spółdzielczy, a także SKOK. Co ciekawe mianem kredytu konsumenckiego można też określić pożyczki, których udzielają parabanki czy nawet osoby fizyczne, które prowadzą działalność gospodarczą.

Czy kredyt konsolidacyjny jest kredytem konsumenckim?

Kredyt konsumencki to nie tylko kredyt gotówkowy, który jest jednym z popularniejszych rodzai zobowiązań finansowych w bankach. Kredytem konsumenckim może być również kredyt odnawialny oraz kredyt konsolidacyjny. Kredyty konsolidacyjne, które zostały zawarte od dnia 18 grudnia 2011 roku, na sumę, która nie przekracza wspomnianych już 255 500 zł, są objęte postanowieniami wymienionymi w powyższej ustawie. Wiąże się to z wieloma przywilejami i zabezpieczeniami dla kredytobiorcy.

Tak jak już wspomnieliśmy, kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu ze sobą kilku różnych zobowiązań finansowych i zmienieniu ich w jeden, nowy kredyt. W taki sposób można łatwo zmniejszyć ilość swoich długów https://splatapozyczek.pl/konsolidacja-chwilowek/ oraz comiesięcznych rat. Fakt, że kredyt konsolidacyjny jest kredytem konsumenckim, sprawia, że jest on atrakcyjny. Jest tak, ponieważ m.in. można go spłacić wcześniej i w związku z tym liczyć na proporcjonalny zwrot kosztów związanych z kredytem np. prowizji.

Podsumowanie

Przed zaciągnięciem jakiegokolwiek kredytu warto sprawdzić, czy podlega on pod ustawę o kredycie konsumenckim. Oczywiście każdy bank ma obowiązek poinformować swojego klienta o warunkach umowy kredytowej oraz możliwości nadpłaty czy wcześniejszej spłaty kredytu. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz najlepszy produkt finansowy, to warto, abyś skontaktował się z doświadczonym doradcą kredytowym. Znajdzie on dla Ciebie najlepszy kredyt i przeprowadzi przez wszystkie formalności, które są z tym związane.

Jak wybrać profesjonalny sklep z modelami i akcesoriami? Poznaj wskazówki zakupowe!

0
modelarstwo

Modelarstwo to wspaniałe hobby. Aby jednak zapewnić sobie maksymalną wygodę przy sklejaniu statków czy samolotów, warto sięgać po najlepsze rozwiązania na rynku. W niniejszym poradniku dowiesz się, gdzie udać się na zakupy i które produkty zyskały uznanie wśród klientów.

Sprawdzony sklep to podstawa

Nie każdy entuzjasta składania modeli ma dostęp do profesjonalnych sklepów stacjonarnych. Wtedy najlepszym rozwiązaniem może być skorzystanie z zakupów internetowych. Wystarczy zapoznać się z listą dostępnych produktów, a następnie złożyć zamówienie. Wcześniej należy oczywiście przeanalizować kilka bardzo ważnych aspektów, które pozwolą nam określić renomę sklepu.

  • Pozytywne oceny kupujących – dobrą praktyką jest analiza opinii klientów. Jeżeli sklep cieszy się uznaniem, można spodziewać się, że zakupy upłyną w doskonałej atmosferze. 
  • Prosty interfejs – warto odwiedzać strony internetowe, gdzie szybko i łatwo wybierzemy produkty oraz złożymy zamówienie.
  • Szeroka oferta – miłośnicy modelarstwa bardzo często sięgają po kompleksowe rozwiązania. Obszerny asortyment to niekwestionowany atut. 
  • Profesjonalna obsługa – warto skontaktować się z obsługą sklepu, celem uzyskania praktycznych porad zakupowych.

Właśnie dla tych atutów warto postawić na sklep modelarski Model Making. Zachęcamy, aby przeanalizować ofertę i wybrać rozwiązania dostosowane do osobistych preferencji. 

Zawsze udane zakupy 

Oferta sklepu Model Making jest niezwykle bogata i zróżnicowana. Klienci mogą wybierać spośród wielu rozwiązań. Znajdziemy tu materiały i narzędzia do budowy modeli, arkusze i formatki ze sklejki, elementy wyposażenia modeli, silniki, a także same modele oraz zabawki. Niesłabnącą popularnością cieszą się farby modelarskie. Warto nadmienić, że wszystkie artykuły pochodzą od renomowanych producentów i wyróżniają się kapitalną jakością. Ponadto nie brakuje interesujących nowości. Nic więc dziwnego, że tak wielu pasjonatów korzysta z tej oferty. Warto zapoznać się z pełną ofertą artykułów, w której każdy znajdzie coś dla siebie. 

