Oferty pracy w Polsce

Zmiany w otaczającym nas świecie postępują coraz szybciej i dotyczą niemalże każdej dziedziny życia. Nie inaczej jest pod względem rynku pracy. Zapotrzebowanie na fachowców w konkretnych dziedzinach rośnie i maleje, zanim więc dokonamy przebranżowienia, warto zapoznać się z najnowszymi prognozami. W których zawodach najłatwiej znaleźć pracę w 2022?

Trzeba przyznać, że pandemia wirusa Covid-19 dokonała znaczącego przetasowania w wielu branżach zawodowych. Nie powinno jednak nikogo dziwić, że rynek pracy w Polsce niezmiennie wykazuje zapotrzebowanie na przedstawicieli zawodów technicznych. Mocna pozycja tych branży nie doznała uszczerbku przez pandemię i prognozy nie przewidują, aby cokolwiek miało w tej kwestii ulec zmianie.

Sprawdź też: https://ekstrasierpc.pl/pl/669_materialy_partnera/5457_pracodawcy-maja-problem-ze-znalezieniem-chetnych-do-pracy.html

Która branże trzymają się szczególnie mocno?

Są to między innymi zawody budowlane. Oferty pracy w Polsce wciąż wykazują zapotrzebowanie na wszelkiej maści fachowców w tej dziedzinie. Na długiej liście są m.in. betoniarze-zbrojarze, monterzy konstrukcji budowlanych, operatorzy maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych, dekarze, elektrycy, technicy stolarki budowlanej i inni. Ma to związek z planowanym i wdrażanym w Polsce planem rozwoju infrastruktury mieszkalnej i użytkowej, dlatego też rządowe portale szczególnie mocno podkreślają konieczność kształcenia nowych specjalistów w takich dziedzinach jak cieśla, wspomniany betoniarz-zbrojarz czy technik montażu i automatyki stolarki budowlanej.

Budownictwo nie jest jednak jedyną dziedziną, w której rośnie zapotrzebowanie na fachowców. Rynek pracy w Polsce otwiera się równie szeroko choćby dla specjalistów w branży IT i telekomunikacji. Szczególnie ugruntowaną pozycję mają tutaj programiści oraz senior developerzy ale na brak pracy nie powinni też narzekać zdolni graficy komputerowi, biotechnolodzy, architekci IT czy specjaliści od cyberbezpieczeństwa. Innymi słowy: przyszłość – co nikogo nie powinno dziwić – stawia na rozwój nowoczesnych technologii i cyberprzestrzeni, generując tym samym wciąż rosnące zapotrzebowanie na pracowników we właśnie tych dziedzinach.

Obserwując jednak wzrost zapotrzebowania wobec tak intratnych zawodów jak analityk BigData bądź doradca finansowy, nie należy zapominać o ważnej zasadzie – rynek pracy to nie tylko świat biznesu i nowej technologii. Równie ważne – choć gorzej wynagradzane – są zawody zwiększające komfort i jakość życia ogółu. Rosnąca popularność (szczególnie w pandemicznej rzeczywistości) modelu zakupu wysyłkowego owocuje wciąż niesłabnącym zapotrzebowaniem na kurierów, a zaburzenie łańcucha dostaw z Azją tworzy lukę dla pracowników szeroko rozumianej logistyki, pod którym pojęciem oprócz specjalistów, kryją się także kierowcy oraz magazynierzy. Stale potrzeba również pracowników innych branży usługowych, takich jak opiekunowie osób starszych, piekarze, krawcy, barmani, kelnerzy i kucharze.

Jeśli więc chcesz nadać swojemu życiu zawodowemu nowy kierunek, i dokonać przebranżowienia w sposób najlepszy dla twojej pozycji na rynku pracy w Polsce, wiesz już jakie dziedziny mogą mieć największe znaczenie w roku 2022.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here