Broń dla myśliwych

Przez wieki polowanie stanowiło nieodłączną część życia wielu ludzi. Już człowiek pierwotny był zmuszony, by nauczyć się sztuki polowania. Kiedyś do walki stosowano kamienie, włócznie, czy narzędzia zwane pikami. Aktualnie wraz z rozwojem nauki i cywilizacji, pojawiły się nowe możliwości, a z tym współczesna broń myśliwska.

Broń myśliwska — jak dokonać wyboru?

Nieodłącznym elementem każdego polowania jest broń myśliwska. Oczywiście oprócz tego przedmiotu, ważny jest też odpowiedni ubiór i akcesoria. Broń musi spełniać wiele wymagań jak np. sprawne działanie oraz wygoda podczas noszenia. Ponadto musi być przede wszystkim dobrze dostosowana do rodzaju zwierzyny, na którą planuje się polować, musi być celna i w pełni sprawna technicznie. Każda broń myśliwska różni się od siebie budową, wielkością, kształtem, sposobem ładowania, dlatego tak ważne jest, by przed zakupem dokładnie określić konkretny rodzaj zwierząt do polowania.

Kto może posiadać broń myśliwską?

Aktualnie coraz więcej osób chce rozpocząć przygodę z polowaniami i decyduje się na zakup broni myśliwskiej. Obecnie istnieje coraz więcej sklepów internetowych z dostępem do wielu rodzajów sprzętu myśliwskiego, jak na przykład: http://bron-sklep.pl/101-bron-mysliwska. Jednak, by nabyć taką broń, potrzebne są odpowiednie dokumenty. Jest to uregulowane prawnie, dlatego przed zakupem należy dowiedzieć się dokładnie jakie zgody są wymagane. Rozporządzenie precyzyjnie określa warunki, w jakich może być przeprowadzone polowanie, jak również jaka broń jest dozwolona. Aktualnie jedyną bronią, której można używać, jest broń myśliwska palna.

Bezpieczeństwo podczas polowania

W trakcie polowań należy zachować ostrożność i przestrzegać określonych zasad bezpieczeństwa. Co jakiś czas należy sprawdzać stan techniczny broni myśliwskiej, co oznacza, że musi być przestrzeliwana co najmniej raz do roku. Przez załadowaniem, należy się upewnić, że lufa jest odetkana. Podczas nieużywania, broń trzeba trzymać lufą ku dołowi. Najistotniejszą zasadą jest to, że absolutnie zabrania się polować pod wpływem jakichkolwiek używek, jak alkohol czy środki narkotyzujące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here