Profesjonalne rozwiązania

Sklep Model Making tworzą prawdziwi profesjonaliści, którzy o modelarstwie wiedzą wszystko. Ich wieloletnie doświadczenie oraz szeroka wiedza pozwoliły opracować najwyższe standardy usług. Każdy z klientów zawsze może liczyć na rzetelną obsługę oraz fachowe doradztwo w zakresie wyboru najlepszych produktów. Przy zakupie wysokiej klasy sprzętu modelarskiego zdecydowanie warto zaufać ekspertom. Wybierz sprawdzone rozwiązania i ciesz się z udanych zakupów.

Jakie dokumenty są potrzebne do wzięcia pożyczki?

0
Jakie dokumenty są potrzebne do wzięcia pożyczki

Pożyczka na dowód, bez formalności i zaświadczeń — kuszą potencjalnych klientów pożyczkodawcy. Czy takie obietnice pokrywają się z rzeczywistością? Sprawdź, jakie dokumenty są potrzebne do wzięcia pożyczki.

Prosta procedura wnioskowania i ograniczone do minimum formalności to jedna z najważniejszych zalet pożyczek pozabankowych. Czy zgodnie z deklaracjami pożyczkodawców do zaciągnięcia chwilówki wystarczy jedynie dowód?

Czy można wziąć chwilówkę na dowód?

Większość firm oferujących krótkoterminowe pożyczki pozabankowe rzeczywiście pożycza pieniądze na dowód i nie wymaga od wnioskujących dostarczania żadnych dodatkowych dokumentów. Czasem pożyczkodawca zastrzega jednak, że w szczególnych sytuacjach może o nie poprosić. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, jeśli zdolność kredytowa klienta jest wątpliwa i wymaga dodatkowego potwierdzenia.

W przypadku pożyczek ratalnych pożyczanie na dowód nie jest już standardem. Tu wiele zależy nie tylko od kwoty pożyczki (wyższa oznacza z reguły konieczność dostarczenia dodatkowych dokumentów), ale również od warunków konkretnego instytucji.

Zanim sięgniesz po pożyczkę, upewnij się więc, jak tę kwestię reguluje wybrany przez Ciebie pożyczkodawca.

Gdzie szukać informacji o wymaganych dokumentach?

Aby sprawdzić, jakich formalności będzie wymagał od Ciebie pożyczkodawca, wejdź na jego stronę internetową i zajrzyj do sekcji Wymagane dokumenty. Takie informacje mogą znajdować się także w zakładce Najczęściej zadawane pytania. Sprawdźmy, jakich dokumentów wymagają od swoich klientów liderzy branży pożyczek pozabankowych — Vivus, Lendon i Extraportfel

Vivus — wymagane dokumenty

Vivus to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych firm pożyczkowych. Głównie za sprawą reklam telewizyjnych z wizerunkiem charakterystycznego (i bardzo zabawnego!) zielonego ludzika. Vivus udziela pożyczek krótkoterminowych z okresem spłaty do 30 lub 61 dni. Nowi klienci pożyczą maksymalnie 3000 zł, stali — nawet 7500 zł.

Do złożenia wniosku pożyczkowego w Vivus potrzebujesz dowodu osobistego, własnego konta w banku i adresu e-mail. Pożyczkodawca nie wymaga od wnioskujących dostarczania żadnych dodatkowych dokumentów. Więcej informacji na temat wymagań Vivus – https://pozyczko.pl/pozyczki/vivus/.

Lendon — wymagane dokumenty

Kolejnym znamy i cenionym przez klientów pożyczkodawcą jest Lendon. Podobnie jak Vivus, udziela wyłącznie pożyczek krótkoterminowych. Nowi klienci Vivus pożyczą nawet 3000 zł, stali – 6000 zł. Maksymalny okres spłaty w przypadku tego pożyczkodawcy to 30 dni. Aby otrzymać pożyczkę od LendOn.pl, musisz mieć polskie obywatelstwo, być w wieku od 21 do 75 lat; mieć konto w polskim banku oraz być użytkownikiem sieci telefonii komórkowej. Pożyczkodawca nie wymaga dostarczania żadnych dodatkowych dokumentów ani zaświadczeń.

