kasacja samochodu

Twój samochód nie nadaje się do dalszego poruszania po drogach? Uległ wypadkowi i jego stan techniczny jest opłakany? Jest stary, zdezelowany i ciężko będzie „opchnąć” go komukolwiek? Jeśli tak – oznacza to, że twój samochód nadaje się do kasacji. Wbrew pozorom, rozwiązanie to pozwala nieco zarobić na wraku samochodu oraz szybki i łatwo uporać się z wszelkimi formalnościami. Poniżej przybliżymy temat.

Kasacja samochodu – nie taka trudna, jak się wydaje

Kasacja samochodu to rozwiązanie wybierane w wielu sytuacjach. Gdy pojazd nadaje się wciąż do dalszego używania – wówczas szukamy przede wszystkim sposobu na jego odsprzedanie. Gdy jest w stanie, w którym nie nadaje się do jazdy po drodze – wówczas kasacja to wybór dedykowany.

Przeprowadzenie kasacji rozpoczyna się od nawiązania kontaktu z najbliższą stacją demontażu pojazdów. Warto wybierać stacji z odpowiednimi zezwoleniami, które przeprowadzają cały proces legalnie. Dzięki temu, pracownicy stacji demontażu załatwią za nas znaczną część spraw – w tym przede wszystkim tych formalnych. Polecamy upewnić się, czy stacja oferuje usługę transportu wraku pojazdu. Często jest ona darmowa w promieniu najbliższym kilometrów.

Po wyborze stacji i sposobu dostarczenia wraku należy podpisać odpowiednie dokumenty kasacyjne. Robimy to na miejscu, podczas przekazania pojazdu. Jest on wówczas ważony oraz sprawdzany pod kątem wyposażenia, kompletności, stanu technicznego. Warto mieć na uwadze, że za każdy brakujący kilogram trzeba będzie dopłacić. Dlatego nie warto oddawać samochodów przesadnie wybrakowanych, lub pozbawionych najważniejszych podzespołów – np. silnika.

Za pozostałą część samochodu otrzymujemy odpowiednią kwotę – jej wysokość zależy właśnie od stanu samochodu, który oddajemy. Często kasacja wiąże się z jednorazowym przypływem gotówki w kwocie kilkuset złotych.

Warto też podkreślić, że wyrejestrowanie samochodu jest naszym obowiązkiem – na którego zrealizowanie mamy 30 dni. Natomiast pozostała część formalności jest załatwiana przez firmę demontującą.

Kasacja samochodów na Podkarpaciu

Podkarpacie to szczególny region komunikacyjny w naszym kraju – choć średnia ilość samochodów na osobę jest tam stosunkowo niska, to jednak zarazem – wyjątkowo szybko rośnie. W ciągu ostatnich 2 dekad liczba zakupionych samochodów w województwie podkarpackim wzrosła o ponad 150 procent.

Stosunkowo często kupuje się tam samochody używane oraz sprowadzane zza granicy, co w rezultacie – powoduje większy popyt na usługi demontażu samochodów. Żywotność takich pojazdów jest dość krótka w porównaniu z samochodami nowymi, dopiero co wypuszczonymi z salonu.

Świadczeniem takich usług zajmują różne firmy, wśród których pragniemy polecić zwłaszcza: https://auto-szrot-kasacja-pojazdow.pl/podkarpackie, specjalizującą się w skupowaniu pojazdów samochodów i urządzeń z przeznaczeniem na złomowanie. Oprócz skupowania samochodów, Auto Szrot Podkarpackie zajmuje się również sprzedażą odzyskanych części samochodowych – wyłącznie tych sprawnych i solidnych – które po odświeżeniu sprzedawane są za kwoty niższe w sklepach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here