Jak wyglądają egzaminy do Policji

Rekrutacja do Policji odbywa się kilka razy do roku, w różnych częściach naszego kraju. Niezależnie od miejsca, ich formuła i przebieg jest z góry ustalona. Testy do Policji dzielą się na cztery etapy – test fizyczny, test wiedzy, testy psychologiczne i wywiad zorganizowany, który obecnie nazywany jest rozmową kwalifikacyjną.

Bez przygotowania nie ma co liczyć na pozytywne zaliczenie egzaminu. Jak zdać egzamin do Policji? Jak wyglądają egzaminy? Wszystko wyjaśnimy w dzisiejszym artykule!

Praca w Policji to wielkie wyzwanie

Pracując w Policji musisz być gotowy na codzienne wyzwania, które mogą przybierać różne postacie. Ciężkie sytuacje rodzinne, tragiczne wypadki, samobójstwa czy brutalne morderstwa to tylko niewielka część sytuacji, z jakimi będziesz miał do czynienia w codziennej pracy policjanta.

Skuteczna praca całego organu Policji, jest uzależniona od współpracy pomiędzy poszczególnymi jej komórkami.

  1. Służba Śledcza – to policjanci zajmujący się wszelkimi śledztwami i dochodzeniami. To oni łączą wszystkie „puzzle”, niczym w serialach kryminalnych.
  2. Służba Kryminalna – ustalają osoby podejrzane o popełnienie przestępstwa. Zajmują się ich poszukiwaniem, aresztowaniem i doprowadzeniem przez oblicze sądu.
  3. Służba Prewencyjna – dbają o bezpieczeństwo obywateli i urzędników państwowych w trakcie wieców, imprez masowych czy koncertów. Ustalają również trasy pochodów i zabezpieczają całość imprezy.
  4. Służba Zaopatrzeniowa – ich zadaniem jest dopilnować, żeby pozostałe komórki Policji były odpowiednio zaopatrzone. Odpowiedzialni są za całość ekwipunku, wyposażenia i działanie pojazdów Policji.

Egzaminy do Policji. Jak wyglądają testy?

Odpowiednie przygotowanie to podstawa, bez niego nie mamy co liczyć na pozytywne zaliczenie egzaminu. Czteroetapowa rekrutacja to wymagające wyzwanie, jeżeli marzysz o policyjnym mundurze, koniecznie zabierz się za przygotowania do egzaminów.

  1. Test Sprawności Fizycznej

Egzaminy otwiera test sprawności fizycznej. Przed przystąpieniem do zaliczenia, koniecznie zadbaj o swoją kondycję i siłę mięśni. Kilka miesięcy przygotowań zapewni Ci najwyższą ocenę z tej części egzaminu, co rzutuje na ostateczny wynik rekrutacji. Na egzaminie fizycznym, każdy kandydat ma do pokonania 6 stacji z ćwiczeniami. Należy go ukończyć w maksymalnym czasie 1 minuty i 41 sekund. Im szybciej, tym większą ocenę otrzymacie i zwiększycie swoje szansę na dołączenie do Policji.

  1. Test Wiedzy Ogólnej – TSO

Kandydat na policjanta musi wykazać się wiedzą o funkcjonowaniu państwa i znajomością ustaw związanych z pracą policjanta i działaniem organu Policji oraz innym podstawami prawnymi.

Opracowane arkusze z odpowiedziami na test wiedzy do Policji, znajdziecie na naszej stronie. Nauka z gotowych arkuszy przychodzi łatwo, a przyswojona wiedza zostanie w Waszych głowach aż do egzaminu” – podpowiadają specjaliści ze strony Odpowiedzi.com.pl.

  1. Test psychologiczny do Policji

Egzamin psychologiczny dzieli się na trzy etapy – test na inteligencję, główny test psychologiczny i rozmowę z psychologiem.

Głównym celem tej części egzaminu jest poznanie psychologicznej sfery kandydata, jego osobowości i wzorów zachowań. Większość kandydatów odpadnie właśnie na tym etapie, gdyż ich profil psychologiczny, zwyczajnie nie pasuje do pracy w Policji.

  1. Rozmowa kwalifikacyjna

Ostatni etap rekrutacji, który jest zdecydowanie najbardziej stresujący. W zamkniętym pokoju, kandydaci zostaną zasypani gradem pytań od dwuosobowej komisji, której skład to doświadczony w przesłuchaniach policjant i miejscowy psycholog.

Panowanie nad stresem to jedna z kluczowych cel dobrego policjanta. Komisja za wszelką cenę spróbuje wybić kandydata z równowagi i ocenić czy potrafi zapanować nad sytuacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here