Przed wzięciem pożyczki online należy sprawdzić wiarygodność firmy pożyczkowej. Warto porównać oferty kilku instytucji i wybrać najkorzystniejszą pod względem finansowym. Dobrze jest sprawdzić, jakie opłaty są związane z usługą i dokładnie przeczytać umowę.

Wiarygodność firmy pożyczkowej

Przed złożeniem wniosku o pożyczkę internetową należy zastanowić się, z usług której firmy pożyczkowej planuje się skorzystać. Ważne, aby była to wiarygodna instytucja. Najlepiej sprawdzić, czy znajduje się ona pod kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego, która zapewnia bezpieczeństwo klientom i dba o funkcjonowanie rynku finansowego zgodnie z prawem. Pożyczki online należy brać od tych firm, które są wpisane do Krajowego Rejestru Finansowego. Warto też zapytać znajomych i bliskich o doświadczenia z instytucjami pozabankowymi. Być może będą w stanie polecić tę, która najlepiej spełni nasze oczekiwania i będzie godna zaufania. Opinii o pożyczkodawcach można też poszukać na forach internetowych. Dobrze jest zwrócić uwagę na te, które umieścili klienci danej instytucji. Osoby, które nie dostały pożyczki, mogą specjalnie wystawiać negatywne opinie.

Koszt pożyczki

Decyzja o wzięciu pożyczki powinna być oparta przede wszystkim na realnych danych. Jedną z najważniejszych informacji jest ta o wysokości kosztów związanych z podjętym zobowiązaniem. W skład opłat wchodzą.: oprocentowanie, odsetki, marża i koszty dodatkowe takie jak ubezpieczenie. Bardzo ważna jest też Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania pożyczki (RRSO). To wskaźnik procentowy, który informuje o całkowitym koszcie pożyczki. Zmienia się on m.in. zależności od tego, na ile i jak wysoka będzie pożyczka. Warto porównać RRSO w kilku firmach pożyczkowych.

Umowa pożyczkowa

Podpisanie umowy pożyczkowej powinno poprzedzić dokładne zapoznanie się z nią. Warto sprawdzić, czy jest tam wymieniony termin spłaty poszczególnych rat oraz możliwość wcześniejszego uregulowania zobowiązania. Ważne są także istnienie możliwości przedłużenia czasu na spłatę pożyczki oraz koszty z nim związane. Należy też sprawdzić, czy są wymienione wszystkie koszty pożyczki. Najlepiej jest unikać firm wymagających opłat wstępnych. Ten sposób oraz dodatkowe zabezpieczenia pożyczki (np. zastaw) mają na celu zwiększenie kosztów związanych z pożyczką. Bardzo ważne jest też, aby nie podpisywać umowy, w której widnieją niezrozumiałe zapisy. Warto zapytać o ich znaczenie pracownika firmy i dopiero po szczegółowym wyjaśnieniu zdecydować o podpisaniu umowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here