inwestor

Cechy najlepszych inwestorów, są podane w pozycji pod tytułem „Narzędzia tytanów”, autorstwa Tima Ferriss’a. Autor w swoim spostrzeżeniach oparów się na jednym z najsłynniejszych doradców na całym świecie – Tonny’m Rubbisonie. Tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia czy jest to inwestor online, Czy inwestor nieruchomościami. Warto jest wiedzieć czym kierują się ludzie, którzy osiągnęli sukces i posiadają bardzo duże pieniądze. Być może w ten sposób zachęcisz się do zainwestowania w swój własny biznes.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/inwestor/

Inwestor – 4 najlepsze cechy

1. Inwestor ogranicza straty

Jest to prawdopodobnie największa wspólna cecha ludzi, którzy potrafią zarobić duże pieniądze. Nie chodzi tutaj tylko o inwestorów. Tacy ludzie nienawidzą tracić pieniędzy. Pod dupę weźmy przykład Richarda Bransona, który jest multimilionerem oraz właścicielem sieci Virgin. Kiedy zastanawiał on się w jaki sposób wejść w lokalny biznes zapytał sam siebie:

• Ile mogę na tym stracić? 

• Jak mogę się zabezpieczyć?

Takie pytania zadał sobie również podczas transakcji z Boeingiem. Tworząc linie lotnicze Virgin, Richard wynegocjował z latającym gigantem transakcje, dzięki której mógł bez żadnych konsekwencji zwrócić samoloty, kiedy tylko jego pomysł zakończy się niepowodzeniem. Jakie było jego nastawienie? Zero tracenia pieniędzy. Należy wykorzystać to otwierając własną działalność

2. Asymetria ryzyka oraz korzyści

Inwestor nie zamierza ryzykować. Nawet najskuteczniejszy inwestorzy Chcą zarobić jak najwięcej a jednocześnie zredukować ryzyko do poziomu minimum. Inwestor, który pragnienie sukcesu, zadaję sobie w głowie pytanie:

„Jak osiągnąć duże korzyści przy zerowym zysku? ”

3. Inwestor wie, że popełni błąd

Inteligentny inwestor wie, że popełnił w swoim życiu zawodowym błąd. Jest on przecież realistą. Taka osoba twardo stąpa po ziemi i świetnie rozumie, że w prowadzeniu biznesu może się coś nie udać. Warto jest dlatego przemyśleć sposób w którym będzie alokować środki. Takie działanie pozwoli na większe perspektywy, a nawet zapewni sukces.

Dobrą wskazówką dla każdego przedsiębiorcy, jest to że nie należy stawiać wszystkiego na jedną kartę. Jeżeli masz taką możliwość, to inwestuj pieniądze w różne przedsięwzięcia: papiery wartościowe, nieruchomości i tam podobne. W ten sposób zmniejszyć ryzyko całkowitego bankructwa oraz zabezpieczyć się finansowo. 

4. Inwestor jest również dobroczyńcą

Pomimo tego że bogaci inwestorzy kojarzą się zazwyczaj ze Sknerusem McKwaczem, niż z osobą troszczą się o innych, to jednak są to pozory.

Dla przykładu możemy podać Billa Gatesa, twórca Microsoftu. 20 lat temu założył on wraz z żoną fundacje o nazwie Bill&Melinda Gates Foundation, która oferowała stypendia naukowe dla osób które są wykluczone z zrób. Dodatkowo walczyli oni z AIDS oraz wspierali naukę kropka Po czterech latach szacowano, że fundacja przekazała na dobroczynność 29 miliardów dolarów kropka pozwala to otworzyć umysł oraz serce na rozprzestrzenianie dobra.

Zobacz też: http://www.nowapolitologia.pl/kampania-adwords-podstawy-ktore-musisz-wiedziec/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here