Inwestowanie w wino

W dobie szalejącego kryzysu gospodarczego na znaczeniu zyskują tak zwane inwestycje alternatywne. Do tego rodzaju inwestycji należy niewątpliwie inwestycja wino. Eksperci, którzy zawodowo zajmują się wspomnianą tematyką, są zdania, że inwestycja w wino pozwala podwoić posiadany kapitał już po upływie pięciu lat. W przypadku kilkuletniego horyzontu czasowego wino może pochwalić się wyższą stopą zwrotu niż surowce przemysłowe oraz metale szlachetne, takie jak złoto, srebro, platyna i pallad.

Wino jest bardzo ciekawym aktywem inwestycyjnym. Łączy ono bowiem w sobie niskie ryzyko oraz wysoką stopę zwrotu, co jest prawdziwym ewenementem. Czas wywiera pozytywny wpływ na jakość oraz smak wina, co w istocie przekłada się na wzrost wartości trunku.

Winami inwestycyjnymi są przeważnie te należące do tak zwanej klasyfikacji Bordeaux. Wspomniana grupa win jest mocno ograniczona. Produkuje je ściśle ograniczone grono producentów. Ilość wytwórców odpowiedzialnych za dostarczanie win klasyfikacji Bordeaux jest stale taka sama z uwagi na fakt, że rygorystyczne kryteria wejścia na rynek producentów win Bordeaux praktycznie zamykają ten segment przed nowymi firmami.

Wśród win inwestycyjnych znajdują się także wina zwane supertoskanami oraz wina z Burgundii. Stosunek ilości win Bordeaux do pozostałych rodzajów win inwestycyjnych dostępnych na rynku wynosi 70 do 30. Warto jednak podkreślić, że według zestawienia przygotowanego przez Wealth Solutions, to właśnie trunki pochodzące ze słonecznej Italii i Burgundii należą do najszybciej drożejących win inwestycyjnych, które są dostępne na giełdzie Liv-ex dedykowanej kolekcjonerom win oraz inwestorom zainteresowanym tymi trunkami.

Aby podjąć się inwestycji w wino, należy dysponować kwotą co najmniej 15 tysięcy złotych. Należy inwestować w najbardziej renomowane wina, które są w stanie leżakować nawet kilkadziesiąt lat. Z upływem lat będą wykazywać one korzystniejsze właściwości smakowe i zapachowe. Ponadto, staną się one coraz słabiej dostępne i coraz bardziej pożądane, co przyczyni się do wzrostu ich wartości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here