Extrportfel — wymagane dokumenty

Extraportfel od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Regularnie zajmuje najwyższe pozycje w rankingach firm pożyczkowych i zdobywa nagrody za świetny serwis. Także on udziela wyłącznie pożyczek krótkoterminowych z okresem spłaty do 30 dni. Nowi klienci Extraportfel pożyczą maksymalnie 3000 zł, stali – 6000 zł.

Aby otrzymać pożyczkę, wystarczy mieć polskie obywatelstwo i przebywać na terenie kraju, mieć nie mniej niż 21 i nie więcej niż 75 lat, dysponować dowodem osobistym i własnym kontem w banku. Dostarczanie pożyczkodawcy dodatkowych dokumentów potwierdzających dochody także w tym przypadku nie jest więc konieczne.

Pożyczka na dowód to nie mit! Pamiętaj jednak, że duża dostępność i minimum formalności sprzyjają impulsywnym decyzjom. Zanim wyślesz wniosek pożyczkowy, upewnij się, że zdołasz zwrócić pieniądze w terminie. Konsekwencje opóźnień mogą być bowiem nie tylko kosztowne, ale również wyjątkowo stresujące.

Rodzaje taśm pakowych i ich zastosowania

0
Rodzaje taśm pakowych i ich zastosowania

Taśma pakowa to niezbędny element każdego stanowiska do pakowania. Jej rodzajów jest wiele, więc można dopasować ją do konkretnego zastosowania.

Taśmy do pakowania są przydatne podczas pakowania przesyłek w kartony, koperty i wszelkie inne opakowania. Nawet jeśli ich użycie nie jest konieczne, bo opakowanie jest samoklejące, to jednak często dodatkowo zabezpiecza się nią przesyłkę. Zatem każde stanowisko do pakowania powinno być w nią wyposażone.

Zastosowanie taśm pakowych

Taśmy pakowe są stosowane do zamykania, zaklejania i opasywania kartonów i innych opakowań, a także ich oznaczania. Świetnie sprawdzają się podczas natężonego rytmu pracy w magazynie – dzięki nim karton nie otworzy się przypadkowo. Najczęściej stosuje się taśmy samoprzylepne, a także taśmy spinające, służące do bandowania. Większość z nich jest odporna na zarysowania i zadrapania oraz może być stosowana w niskich temperaturach. Wśród przydatnych akcesoriów do zaklejania taśmą są dyspensery do taśm ułatwiające ich aplikację, opaski i taśmy zaciskowe, plomby i urządzenia bindujące. Wszystkie te artykuły można zamówić w sklepie RAJA.

Rodzaje taśm pakowych

RAJA oferuje wiele rodzajów taśm do pakowania, w tym:

  • taśmy klejące pakowe (samoprzylepne pcv, zbrojone, papierowe, ostrzegawcze)
  • taśmy pakowe z nadrukiem
  • taśmy spinające (do bandowania).

Taśmy samoprzylepne są odporne na promieniowanie ultrafioletowe oraz niskie temperatury (do minus 20 stopni). Są też bardzo wytrzymałe i mają wzmocnioną siłę klejenia. Wykonuje się je z folii polipropylenowej.

Taśma zbrojona jest specjalnie wzmocniona włóknem szklanym, dlatego świetnie nadaje się do zaklejania ciężkich ładunków wielkogabarytowych.

Taśma papierowa z kolei jest ekologiczna, bo recyklingowalna razem z kartonowym opakowaniem.

Taśmy pakowe z nadrukiem to propozycja dla firm/sklepów, które chcą mieć spersonalizowane opakowania. Często z takiej formy personalizacji korzystają księgarnie internetowe. Taśmy z indywidualnym nadrukiem są jednocześnie świetną i niedrogą reklamą. Zamawiając taką taśmę, można wybrać nie tylko nadruk, ale także rodzaj, kolor i wymiary. Do wyboru są taśmy: PCV, PCV kolorowe, papierowe, PP – ekonomiczne, standardowe, standardowe plus oraz papierowe podgumowane.

Taśmy spinające służą do bandowania kartonów i ładunków paletowych. Jest to spinanie paczek/palet w celu umożliwienia wysyłki. Oprócz taśmy spinającej (polipropylenowej lub poliestrowej) przydatne są zapinki, narożniki ochronne, napinacze, paskowacze i pasy transportowe.

