Jak zapewnić maksymalne bezpieczeństwo swoim danym? Przechowując je na smartfonie!

Telefony są dziś nieodłączną częścią naszego życia. Chodzimy z nimi wszędzie i eksploatujemy w maksymalnym ich zakresie każdego dnia. Nic więc dziwnego, że na współczesnych smartfonach można znaleźć bardzo wiele prywatnych i służbowych danych poufnych. Takich, które nigdy nie powinny znaleźć się w rękach niepowołanych osób. Jak nie dopuścić do wycieku danych?

Co trzymamy na smartfonach?

W nowoczesnych modelach smartfonów, takich jak biały Samsung Galaxy S10+ 128 GB, przechowujemy najróżniejsze pliki w wersji cyfrowej. To przede wszystkim nasze zdjęcia – te, które publikujemy w mediach społecznościowych, które lubimy pokazywać znajomym podczas spotkań na żywo, a także te, które chcemy mieć, ale nie chcemy nikomu pokazywać. Podobnie rzecz ma się z filmami tworzonymi przez nas oraz pobieranymi na dysk pojemnego smartfona SM-G975FZWDXEO. Bardzo często, buszując po sieci, zabieramy stamtąd na swój dysk ciekawe memy, zabawne gify, filmiki ze śmiesznymi rzeczami. Gromadzimy też długie playlisty piosenek, które uwielbiamy odtwarzać podczas jazdy samochodem lub podczas biegania. To całe gigabajty danych, których niekoniecznie chcemy pokazywać niepowołanym osobom.

Poufne i wrażliwe dane na smartfonie?

Wyobraź sobie, że twój biały Samsung Galaxy S10+ 128 GB pozwala Ci odebrać wyniki badań online i automatycznie zapisać plik z wynikami na smartfonie, gdy jesteś w podróży. Są Ci potrzebne, więc nie usuwasz ich, a wręcz przeciwnie – zapisujesz w chmurze, aby ich nie stracić. A może ściągasz ze służbowej poczty ważne dokumenty, aby połączyć smartfona z drukarką i móc je wydrukować? Albo robisz zdjęcia swojego PIT-u, by pokazać je księgowej? Model SM-G975FZWDXEO jest w stanie udźwignąć naprawdę dużo danych, ale potrzebuje też odpowiednich zabezpieczeń.

Jak dane mogą wpaść w cudze ręce?

Wystarczy, że smartfon wysunie Ci się z kieszeni podczas jazdy autobusem i już twój piękny SM-G975FZWDXEO pojedzie w siną dal, a ty nawet nie będziesz wiedzieć, co się z nim stało. Gdyby nie solidne zabezpieczenia, przypadkowy znalazca mógłby nie tylko ukraść telefon, ale na przykład udostępnić twoje wyniki badań lub PIT-y w mediach społecznościowych, by mogli je zobaczyć wszyscy znajomi. Może też puścić w świat twoje zdjęcia, które wolisz raczej zachować dla siebie. Może nawet odnaleźć poufne dane, zalogować się na konto bankowości elektronicznej i narobić wiele przykrości! Lepiej zatem trzymać swoje dane w bezpiecznym miejscu – na przykład na dobrze strzeżonym modelu smartfona SM-G975FZWDXEO.

Jak smartfon dba o bezpieczeństwo danych?

Dziś logowanie się do różnych aplikacji za pomocą smartfonów nowej generacji jest bardzo proste. Zamiast zapamiętywać skomplikowane loginy i hasła, można uruchomić skaner linii papilarnych i zalogować się do banku odciskiem palca! To innowacyjny system logowania, który uniemożliwi dostęp do twojego konta nawet najbliższym osobom! Również odblokowanie telefonu za pomocą dotknięcia palcem lub zeskanowania twarzy może być lepszym zabezpieczeniem niż skomplikowane hasła i kody, które przecież zawsze można złamać. Trzymaj więc na smartfonie, co tylko chcesz – ale zadbaj o to, byś tylko ty miał do tych danych dostęp!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here