Szybka gotówka przez internet

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat sektor bankowy w Polsce znacznie się rozwinął. Obecnie w większości banków można odnaleźć bardzo bogatą ofertę produktów finansowych, które mogą posłużyć do sfinansowania różnorodnych celów. Nic więc dziwnego, że wielu Polaków spłaca jednocześnie kilka różnych zobowiązań finansowych.

Jeśli jednoczesna spłata kilku różnych kredytów zaczęła sprawiać Ci trudność, to rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny. Dzięki niemu możesz połączyć ze sobą kilka różnych produktów finansowych i odciążyć swój domowy budżet. Zanim jednak zdecydujesz się na takie zobowiązanie, warto wyjaśnić kilka niejasności, które często pojawiają się odnośnie do tego rodzaju zobowiązania. Jednym z nich jest to czy kredyt konsolidacyjny jest kredytem konsumenckim. Doradcy kredytowi Spłata Pożyczek, odpowiedzą na to pytanie.

Kredyt konsumencki – na czym on polega?

Zanim dowiesz się, czy kredyt konsolidacyjny jest kredytem konsumenckim, warto wyjaśnić, czym jest sam kredyt konsumencki. Ten rodzaj kredytu jest definiowany oraz regulowany przez ustawę z dnia 12 maja 2011 roku, która weszła w życie 18 grudnia 2011 i stosowana jest w odniesieniu, do kredytów zawartych począwszy od tej daty. Zgodnie z tą ustawą zobowiązanie finansowe, opiewające na kwotę nieprzekraczającą 255 500 złotych lub równowartości tej kwoty w złotówkach, jeśli pieniądze zostały kredytobiorcy przekazane w innej walucie.

Jeśli chodzi o strony kredytu konsumenckiego, to są nimi: konsument, który otrzymuje środki oraz kredytodawca. W całej transakcji może pośredniczyć wykwalifikowany pośrednik. Kredytodawcą może być bank komercyjny, spółdzielczy, a także SKOK. Co ciekawe mianem kredytu konsumenckiego można też określić pożyczki, których udzielają parabanki czy nawet osoby fizyczne, które prowadzą działalność gospodarczą.

Czy kredyt konsolidacyjny jest kredytem konsumenckim?

Kredyt konsumencki to nie tylko kredyt gotówkowy, który jest jednym z popularniejszych rodzai zobowiązań finansowych w bankach. Kredytem konsumenckim może być również kredyt odnawialny oraz kredyt konsolidacyjny. Kredyty konsolidacyjne, które zostały zawarte od dnia 18 grudnia 2011 roku, na sumę, która nie przekracza wspomnianych już 255 500 zł, są objęte postanowieniami wymienionymi w powyższej ustawie. Wiąże się to z wieloma przywilejami i zabezpieczeniami dla kredytobiorcy.

Tak jak już wspomnieliśmy, kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu ze sobą kilku różnych zobowiązań finansowych i zmienieniu ich w jeden, nowy kredyt. W taki sposób można łatwo zmniejszyć ilość swoich długów https://splatapozyczek.pl/konsolidacja-chwilowek/ oraz comiesięcznych rat. Fakt, że kredyt konsolidacyjny jest kredytem konsumenckim, sprawia, że jest on atrakcyjny. Jest tak, ponieważ m.in. można go spłacić wcześniej i w związku z tym liczyć na proporcjonalny zwrot kosztów związanych z kredytem np. prowizji.

Podsumowanie

Przed zaciągnięciem jakiegokolwiek kredytu warto sprawdzić, czy podlega on pod ustawę o kredycie konsumenckim. Oczywiście każdy bank ma obowiązek poinformować swojego klienta o warunkach umowy kredytowej oraz możliwości nadpłaty czy wcześniejszej spłaty kredytu. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz najlepszy produkt finansowy, to warto, abyś skontaktował się z doświadczonym doradcą kredytowym. Znajdzie on dla Ciebie najlepszy kredyt i przeprowadzi przez wszystkie formalności, które są z tym związane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here