Chcesz połączyć wolny zawód z jazdą samochodem? Nie znajdziesz lepszego rozwiązania niż zawód taksówkarza. Sprawdź, jak zostać taksówkarzem i dlaczego powinieneś zrzeszyć się w dużej korporacji taksówkarskiej.

Garść wymagań prawnych na początek

By móc ubiegać się o pracę taksówkarza, musisz mieć ważne prawo jazdy kategorii B, ukończyć 21. rok życia i uzyskać zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych oraz psychologicznych. Poza tym nie możesz być ukarany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa przeciwko: zdrowiu i życiu, wolności seksualnej, obyczajowości, mieniu, środowisku, bezpieczeństwu komunikacji i wiarygodności dokumentów. Oczywiście musisz zdobyć licencję taksówkarską, która potwierdza ukończenie szkolenia z transportu drogowego. Alternatywą jest uzyskanie zaświadczenia o pięcioletnim okresie wykonywania pracy kierowcy zawodowego.

Czego jeszcze wymaga zawód taksówkarza?

Jeśli spełniasz wszystkie warunki prawne, by móc wykonywać zawód taksówkarza, konieczne jest założenie działalności gospodarczej. Możesz założyć dowolną działalność z wyjątkiem spółki partnerskiej. Optymalnym rozwiązaniem jest zarejestrowanie jednoosobowej działalności gospodarczej. Po określeniu rodzaju działalności zastanów się, czy będziesz płatnikiem podatku VAT.

Dlaczego warto się zrzeszyć z iTaxi?

Zawód taksówkarza możesz wykonywać na własną rękę lub zrzeszyć się w korporacji taksówkarskiej. Sprawdź, dlaczego warto się zrzeszyć pod czarno-żółtymi barwami iTaxi.

Zrzeszając się w korporacjach, zostajesz zobowiązany do uiszczania konkretnej opłaty miesięcznej. W przypadku iTaxi nie płacisz tzw. bazy (opłaty abonamentowej), a z Twojej kieszeni pobierana jest wyłącznie opłata za zrealizowany kurs. To lepsze rozwiązanie, które pozwoli Ci zmarginalizować straty podczas gorszych okresów.

Poza tym możesz liczyć na większą ilość zleceń, które są Ci przesyłane przez system. Oznacza to dla Ciebie mniejsze marnotrawstwo czasu na postojach i okazję do uzyskania większego zarobku. Co więcej, w wolnych od zleceń chwilach możesz realizować zlecenia dla innej korporacji! Samodzielnie ustalasz swój grafik pracy i możesz zrezygnować ze współpracy z iTaxi w dowolnej chwili.

iTaxi przygotowało również ofertę dla kierowców nieposiadających własnego samochodu. Jeżeli wolisz gotowe rozwiązania, możesz skorzystać z oferty najmu samochodu proponowanej przez iTaxi. Wystarczy, że uiścisz opłatę abonamentową, w której zawarte będą: ubezpieczenie OC i AC, przeglądy i serwisy, a także opłaty za oklejenie i uzbrojenie samochodu w terminal oraz taksometr.

Gotowy na dołączenie do taksówkarskiej społeczności? Aplikuj już dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here