Kule do kąpieli – sposób relaks i pielęgnacje

0
634

Kiedy myślimy o odpoczynku po ciężkim i stresującym dniu, do głowy często przychodzi nam długa, gorąca kąpiel. Jej praktyczna funkcja jest jedynie dodatkiem do stanu przyjemnej relaksacji, którą osiągamy, leżąc w ciepłej wodzie. Jej jednak sposób, aby uczynić wylegiwanie się w wannie jeszcze lepszym przeżyciem. Dodanie kuli do kąpieli doda zwykłej czynności niecodziennej atmosfery i pozwoli na uczynienie z kąpieli małego spa.

Sposób na pielęgnację skóry

Kule do kąpieli są wykonane z odżywczych składników, które mogą poprawić kondycje naszej skóry. Suszone zioła, olejki eteryczne lub nawilżające masła przenikają do wody, obmywając skórę i działając na jej powierzchni. Im dłuższe kąpiele, tym lepsze efekty. Substancje zawarte w kulach do kąpieli zmiękczą, odżywią oraz ukoją każdy rodzaj skóry, a to wszystko, gdy podczas leżenia w wannie. Na stronie https://www.magicmug.pl/pl/172-kule-do-kapieli znajdują się wiele rodzajów tych pielęgnacyjnych kosmetyków, które wyróżniają się dobrej jakości składnikami. Można wśród znaleźć także kule naturalne o bardzo prostym składzie.

Aromaterapia w wannie

Kule do kąpieli są wykonane z różnych składników i niektóre z nich pełnią także funkcje zapachowe. Przyjemny aromat towarzyszy nam nie tylko w łazience, ale zostaje z nami na dłużej, pozostając na skórze nawet przez cały dzień. Różnorodność kul sprawia, że każdy może znaleźć zapach, który będzie odpowiadał jego gustom i celom. W zależności od składu kąpiel może mieć charakter uspokajający lub wręcz przeciwnie orzeźwiający. Energetyzujący zapach cytrusów może pobudzić nas do działania i pozwolić na dobre rozpoczęcie dnia, a relaksujące zioła tj. lawenda wyciszą nasz umysł i wpłyną na spokojniejszy sen.

Magiczny klimat we własnej łazience

Kule do kąpieli wyróżniają się wieloma cechami, które sprawiają, że kąpiel nabiera innej atmosfery. Duża część tych kosmetyków wrzucona do wanny musuje, tworząc bardzo ładny widok podczas rozpuszczania. Poza tym kula pozwala na kąpiel w wodzie o innym zabarwieniu. Niekiedy zmiana koloru jest subtelna, innym razem bardzo widoczna. Dodając do tego jeszcze cudowny zapach, kąpiel zamienia się w relaksujący i pielęgnacyjny rytuał, który możemy przeprowadzić we własnym domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here