Jak doładować urządzenia przeno,śne bez użycia gniazdka elektrycznego

Chyba każdą osobę dotknął kiedyś problem rozładowanego smartfona, tabletu lub innego urządzenia przenośnego. Utrata kontaktu z innymi osobami lub z siecią mobilną to duży kłopot. Na szczęście istnieją urządzenia, dzięki którym można naładować baterię bez użycia gniazdka elektrycznego. Wśród nich znajdują się powerbank, a także ładowarka bezprzewodowa.

Powerbanki i ich zalety

Powerbanki to niewielkie urządzenia, które pozwalają na ładowanie innych urządzeń z wykorzystaniem kabla i portu USB. Przyjmują on zwykle kształt sześcianu i przypominają nieco swoim wyglądem smartfona. Takie urządzenia z powodzeniem można nosić nie tylko w plecaku i torbie, ale mieści się ono również w kieszeni, stąd też są często wybierane jako magazyny energii elektrycznej zabierane w podróż do innych miejsc. Powerbanki wyposażone są w baterię litowo-polimerową lub litowo-jonową. Taka bateria może mieć różną pojemność liczoną w miliamperogodzinach (czyli mAh). Najczęściej jest to od 2500 do 3500 mAh, aczkolwiek można spotkać także znacznie bardziej wydajne powerbanki. Najbardziej zaawansowane urządzenia tego typu pozwalają na kilkukrotne, pełne naładowanie innych urządzeń. Doskonałym tego przykładem jest Powerbank EB-PN915BLEGWW od Samsunga. Posiada on pojemność aż 11300 mAh. Oprócz pojemności, zanim dokona się zakupu odpowiedniego sprzętu, warto zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia, które zwiększają wygodę użytkowania powerbanku. Tutaj za przykład można podać wbudowany kabel, który ułatwia transport całego sprzętu do ładowania (taki dodatek posiada m.in. powerbank EB-PG850BLEGWW) lub funkcję szybkiego ładowania (w tym względzie warto wyróżnić powerbank EB-PG950CSEGWW).

Jak działa bezprzewodowa ładowarka?

Bezprzewodowa ładowarka, zwana także indukcyjną, to jedno z najnowocześniejszych urządzeń do gromadzenia i przekazywania energii. Aby dokonać ładowania, wystarczy przyłożyć urządzenie przenośne do wbudowanej w ładowarkę cewki generującej pole elektromagnetyczne. To spora wygoda, ponieważ nie trzeba używać okablowania, które jest podłączane do ładowarki tradycyjnej lub powerbanku.

Ładowarki bezprzewodowe różnią się między sobą kształtem (najczęściej są owalne, ale można spotkać także okrągłe lub w kształcie sześcianu) i funkcjami dodatkowymi. Wśród nich znajduje się m.in. wskaźnik poziomu baterii, dzięki któremu można się dowiedzieć, czy bateria jest już do końca naładowana (w taką opcję wyposażona jest bezprzewodowa ładowarka Wireless Charger Mini od Samsunga), czy też funkcja składania (tutaj szczególnie warto wyróżnić ładowarkę EP-PG950BDEGW, która oprócz tego, że pozwala na ułożenie urządzenia przenośnego w pozycji poziomej i pionowej, to jeszcze dodatkowo wygląda bardzo efektownie, dzięki minimalistycznemu designowi oraz matowemu silikonowi).

Sporym udogodnieniem mogą być także dwie strefy ładowania. Pozwala to na jednoczesne uzupełnienie energii dwóch różnych urządzeń, takich jak np. smartfon i smartwatch. Przykładem takiego urządzenia jest bezprzewodowa ładowarka Duo Pad od Samsunga, która wyposażona jest także w funkcję szybkiego ładowania, dzięki której bardzo sprawnie można uzupełnić energię.

Dobór odpowiedniego sprzętu do ładowania bez użycia gniazdka elektrycznego pozwoli na uzyskanie pełnej baterii na sprzęcie przenośnym szybko i wygodnie. Przed jego zakupem warto dokładnie sprawdzić jego cechy, a także cechy swojego sprzętu, który ma być ładowany, by wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie i dla bliskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here