Cichy kącik w biurze – jak to rozwiązać?

W różnego rodzaju przestrzeniach biurowych, nawet przy wydzieleniu boksów często panuje gwar, który utrudnia skupienie się oraz rozmowy telefoniczne z klientami czy kontrahentami biznesowymi. Często w takiej sytuacji trudno również o dyskrecję, która jest ważna w czasie prowadzenia negocjacji czy rozmów związanych z planowanym wprowadzeniem na rynek nowych produktów czy omawianiu strategii działania firmy. Czy można rozwiązać ten problem, bez znacznego ograniczania kontaktu poszczególnych członków zespołu?

Otwarte przestrzenie biurowe – jakie wady i zalety ma takie rozwiązanie?

Otwarte przestrzenie biurowe są coraz popularniejsze, gdyż sprzyjają pracy zespołowej i kreatywnej. Atmosfera panująca w takich wnętrzach sprzyja łatwości nawiązywania kontaktów i integracji zespołów. W takich miejscach często też szybciej można wyłapać pomysł w czasie tak zwanej burzy mózgów. Jednak takie rozwiązania nie pozostają bez wad. W otwartej przestrzeni panuje często gwar i szum, dlatego są utrudnione warunki do rozmów telefonicznych czy prowadzonych przez komunikatory internetowe dające możliwość wideorozmów. Trudniej też o dyskrecję, która wymagana jest w czasie takich rozmów. Dlatego wiele osób szuka rozwiązań, które pozwolą na połączenie zalet otwartej przestrzeni i dających możliwość komfortowych rozmów z klientami i kontrahentami, zarówno telefonicznych, jak i prowadzonych na żywo – twarzą w twarz.

Jak urządzić ciche miejsce w otwartej przestrzeni?

Ciekawym rozwiązaniem tego problemu jest to, co proponuje https://hushoffice.com/pl/. Są to swego rodzaju boksy, które są dźwiękoszczelne i mają komfortowy, niewielki stolik, na którym można postawić laptopa lub rozłożyć dokumenty. W środku znajduje się również wejście USB oraz gniazdko elektryczne. W hushphone można prowadzić rozmowy telefoniczne, a także odbywać telekonferencję. Dla osób chcących chwilę popracować w spokoju przeznaczone jest nieco większe hushwork. Firma stworzyła też miejsce do prowadzenia spotkań biznesowych – hushmeet w wersji otwartej i zamkniętej, która pozwala również na zachowanie odpowiedniej dyskrecji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here