Jak rozliczyć PIT-37?

0
2354

Od okołu dziesięciu lat, możemy złożyć roczne zeznanie podatkowe za pomocą internetu. Jest to bardzo wygodna i prosta metoda rozliczenia. Nie musimy ręcznie wypełniać sterty dokumentów, czy korzystać z usług księgowej. W ten sposób z pewnością zaoszczędzimy sporo czasu, który musielibyśmy poświęcić na stanie w kolejkach oraz pieniądze przeznaczone dla specjalisty zajmującego się rozliczeniami. Przez internet możemy również odliczyć przysługujące nam ulgi podatkowe, dzieci czy internet.

Jak rozliczyć PIT-37 przez internet?

W internecie do wyboru mamy coraz więcej programów, zarówno tych płatnych, jak i tych całkowicie darmowych. Często w zamian za możliwość darmowego rozliczenia się musimy swój jeden procent podatku przeznaczyć na określony cel (z góry narzucony przez program, z którego korzystamy). Może to być na przykład hospicjum, schronisko dla zwierząt, fundacja, lub określona, wskazana firma. W większości przypadków nie mamy możliwości zmiany celu wpłaty naszego jednego procenta z podatków. Jest to jednak niewielki koszt, który ponosimy, korzystając z wygody, którą zapewniają nam owe programy.

Polecanym przez ekspertów programem do składania deklaracji podatkowych przez internet jest niewątpliwie e-Deklaracje PIT, jest to intuicyjny program, który pomoże nam w rozliczeniu rocznym. Za jego pomocą możemy rozliczyć się w trybie online lub ściągając go na swój prywatny komputer, laptop czy na przykład tablet. Program ten posiada wiele sprawdzonych i potwierdzonych zalet. Między innymi jest to program darmowy, wstępnie wypełnia on wnioski, wczytując dane z PIT 11, przez co mamy naprawdę niewiele pracy podczas rozliczania się.

Ponadto program e-Deklaracje PIT jest bezpieczny, nie przetwarza naszych danych, wszystkie one zostają u nas. Program jest również intuicyjny, gdyż wypełnienie deklaracji trwa zazwyczaj nie więcej niż kilkanaście minut. e-Deklaracje PIT sprawdzali najlepsi księgowi, zgadzając się z tym, iż jest on uniwersalny, kompleksowy oraz użyteczny. Przychylne opinie użytkowników owego programu, również świadczą o jego przydatności oraz skuteczności. Z takim narzędziem podatki nie są już straszne.

Do kiedy jest czas na rozliczenie PIT-37?

Musimy pamiętać, iż zarówno rozliczenie przez internet, jak i tradycyjne należy złożyć w określonym terminie. Najpopularniejszy PIT-37 (obejmujący osoby zatrudnione na umowie o pracę, umowę zlecenie czy umowę o dzieło), składamy do trzydziestego kwietnia.

Nie odwlekajmy ważnych spraw, szczególnie że dzięki programom rozliczeniowym nie są takie straszne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here