źródła dochodów

Wysokość, a także źródło dochodu, to podstawowe informacje, które brane są pod uwagę podczas rozpatrywania wniosku przez firmy pożyczkowe oraz banki. Prócz wysokości dochodów istotne jest też ich źródło. Dla instytucji finansowych jest ważne to, aby dochody były regularne oraz pochodziły z pewnego źródła. Im bardziej są stabilne, tym lepiej, ponieważ zwiększa to zdolność kredytową. Jeśli chodzi o banki, to udzielają one kredytów tylko osobom, które mają stałą pracę, nie biorąc przy tym pod uwagę zasiłków i dodatków socjalnych. Jak to wygląda w przypadku firm pożyczkowych? Jakie źródła dochodów uznawane przez firmy pożyczkowe można wymienić na ten moment?

Polityka firm pożyczkowych

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że każda firma pożyczkowa ma własną politykę. Oznacza to, że w każdym miejscu mogą być brane pod uwagę różne rzeczy podczas rozpatrywania wniosku, a sam proces weryfikacji wniosku może przebiegać na różne sposoby. Niektóre firmy pożyczkowe mogą oczekiwać zaświadczenia o dochodach w momencie, gdy inne poproszą o dostęp do wyciągu z konta bankowego. W niektórych miejscach wystarczy jedynie złożyć własne oświadczenie z zaznaczeniem, iż kłamstwo może nieść za sobą negatywne skutki.

Jak wiadomo, firmy pożyczkowe dość liberalnie podchodzą do oceny zdolności kredytowej swoich klientów. Bardzo często źródło dochodów nie jest weryfikowane wcale lub jedynie pobieżnie, aby potwierdzić ich wysokość. Dla firm pożyczkowych liczy się przede wszystkim wysokość dochodów oraz to czy są one stałe. Nie podchodzą one tak rygorystycznie, jak banki do kwestii związanych z miejscem zatrudnienia oraz źródłem dochodów. Z tego względu prywatne firmy pożyczkowe mogą akceptować więcej źródeł dochodu – nawet tych, które dla banku wydawałyby się nieważne.

Jakie źródła dochodu uznają firmy pożyczkowe?

Do źródeł dochodu, które akceptują firmy pożyczkowe, można zaliczyć m.in.: wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej, emeryturę, alimenty, rentę i dochód z samozatrudnienia. Co więcej, niektóre firmy pożyczkowe do źródeł dochodu zaliczają też różne zasiłki oraz świadczenia socjalne takie jak 500+. W taki sposób pożyczkobiorca może wykazać stosunkowo duży dochód, nawet jeśli w rzeczywistości nie pracuje.

Jak wiadomo, w banku takie osoby otrzymałyby jednoznaczną odmowę. Dla firm pożyczkowych nie ma jednak znaczenia, to skąd pochodzą pieniądze. Jeśli są to „dochody regularne”, to wystarczy, aby udzielić pożyczki https://habza.com.pl/zrodla-dochodow-uznawane-przez-firmy-pozyczkowe/.

Dlaczego firmy pożyczkowe mają bardziej liberalne zasady niż banki?

Łatwo jest zauważyć, że wiele rzeczy, które są niemożliwe w banku, bez większego problemu przyjmują firmy pożyczkowe. Jest tak, ponieważ firmy pożyczkowe nie działają na podstawie ustawy Prawo bankowe w przeciwieństwie do tradycyjnych banków. Parabanki kierują się zasadami, które określa Kodeks cywilny, co daje im dużą dowolność w wielu kwestiach.

Prywatne firmy pożyczkowe mogą podejmować większe ryzyko podczas udzielania pieniędzy niż banki. Mogą np. maksymalnie upraszczać całą procedurę ubiegania się o pieniądze. Dotyczy to także akceptowalnych źródeł dochodu. Niska zdolność kredytowa czy negatywne wpisy w BIK często nie stanowią w takim miejscu większego problemu. Trzeba jednak pamiętać, że w takich miejscach można spotkać się ze zdecydowanie większym oprocentowaniem niż w banku. Dodatkowo oferta nie jest aż tak bogata, jak w bankach, a upadek takiej firmy mógłby stanowić katastrofalne skutki dla klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here