Praca

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Wiele osób zastanawia się jak szukać odpowiedniej pracy. Czasami najlepszym sposobem okazuje się unikanie głównych błędów, o których nawet nie wiemy. Z pewnością nie raz zdażyło nam się słyszeć najróżniejsze wskazówki i złote rady jak szukać pracy. Jakie to rady? 

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/jak-szukac-pracy-czego-powinienes-unikac/

Czym kierować się podczas szukania pracy? – 3 najważniejsze cechy

Jak możemy się domyślać wielu z nich lepiej jest zapomnieć, niż wprowadzać je w życie. się, że o wielu z nich lepiej zapomnieć. Poniżej zostały zapisane te słuszne i godne uwagi rady. Tak jak pisała autorka książki ,,The most powerful you:7 bravery-boosting paths to career bliss’’ – Kathy Caprino:

 ,,Musimy być odważniejsi, silniejsi i bardziej pewni siebie’’. 

Odwaga, siła i pewność siebie- dzięki takim cechom uda nam się zignorować część konwencjonalnych mądrości, które przynoszą więcej strat, niż pożytku. Nie ma na co czekać! Zaczynamy 

7 rad, których warto unikać podczas poszukiwania pracy 

1. KORZYSTAJ Z OGŁOSZEŃ NA PORTALACH REKRUTACYJNYCH

Według amerykańskich badań połowa podań o pracę trafia do firm za pośrednictwem urzędów pracy, jest to jedynie 1 proc. pracowników, którzy otrzymali pracę w ten sposób. Pracodawcy często znajdują idealnych kandydatów na poszukiwane miejsce, zanim ogłoszenie ukaże się lub nabór zostanie zamknięty. Dlatego właśnie lepiej jest szukać pracy poprzez swoje kontakty osobiste.

2. SKONTAKTUJ SIĘ Z KAŻDYM ZNAJOMYM

Specjaliści mówią, że podczas szukania pracy, trzeba działać strategicznie. Każdy ruch powinien mieć przemyślany.

Zamiast dzwonić do każdego znajomego, lepiej przejrzeć kontakty i zapukać do osób, które mogą pomóc nam w znalezieniu pracy na jakiej naprawdę nam zależy.

3. BĄDŹ PEWNY SWOICH KWALIFIKACJI

Duża ilość osób, a przede wszystkim kobiet, ocenia, że nie posiada wystarczających kompetencji, aby aplikować na dane stanowisko. Prawda wygląda jednak tak, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej możemy tak zaprezentować siebie i swoje umiejętności, że ujmiemy tym rekruterów i dostaniemy swoją wymarzoną pracę.

4. DOPASUJ SIĘ DO KULTURY KORPORACYJNEJ FIRMY

Lepiej nieco się „pokazać siebie”, czyli podzielić się swoimi zainteresowaniami, powiedzieć czego oczekujemy od pracy i w jakich sytuacjach osiągamy najlepsze wyniki.

5. NIE PRZEJMUJ SIĘ LISTEM MOTYWACYJNYM

Lepiej  jednak zwrócić na niego uwagę. Dobry list motywacyjny może sprawić, że czekać nas będzie zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, chociaż nasze CV nie było wystarczająco mocne na dane stanowisko. Dobra randa od „Fast Company”: ,,przygotuj krótki, mocny wstęp, który będzie dobrze pasował do Twojego CV’’.

6. FORMAT CV NIE MA ZNACZENIA

Fałsz! Format CV ma znaczenie. Powinno mieć przejrzysty układ, wyraźny font i niezadrukowaną, białą przestrzeń.

Najlepiej zastosować taki konspekt: wstęp, który da czytającemu wyobrażenie kim jesteś oraz „właściwe” curriculum vitae. Stanowczo unikaj takich zwrotów jak „referencje dostępne na żądania”. W takim przypadku Twoje CV będzie wyglądało na przestarzałe.

7. CZEKAJ NA IDEALNĄ PRACĘ

Tak naprawdę nie ma co czekać, aż na jakimś portalu ukaże się ogłoszenie o idealnej pracy dla nas Neil Burton z Uniwersytetu Clemson mówi: ,, Nikt nie dostanie pracy, a zwłaszcza nie zaraz po studiach’’. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest budowa początku swojej kariery. Nie czekaj, rozwijaj się! 

Zobacz też: http://www.nowapolitologia.pl/kapital-kariery-czyli-prawdziwy-sposob-na-satysfakcje-z-pracy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here