Bankowość prywatna a zarządzanie majątkiem – co musisz wiedzieć?

Na polskim rynku działa wiele banków, w ofercie których znajduje się bankowość prywatna. Co więcej, jest ona dostępna dla szerokiej grupy klientów. Jakie możliwości mają osoby zainteresowane bankowością prywatną?

Ewolucja bankowości prywatnej w Polsce

Private banking, czyli bankowość prywatna, rozwija się na polskim rynku od lat 90. ubiegłego wieku. To właśnie wówczas – po raz pierwszy – zamożni klienci banków mogli skorzystać z podwyższonego standardu obsługi. Z czasem, gdy zainteresowanych było coraz więcej, banki zaczęły między sobą rywalizować. W efekcie dziś najmożniejsi mogą liczyć na wiele udogodnień. Poza tym, że mogą skorzystać z pomocy np. doradcy ds. finansów, to często do ich dyspozycji pozostaje również radca prawny i radca podatkowy.

Aby dokonać np. otwarcia kolejnej lokaty lub zawnioskować o kartę kredytową, zamożni klienci nie muszą udać się do banku – wystarczy, że skorzystają z bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu się do konta, możliwe jest szczegółowe zapoznanie się z historią poszczególnych rachunków i innych produktów bankowych.

Gdzie założyć rachunek bankowy?

Założenie rachunku bankowego to podstawa, i to nie tylko wówczas, gdy mowa o klientach zamożnych.  Rachunek bankowy gwarantuje dostęp do bankowości elektronicznej. Ta zaś jest podstawą, gdy mowa o zarządzaniu środkami zdeponowanymi w banku.

Zakładając rachunek bankowy w Lion’s Banku, klient otrzymuje dostęp do bankowości elektronicznej. Tam nie tylko znajdzie informacje o aktualnie użytkowanych np. kartach kredytowych, lecz także może dodać dane odnoszące się do nieruchomości, których jest właścicielem.

Posiadanie dostępu do bankowości elektronicznej pozwala również wymieniać wiadomości z osobistym doradcą klienta. Jeżeli zdecydujesz się właśnie na Lion’s Bank, to informacje o aktualnie oferowanych rachunkach bankowych znajdziesz tutaj: https://www.lionsbank.pl/konta.

Czy rachunek może być tani?

Za podstawowy rachunek oferowany przez banki należy uznać rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Posiadanie takiego pozwala zarządzać posiadanymi środkami. To właśnie na takie konto powinny wpływać wszystkie środki, a następnie być przelewane np. na otwarte lokaty bankowe.

Gdy mowa o kontach bankowych, to za ich prowadzenie i utrzymanie wcale nie trzeba płacić. Wiele jednak zależy od oczekiwań potencjalnego klienta. Przykładowo osoba, która zdecyduje się na Konto Lion’s Prime (https://www.lionsbank.pl/konto-lions-prime), może liczyć, że rachunek zostanie otwarty bez naliczania kosztów. Aby bank nie naliczał opłat za prowadzenie konta, klient będzie zobowiązany spełnić jeden z kilku warunków stawianych przez bank.

Zarówno założenie, jak i prowadzenie rachunku bankowego będzie całkowicie bezpłatne w przypadku Konta Lion’s Rentier (https://www.lionsbank.pl/konto-lions-rentier). W przypadku tego rachunku klienci mogą też liczyć, że nie zapłacą za podstawowe operacje bankowe, czyli:

  • utworzenie i realizację zleceń stałych,
  • krajowe przelewy przez internet zlecane w systemie Elixir (dotyczy to również przelewów do ZUS-u i US),
  • wypłatę środków z bankomatów.

Dodatkowo bank – bez naliczania kosztów – wyda klientowi debetową kartę płatniczą przypisaną do rachunku bankowego.

Czy w innym banku znajdziesz tak dobrą ofertę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here