Jak wybrać odpowiedni program magazynowy dla niewielkiej firmy? Okazuje się, że decyzja wcale nie jest taka łatwa, a efektywne prowadzenie magazynu wymaga jej podjęcia. W końcu każda firma ma swoje własne potrzeby i na inne elementy należy zwrócić uwagę wybierając system magazynowy.

System obsługi magazynu dla małej firmy to na ogół rozwiązanie pudełkowe, które posiada z góry określone możliwości. Zarządzania magazynem przy jego pomocy może być bardzo łatwe. Jednak na wstępie warto sprawdzić dokładnie jego funkcjonalności. Czasami narzędzia nie są bowiem dostosowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Wówczas trzeba dokupić do nich dodatkowe moduły czy po prostu zmienić system na nowy. Przed zakupem warto więc zapoznać się z wersją demo programu takiego jak LoMag.

Oczywiście zawsze się trzeba liczyć także z tym, że po jakimś czasie dany system magazynowy przestanie być wystarczający. Warto więc dowiedzieć się wcześniej czy w razie zaistnienia takiej sytuacji będzie możliwość jego rozbudowania o nowe moduły i funkcjonalności. Niekiedy producenci wykonują nawet aplikacje na zamówienie swoich klientów, ale nie zawsze tak jest.

Ponadto zawsze decydując się na system obsługi magazynu np. LoMag trzeba zdawać sobie sprawę, że do jego sprawnego działania potrzebny jest odpowiedni sprzęt komputerowy i system. Tylko wówczas nie będzie się on zacinał i utrudniał pracy. Przed zakupem trzeba więc dokładnie sprawdzić posiadany sprzęt pod kątem jego wydajności. Warto założyć od razu, że każda aktualizacja programu potrzebuje kolejnego miejsca pamięci RAM czy miejsca na dysku. Alternatywnie skorzystać można z VPS, a więc wirtualnych serwerów prywatnych dostosowanych do hostingu aplikacji.

W przypadku kiedy w firmie nie ma informatyka dobrze jest się też dowiedzieć czy producent oprogramowania służy w razie potrzeby pomocą techniczną, a jeśli tak to w jaki sposób (kontakt mailowy czy telefoniczny, a może osobisty). Niektóre firmy oferują na starcie cały pakiet usług z utrzymaniem programu włącznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here