Jak grać na giełdzie

Inwestowanie na giełdzie jest aktywnością, która kusi coraz większe rzesze inwestorów. Proces ten nie jest łatwą sprawą. Wymaga bowiem odpowiedniej wiedzy i rozeznania. Warto przyjrzeć się podstawowym regułom, dzięki którym granie na giełdzie stanie się bardziej racjonalnie i bezpieczne.

Najbardziej inteligentnym rozwiązaniem jest rozpoczęcie swojej przygody z inwestowaniem od rynku aukcji. Na rynku tym nie spotykamy się z tak zwaną dźwignią inwestycyjną. Chroni to nowicjuszy przed potencjalnymi problemami. Wiele początkujących inwestorów nie rozumie bowiem podstawowych zasad funkcjonowania dźwigni finansowej i ponoszą oni z tego powodu liczne straty.

W przypadku inwestowania w akcje warto postawić na duże spółki o ustabilizowanej pozycji rynkowej. Podejście takie ma wiele zalet. Przede wszystkim, notowania tego typu spółek zmieniają się w wolnym tempie, co oznacza, że inwestor nie musi się martwić ryzykiem spektakularnego spadku wartości akcji. Po drugie, czołowi analitycy biznesowi często publikują różnego rodzaju raporty i analizy dotyczące sytuacji finansowej i pozycji rynkowej największych giełdowych korporacji.

Grający na giełdzie inwestor musi się zdecydować na konkretne kryterium, za pomocą którego będzie podejmował decyzje inwestycyjne. W przypadku giełdy takimi kryteriami są analiza techniczna oraz analiza fundamentalna. Ważne jest, by wybrać tylko jedno z nich i konsekwentnie się go trzymać. Nawet w przypadku nieudanej transakcji nie warto zmieniać podejścia.

W inwestowaniu — tak samo, jak w innych dziedzinach życia — dotychczasowe doświadczenie ma niebagatelne znaczenie. Powiedzenie, że trening czyni mistrza, nabiera w tym kontekście zupełnie nowego wymiaru. Początkujący inwestor powinien zawczasu wypróbować swoje strategie i pomysły inwestycyjne na tak zwanym koncie Demo. W tym przypadku ważne jest jednak poważne potraktowanie treningu. Należy wypracować sobie własny system inwestowania, a decyzje na koncie Demo podejmować tak, jak gdyby dotyczyły one rzeczywistych pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here