Jak kupować maszyny wykorzystując aukcje poleasingowe

Aukcje poleasingowe są dla wielu przedsiębiorców doskonałym sposobem na to, by w bardzo atrakcyjnej cenie wyposażyć swoją firmę w sprawne technicznie i przy tym tanie maszyny. Pojazdy sprzedawane na tego rodzaju aukcjach wyróżniają się krótkim czasem użytkowania ich przez inne firmy, wysoką sprawnością i efektywnością pracy oraz możliwością ich nabycia na preferencyjnych warunkach. Jak działają takie aukcje i jakie są ich korzyści?

Czym są aukcje poleasingowe?

Na aukcjach poleasingowych swój sprzęt wystawiają najczęściej duże firmy leasingowe, budowlane i wypożyczalnie sprzętu budowlanego zlokalizowane zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Używane przez nie maszyny kupione były jako zupełnie nowe, spłacone kilkuletnim leasingiem, a następnie ich właściciele, często zgodnie z filozofią swojej firmy, wystawiają je na sprzedaż i znowu kupują nowe. Maszyny te cechują się małym stopniem zużyciem, ale ponieważ w czasie leasingu objęte były pełnym ubezpieczeniem i gwarancjami producenta, to nowi nabywcy mają pewność, że odkupując je na aukcjach, no na stronie https://www.klaravik.pl/ zyskują sprzęt najwyższej klasy.

Jak licytować na aukcjach?

Sam proces licytowania sprzętu w serwisach aukcyjnych nie jest szczególnie trudny i w zasadzie bez problemu może sobie dać z nim radę każdy. Wystarczy wyszukać maszynę czy pojazd, jaki nas interesuje, sprawdzić czas zakończenie aukcji, cenę wywoławczą, opis techniczny urządzenia, a później przystąpić do złożenia oferty.

Co ważne, z racji na dużą wartość, jaką mają np. maszyny rolnicze poleasingowe czy sprzęt budowlany wystawiany tu do sprzedaży, trzeba się liczyć z tym, że ich właściciel ustawia zawsze minimalną cenę, za jaką jest gotów sprzedać pojazd. Jeśli więc myśleliśmy, że nowoczesny podnośnik nożycowy, traktor, walec, wózek widłowy, zagęszczarkę czy koparko-ładowarkę wylicytujemy za 1 zł, to oczywiście tak nie będzie. Możliwość zakupu maszyny determinuje fakt wylicytowania ceny minimalnej, a potem oczywiście tego, kto da najwyższą ofertę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here