Taśma PP, czyli polipropylenowa świetnie zabezpiecza i wzmacnia kartony na palecie. Stosuje się ją do łączenia produktów, paletyzacji, opasywania przesyłek i ładunków magazynowanych krótko. Można ich używać ręcznie lub przy pomocy automatów i półautomatów. Nadają się do zabezpieczania palet o wadze do 600 kg. Taśmy poliestrowe są używane do paletyzacji, mocowania produktów i ciężkich ładunków. Nie powoduje uszkodzenia delikatnych produktów, gdyż jest lekka, miękka i elastyczna.

Szeroki wybór taśm pakowych można znaleźć w sklepie: https://www.rajapack.pl/tasmy-samoprzylepne-spinajace_C15.html.

Artykuł sponsorowany.

Dobrze płatna praca

0
Dobrze płatna praca

W życiu coś robić trzeba, każdy o tym wie. Jeśli nie będziemy zarabiać, nie będziemy mogli się utrzymać. Żadna praca nie hańbi, ale jeśli mamy odpowiednie kwalifikacje, właściwe wykształcenie, to powinniśmy ambitnie zawalczyć o dobrze płatną pracę.

Jakie źródła dochodów uznają firmy pożyczkowe?

0
źródła dochodów

Wysokość, a także źródło dochodu, to podstawowe informacje, które brane są pod uwagę podczas rozpatrywania wniosku przez firmy pożyczkowe oraz banki. Prócz wysokości dochodów istotne jest też ich źródło. Dla instytucji finansowych jest ważne to, aby dochody były regularne oraz pochodziły z pewnego źródła. Im bardziej są stabilne, tym lepiej, ponieważ zwiększa to zdolność kredytową. Jeśli chodzi o banki, to udzielają one kredytów tylko osobom, które mają stałą pracę, nie biorąc przy tym pod uwagę zasiłków i dodatków socjalnych. Jak to wygląda w przypadku firm pożyczkowych? Jakie źródła dochodów uznawane przez firmy pożyczkowe można wymienić na ten moment?

Polityka firm pożyczkowych

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że każda firma pożyczkowa ma własną politykę. Oznacza to, że w każdym miejscu mogą być brane pod uwagę różne rzeczy podczas rozpatrywania wniosku, a sam proces weryfikacji wniosku może przebiegać na różne sposoby. Niektóre firmy pożyczkowe mogą oczekiwać zaświadczenia o dochodach w momencie, gdy inne poproszą o dostęp do wyciągu z konta bankowego. W niektórych miejscach wystarczy jedynie złożyć własne oświadczenie z zaznaczeniem, iż kłamstwo może nieść za sobą negatywne skutki.

Jak wiadomo, firmy pożyczkowe dość liberalnie podchodzą do oceny zdolności kredytowej swoich klientów. Bardzo często źródło dochodów nie jest weryfikowane wcale lub jedynie pobieżnie, aby potwierdzić ich wysokość. Dla firm pożyczkowych liczy się przede wszystkim wysokość dochodów oraz to czy są one stałe. Nie podchodzą one tak rygorystycznie, jak banki do kwestii związanych z miejscem zatrudnienia oraz źródłem dochodów. Z tego względu prywatne firmy pożyczkowe mogą akceptować więcej źródeł dochodu – nawet tych, które dla banku wydawałyby się nieważne.

Jakie źródła dochodu uznają firmy pożyczkowe?

Do źródeł dochodu, które akceptują firmy pożyczkowe, można zaliczyć m.in.: wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej, emeryturę, alimenty, rentę i dochód z samozatrudnienia. Co więcej, niektóre firmy pożyczkowe do źródeł dochodu zaliczają też różne zasiłki oraz świadczenia socjalne takie jak 500+. W taki sposób pożyczkobiorca może wykazać stosunkowo duży dochód, nawet jeśli w rzeczywistości nie pracuje.

Jak wiadomo, w banku takie osoby otrzymałyby jednoznaczną odmowę. Dla firm pożyczkowych nie ma jednak znaczenia, to skąd pochodzą pieniądze. Jeśli są to „dochody regularne”, to wystarczy, aby udzielić pożyczki https://habza.com.pl/zrodla-dochodow-uznawane-przez-firmy-pozyczkowe/.

