Inwestowanie w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości jest niezwykle popularną formą lokowania kapitału. Może ona przyjąć różne, niekiedy niezwykle oryginalne formy.

Pierwszą formą jest zakup pojedynczego stanowiska przeznaczonego do pracy biurowej. O ile w Polsce takie rozwiązanie to kompletna nowość, w Stanach Zjednoczonych pomysł ten sprawdza się już od wielu lat i ma liczne grono entuzjastów. Jego zaleta jest łatwość inwestycji i to, że nie musimy dysponować tak dużą kwotą gotówki, jak w przypadku wykupienia większej powierzchni biurowej. W USA kupno pojedynczego stanowiska pracy biurowej nie jest tanie. Na Manhattanie za jedno stanowisko pracy biurowej zlokalizowane w popularnym wieżowcu trzeba zapłacić aż 25 tysięcy dolarów amerykańskich.

Kolejnym sposobem inwestycji w nieruchomości jest zainwestowanie pieniędzy w magazyn samoobsługowy. Wejście na ten rynek w Polsce nie jest jednak łatwe, ponieważ już na samym początku trzeba wykupić sporą powierzchnię magazynową. W krajach Europy Zachodniej tak a inwestycja jest dużo łatwiejsza, ponieważ zainwestować w magazyn można wykupując nawet pojedynczy boks.

Inna niekonwencjonalną inwestycją w nieruchomości jest inwestycja w miejsce postojowe na parkingowym lotnisku. Gatwick Properties jest firmą, która przedstawia pogląd, że taka forma inwestycji może przynieść aż 8 procent zysku rocznie.

Innym sposobem inwestycji w nieruchomości jest nabycie konkretnego pokoju w hotelu. W takim przypadku operator, który zarządza daną siecią hotelów, wypłaca nam konkretną należność z tytułu wynajmowanej mu przestrzeni w wykupionym przez nas pokoju. Można także pójść o krok dalej pod względem miniaturyzacji inwestycji i wykupić jedynie pojedyncze miejsce w jednym pokoju. Takie rozwiązanie jest godne zarekomendowania przede wszystkim dla inwestorów, którzy dysponują ograniczonym budżetem.

Inną koncepcją inwestowania w nieruchomości, która zyskuje coraz większą popularność na Zachodzie, jest inwestowanie w domy spokojnej starości. Taka forma inwestycji wymaga jednak sporych nakładów i nie każdy zainteresowany może sobie na nią pozwolić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here