Usługi kantorów internetowych stają się coraz bardziej popularne, a wiele osób widzi w nich nie tylko sposób na szybki zakup euro lub funtów przed wyjazdem zagranicznym, ale również możliwość osiągnięcia sporego zysku. Jakie grupy odbiorców mogą oszczędzić najwięcej? Ile klienci zyskują na wymianie walut online? Sprawdziliśmy dane, dotyczące oferty e-kantorów, banków oraz kantorów tradycyjnych i przeanalizowaliśmy wyniki.

Wygoda i szybkość transakcji

Kantory internetowe pozwalają na wygodną wymianę walut – klienci, bez wychodzenia z domu, wykonują transakcje, opiewające na bardzo duże kwoty, negocjują wysokość kursów, a także uzyskują porady od profesjonalnych ekspertów ds. rynków walutowych. Na korzyść e-kantorów przemawia również ich dostępność – wymiany można dokonywać przez 24 godziny na dobę, a w przypadku wielu platform (np. serwisu Fritz Exchange) 90% transakcji realizowanych jest w ciągu zaledwie 15 minut. Niski spread walutowy to kolejny atut, dzięki któremu na wymianie walut online można sporo zaoszczędzić.

Kto korzysta z usług e-kantorów i ile można zyskać?

Na działalności kantorów internetowych mogą zyskać przede wszystkim przedsiębiorcy, posiadający kredyty w obcych walutach. Spready walutowe są tutaj bowiem zdecydowanie niższe niż w tradycyjnych punktach lub bankach – często nawet kilkanaście razy. Przykład – w III kwartale 2016 roku średni spread w banku przy zakupie euro wynosił aż 7,20%, podczas gdy w kantorze internetowym – jedynie 0,49%. Różnica jest kolosalna, nic więc dziwnego, że klienci wolą skorzystać z szybkiej wymiany, za pośrednictwem właśnie kantoru internetowego. Podobne dane dotyczą innych walut – w tym samym okresie średni spread w banku przy wymianie franka szwajcarskiego wynosił 4,16%, zaś online – jedynie 0,57%. Na tych różnicach korzystają nie tylko przedsiębiorcy, ale również frankowicze, którzy na próżno oczekują rządowej pomocy, muszą więc samodzielnie poszukać rozwiązań, gwarantujących możliwość uzyskania oszczędności na wymianie franka.

Optymalizacja firmowych kosztów i nie tylko

Na wymianie walut online zyskują również przedsiębiorcy, prowadzący interesy z zagranicznymi kontrahentami lub firmy, zajmujące się importem towarów. Myślisz o rozpoczęciu działalności gospodarczej o takim profilu? Zainteresuj się usługami platform internetowych, a zoptymalizujesz koszty prowadzenia biznesu. Wymiana walut w kantorze Fritz jest wyjątkowo intuicyjna i bezpieczna. Posiadasz konto złotowe oraz walutowe? To świetnie, teraz wystarczy już tylko zarejestrować się w serwisie i wybrać odpowiedni kurs. Przy transakcjach powyżej 10 tys. euro można nawet negocjować wysokość kursu, co daje dodatkowe możliwości zysku. Kantor Fritz Exchange działa na rynku od ponad 5 lat, jednak stoi za nim ponad 20-letnie doświadczenie firmy Fritz Group, będącej twórcą pierwszego innowacyjnego kantoru automatycznego. Sprawdź szczegóły na kantorautomatyczny.pl i zyskaj na wymianie walut online!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here