Jak z sukcesem rozwijać firmę, czyli kilka słów o leasingu

Przedsiębiorcy szukając możliwości dla rozwoju swojego biznesu mają do dyspozycji wiele różnych narzędzi. Jednym z nich jest leasing, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Dziś przyjrzymy się leasingowi maszyn, leasingowi zwrotnemu oraz leasingowi na auta używane. Jak korzystać z tych instrumentów aby zyskać przewagę nad konkurencją? Zapraszamy do lektury!

  1. Leasing maszyn
  2. Leasing zwrotny
  3. Leasing auta używane

Leasing to coraz częściej stosowana metoda, szczególnie w przypadku nowych samochodów. Dowiesz się na czym polegają inne formy leasingu!

Leasing maszyn

Usługa taka jak leasing maszyn to dobre rozwiązanie dla tych firm, które chcą pozyskać niezbędne maszyny do swojej działalności w szybki i tani sposób, a przy okazji – dokonać optymalizacji podatkowej. Z usługi leasingu maszyn powinny skorzystać te przedsiębiorstwa, które planują zakup nowej lub używanej maszyny, ale nie mają całości środków niezbędnych do sfinalizowania transakcji kupna. Opcja leasingu maszyny pozwoli na dopasowanie formy finansowania zakupy di sytuacji finansowej danej firmy. Leasingować można m.in. maszyny do obróbki drewna lub metalu, maszyny do obróbki tworzyw sztucznych, maszyny budowlane, maszyny drukarskie, maszyny rolnicze, maszyny leśne i wiele, wiele innych.

Leasing zwrotny

Pojęcie leasing zwrotny może nie być wszystkim znane, więc warto je wytłumaczyć. Leasing zwrotny to sposób finansowania kosztu zakupu maszyn lub samochodów, w ramach którego właściciel środków trwałych sprzedaje je do firmy leasingowej uzyskując za to gotówkę. Leasingobiorca korzysta z maszyny lub auta tak jak do tej pory. Leasing zwrotny pomagał niegdyś poprawić płynność finansową przedsiębiorstwa, a teraz stosowany jest głównie w celu zrefinansowania w pierwszych miesiącach od zakupu. Tego typu leasing pozwala uzyskać firmie gotówkę i nie obniża zdolności kredytowej. Leasing zwrotny polecany jest tym, którzy potrzebują środków ze sprzedaży środków trwałych, ale chcą zachować nad nimi kontrolę.

Leasing auta używane

Leasing na samochody nowe cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców, ale coraz większym zainteresowaniem cieszy się również leasing auta używane. Warto tutaj zwrócić uwagę na kilka aspektów. Większość firm leasingowych dba o to, aby auto na koniec umowy nie miało więcej niż 8-10 lat, a zatem auto 5-letnie można wziąć w leasingu do 5 lat, auto 6-letnie do 4 lat, itd. W ten sposób finansowane są jedynie auta sprawdzone, o dobrym stanie technicznym. Szczególnie popularne są samochody ze Stanów Zjednoczonych, ale takie znajdziemy tylko w kilku firmach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here