Kocyki dla dzieci – jak dopasować je do pory roku?

0
659

Miękkie, delikatne w dotyku i ciepłe – kocyki dla dzieci spełniają wiele ważnych zadań, dlatego stanowią niezbędny element wyposażenia. Powinny być przy tym nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim dopasowane do temperatury i pory roku. Na co więc należy zwrócić uwagę wybierając kocyk?

Dzianina i minky skutecznie ogrzeją

Kocyki zimowe i jesienne są najczęściej używane w domu, gdzie zapewniają miłe okrycie podczas drzemki lub wypoczynku. Można także wykorzystać je w trakcie zabawy na podłodze lub jako ciepły otulacz w wyjątkowo mroźne dni. Sprawdzą się także jako okrycie wózka (lub sanek) w trakcie spacerów. Świetnym wyborem będą tutaj takie materiały jak dzianina i minky. Pierwszy z nich jest bardzo delikatny i lekki, przyjemnie ogrzeje, zapewniając przy tym odpowiednią wentylację. Minky (polar o specjalnej strukturze z wypustkami), to zaś ulubieniec maluchów i ich rodziców. Miękki i cieplutki może posłużyć nawet jako pościel. Kocyki tego typu są najczęściej dwustronne – z jednej strony są pokryte polarem minky, z drugiej zaś wysokiej jakości bawełną. Wewnątrz może znajdować się zaś dodatkowe ocieplenie, dzięki czemu ogrzewają tak samo skutecznie jak kołderka.

Przewiewna bawełna na letnie spacery

Wiosną i latem, kiedy temperatura jest znacznie wyższa, stosowanie zbyt ciepłych kocyków może skutkować przegrzaniem malucha. Z drugiej strony, kocyk może być wykorzystywany w trakcie spacerów, zabaw na zewnątrz, drzemek, pikników i w wielu innych sytuacjach. Musi być więc jak najlepszej jakości, odporny na zniszczenia i trwały. I chyba nic nie sprawdzi się tu lepiej niż bawełna. Kocyki wykonane z bawełny są przewiewne i zabezpieczą dziecko przed przegrzaniem. Świetnym wyborem będzie bawełniany kocyk ażurowy, który dzięki dziurkowanej strukturze jest jeszcze delikatniejszy. Nie można też zapominać o kocykach od zadań specjalnych, takich jak elegancki kocyk na chrzest czy do nosidełka (ze specjalnymi dziurkami na pasy bezpieczeństwa). Gdzie je wszystkie kupić? Tutaj https://sklepmati.pl/100-kocyki znajdziesz wszystkie wymienione wyżej rodzaje kocyków i znacznie więcej. Atrakcyjne ceny, bogaty asortyment i najwyższa jakość – zakupy w tym miejscu, to prawdziwa przyjemność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here