Czy warto skorzystać z oferty dostaw kurierskich door to door

Wysyłanie paczek kurierem to wygodny sposób na ich dostarczenie do adresata. Istnieje kilka modeli, w jakich może odbywać się taka dostawa. Jedna z nich to „door to door”, czyli od drzwi do drzwi. Poznaj bliżej tę metodę i jeśli jeszcze z niej nie korzystałeś, przekonaj się, że naprawdę warto.

„Door to door”

Dostawa kurierem w modelu „door to door” zakłada, że kurier pojawia się pod wskazanym adresem w wybranym przez klienta dniu, odbiera paczkę, a następnie dostarcza ją do adresata – również prosto na wskazany adres. Takie działanie sprawia, że jest to wyjątkowo wygodny sposób przekazywania paczek, w którym nadawca ani odbiorca nie muszą sami nigdzie jej przenosić, ani przewozić. Dzięki temu jest to dla nich zarówno wygodniejsze, jak i znacznie szybsze.

Czy zatem warto korzystać z takiej możliwości? Oczywiście! Jest to rozwiązanie najmniej uciążliwe dla nadawcy i odbiorcy, niezależnie od tego, czy mówimy o osobach prywatnych, czy o firmach.

Kto w szczególności może skorzystać z oferty „door to door”?

Istnieją pewne grupy osób, które są szczególnie preferowane do wykorzystania tej metody dostawy. Bez wątpienia sprawdzi się ona u osób, które są zapracowane i prowadzą aktywny tryb życia, przez co nie znalazłyby czasu na samodzielne zawiezienie paczki do siedziby firmy kurierskiej lub przewożenie jej z miejsca dostawy innego, niż własny dom.

Jednak nie tylko osoby aktywne mogą skorzystać z usługi „door to door”. Jest to także idealne rozwiązanie w przypadku osób starszych, które zwłaszcza obecnie, w czasie pandemii koronawirusa, mogą odczuwać niepokój, wychodząc do miejsc publicznych. Znacznie łatwiej będzie im wręczyć paczkę lub odebrać ją w progu własnego domu, niż w miejscu bardziej odległym, w którym byliby narażeni na kontakt z patogenem.

Oczywiście, nie tylko osoby prywatne mogą skorzystać z oferty „door to door”. Również prowadząc firmę, można się na nią zdecydować, co będzie znaczącym ułatwieniem zwłaszcza w przypadku wysyłki dużej ilości pakunków. Ograniczy bowiem udział pracowników lub samego właściciela do minimum w procesie logistycznym. Przekład się na to zaoszczędzenie cennego, firmowego czasu oraz energii.

Internetowa obsługa

Kolejną zaletą nowoczesnej metody dostaw „door to door” jest w pełni internetowa obsługa zamówienia. Dzięki temu cała obsługa jest znacznie uproszczona i szybsza. Pozwala na samodzielną kontrolę między innymi czasu przyjazdu i odbioru paczki przez kuriera, a także gwarantuje bezpieczeństwo dokonywanej transakcji.

Internetowa obsługa zamówienia to także zaleta dla tych, którzy za dnia mają niewiele czasu i preferują wykonywanie takich zadań w nocy. Platforma jest zawsze dostępna, dzięki czemu istnieje możliwość skorzystania z niej nawet o północy, co nie byłoby możliwe podczas osobistego kontaktu i zamawiania kuriera czy przekazywania paczki w siedzibie firmy.

Kto zatem oferuje usługi „door to door”? Obecnie cały szereg firm kurierskich może pochwalić się wykorzystaniem tej metody, między innymi Pocztex Kurier48. Jest to zaufany dostawca Poczty Polskiej, który bez wątpienia pomoże w szybkiej, sprawnej i bezawaryjnej dostawie prosto na adres odbiorcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here