Dlaczego firmy pożyczkowe mają bardziej liberalne zasady niż banki?

Łatwo jest zauważyć, że wiele rzeczy, które są niemożliwe w banku, bez większego problemu przyjmują firmy pożyczkowe. Jest tak, ponieważ firmy pożyczkowe nie działają na podstawie ustawy Prawo bankowe w przeciwieństwie do tradycyjnych banków. Parabanki kierują się zasadami, które określa Kodeks cywilny, co daje im dużą dowolność w wielu kwestiach.

Prywatne firmy pożyczkowe mogą podejmować większe ryzyko podczas udzielania pieniędzy niż banki. Mogą np. maksymalnie upraszczać całą procedurę ubiegania się o pieniądze. Dotyczy to także akceptowalnych źródeł dochodu. Niska zdolność kredytowa czy negatywne wpisy w BIK często nie stanowią w takim miejscu większego problemu. Trzeba jednak pamiętać, że w takich miejscach można spotkać się ze zdecydowanie większym oprocentowaniem niż w banku. Dodatkowo oferta nie jest aż tak bogata, jak w bankach, a upadek takiej firmy mógłby stanowić katastrofalne skutki dla klientów.

Jak z sukcesem rozwijać firmę, czyli kilka słów o leasingu

0
Jak z sukcesem rozwijać firmę, czyli kilka słów o leasingu

Przedsiębiorcy szukając możliwości dla rozwoju swojego biznesu mają do dyspozycji wiele różnych narzędzi. Jednym z nich jest leasing, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Dziś przyjrzymy się leasingowi maszyn, leasingowi zwrotnemu oraz leasingowi na auta używane. Jak korzystać z tych instrumentów aby zyskać przewagę nad konkurencją? Zapraszamy do lektury!

  1. Leasing maszyn
  2. Leasing zwrotny
  3. Leasing auta używane

Leasing to coraz częściej stosowana metoda, szczególnie w przypadku nowych samochodów. Dowiesz się na czym polegają inne formy leasingu!

Leasing maszyn

Usługa taka jak leasing maszyn to dobre rozwiązanie dla tych firm, które chcą pozyskać niezbędne maszyny do swojej działalności w szybki i tani sposób, a przy okazji – dokonać optymalizacji podatkowej. Z usługi leasingu maszyn powinny skorzystać te przedsiębiorstwa, które planują zakup nowej lub używanej maszyny, ale nie mają całości środków niezbędnych do sfinalizowania transakcji kupna. Opcja leasingu maszyny pozwoli na dopasowanie formy finansowania zakupy di sytuacji finansowej danej firmy. Leasingować można m.in. maszyny do obróbki drewna lub metalu, maszyny do obróbki tworzyw sztucznych, maszyny budowlane, maszyny drukarskie, maszyny rolnicze, maszyny leśne i wiele, wiele innych.

Leasing zwrotny

Pojęcie leasing zwrotny może nie być wszystkim znane, więc warto je wytłumaczyć. Leasing zwrotny to sposób finansowania kosztu zakupu maszyn lub samochodów, w ramach którego właściciel środków trwałych sprzedaje je do firmy leasingowej uzyskując za to gotówkę. Leasingobiorca korzysta z maszyny lub auta tak jak do tej pory. Leasing zwrotny pomagał niegdyś poprawić płynność finansową przedsiębiorstwa, a teraz stosowany jest głównie w celu zrefinansowania w pierwszych miesiącach od zakupu. Tego typu leasing pozwala uzyskać firmie gotówkę i nie obniża zdolności kredytowej. Leasing zwrotny polecany jest tym, którzy potrzebują środków ze sprzedaży środków trwałych, ale chcą zachować nad nimi kontrolę.

Leasing auta używane

Leasing na samochody nowe cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców, ale coraz większym zainteresowaniem cieszy się również leasing auta używane. Warto tutaj zwrócić uwagę na kilka aspektów. Większość firm leasingowych dba o to, aby auto na koniec umowy nie miało więcej niż 8-10 lat, a zatem auto 5-letnie można wziąć w leasingu do 5 lat, auto 6-letnie do 4 lat, itd. W ten sposób finansowane są jedynie auta sprawdzone, o dobrym stanie technicznym. Szczególnie popularne są samochody ze Stanów Zjednoczonych, ale takie znajdziemy tylko w kilku firmach.

ZOBACZ TEŻ