Kiedy warto wykonać rezonans magnetyczny w Lublinie?

0
703

Rezonans magnetyczny jest badaniem obrazowym o bardzo szerokim zastosowaniu diagnostycznym. Pozwala skutecznie przeanalizować całe ciało lub wybrane partie pod kątem urazów, stanów zapalnych oraz zmian nowotworowych.

Jakie są wskazania do wykonania rezonansu magnetycznego w Lublinie?

Kiedy pacjent wykonał wszystkie badania i są one niewystarczające do postawienia odpowiedniej diagnozy, to pozostaje tylko wykonanie rezonansu magnetycznego. Cała procedura jest nieinwazyjna, więc można na takie badanie zdecydować się również, gdy zależy nam na ogólnej profilaktyce zdrowotnej.

Podczas rezonansu magnetycznego w Lublinie możemy zbadać całe ciało, tylko głowę lub jamę brzuszną albo konkretny odcinek np. kręgosłupa, klatki piersiowej, stawu, kości, miednicy czy serca.

Dolegliwości oraz choroby, które wykryjemy za pomocą rezonansu magnetycznego.

Wskazaniem do przeprowadzenia rezonansu magnetycznego w Lublinie jest diagnostyka szerokiej gamy różnych chorób. Dotyczy to najczęściej układu nerwowego, nowotworów oraz guzów, stanów zapalnych, urazów tkanek miękkich oraz chorób naczyniowych i zmian, które wystąpiły w obrębie układu mięśniowego lub szkieletowego.

Przykładowe choroby, które pomoże wykryć rezonans magnetyczny to: schorzenia kręgosłupa, urazy i choroby mięśni, schorzenia układu nerwowego np. Alzheimer, choroby serca i układu krwionośnego oraz nowotwory i przerzuty.

Jak przygotować się do rezonansu magnetycznego?

Żeby wykonać takie badanie, musimy być pewni, że nie występują u nas przeciwwskazania. Najlepiej jest udać się do lekarza na wywiad. Profesjonalną pomoc można znaleźć na stronie: http://www.eurodiagnostic.pl/. Specjaliści pomogą wykryć wszelkie dolegliwości albo choroby, na które cierpimy.

Na badanie należy zabrać dowód osobisty, zdjąć z siebie ubranie zawierają metalowe elementy oraz być na czczo. Nie trzeba odstawiać regularnie przyjmowanych leków, a w pomieszczeniu, w którym będzie wykonany rezonans magnetyczny, nie wolno posiadać telefonu komórkowego, zegarka, biżuterii czy kart magnetycznych, ponieważ mogłyby one negatywnie wpłynąć na wyniki badań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here