Karta kredytowa to przede wszystkim wygoda. Za jej pomocą nie tylko znacznie szybciej zrobisz zakupy przez Internet, ale również dokonasz rezerwacji lotu czy hotelu. A jadąc na wakacje nie potrzebujesz mieć przy sobie dużej gotówki.

I właśnie na wakacyjnym urlopie karta kredytowa może okazać się niezwykle przydatna. Dzięki powszechności jej użycia, w tej chwili zapłacimy nią niemal wszędzie. Także jej wyrobienie nie jest już w większości banków skomplikowaną operacją. Niektóre z nich proponują nawet zamawianie karty kredytowej przez Internet, a w swoich oddziałach wydają ją od ręki.

Kartą wygodniej i bezpieczniej

Czasem karta kredytowa jest po prostu niezbędna. Organizując sobie urlop na własną rękę, może się okazać, że bez karty nie zarezerwujemy noclegu lub nie wynajmiemy samochodu. Nawet jeśli firma oferuje możliwość zapłaty gotówką na miejscu, często wcześniej i tak wymaga podania numeru karty kredytowej jako zabezpieczenia.

Karta kredytowa, m.in. takie które możemy zobaczyć na stronie Banku Santander https://www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/ to jednak przede wszystkim wygodne i bezpiecznie rozwiązanie, szczególnie polecane dla podróżujących za granicę. Dzięki niej nie trzeba przed wyjazdem wymieniać pieniędzy w kantorze, a potem rozkładać je, dla bezpieczeństwa, w różne miejsca. Oczywiście, jednak pamiętać należy, by nie rezygnować z gotówki całkowicie. Kartą zapłacimy za hotel, wynajęty samochód czy za posiłek w restauracji, ale już na lokalnym targu raczej przyda się mieć przy sobie parę groszy w obcej walucie. Ale i tu, jeśli okaże się, że gotówki mamy za mało, karta kredytowa nie będzie bezużyteczna. Pozwoli nam ona wypłacić pieniądze z bankomatu. Przed wyjazdem jednak dobrze jest się upewnić w banku czy za takie wypłaty nie zostaniemy obciążeni dodatkowymi kosztami.

Z kartę można więcej

Posiadając kartę kredytową łatwiej też pozwolić sobie podczas wakacji na pewne rozrywki, których wcześniej nie braliśmy pod uwagę. A czasem warto zaszaleć i zdecydować się na zapłacenie za kosztowny bilet wstępu do jakiejś atrakcji. Być może jest to jedyna szansa, by to zrobić, bo nigdy już nie wybierzemy się na wakacje w tę samą okolicę? Wejście do Muzeum Figur Woskowych w Londynie, bilet na kopułę Bazyliki Świętego Piotra w Rzymie? Zrób to, bo może okazja już się nie powtórzyć! A jeśli obawiasz się, że wszystkie te atrakcje będzie potem trudno spłacić, rozważ opcję rozłożenia zaciągniętego na karcie długu na raty. Takie rozwiązanie proponuje w swojej ofercie wiele banków.

Kredyt bez obciążeń

Karta kredytowa jeszcze nie tak dawno wydawała się zarezerwowana dla ludzi majętnych. W ostatnich latach to się jednak zmieniło i teraz większość z nas może sobie na nią pozwolić. Choć nie wszyscy są do niej przekonani, bo wciąż pokutuje mit, że jest to coś drogiego. Nie jest to jednak prawdą. Karta kredytowa pozwala na zaciąganie w banku pożyczki, którą można oddać bez żadnych obciążeń. Jeśli dobrze rozplanujemy wydatki powinniśmy nie mieć problemów z terminowym spłacaniem karty, a to oznacza, że musimy wówczas oddać dokładnie tyle, ile wydaliśmy, a bank nie naliczy nam żadnych odsetek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here