Łuska gryki jako alternatywa dla klasycznego wypełnienia poduszek

Naturalne rozwiązania powracają w wielkim stylu. Od kilku lat dzięki ruchom ekologicznych w naszych domach coraz częściej goszczą produkty wielorazowego użytku oraz inne gadżety przyjazne środowisku. Jedną z ciekawszych opcji, która wykorzystywana była już wiele lat temu, są poduszki z naturalnym wypełnieniem, takim jak łuska gryki. Dzięki licznym właściwościom prozdrowotnym tego typu poduszki ponownie znajdują swoje szczególne miejsce w naszych domach, wspierając zdrowie ich użytkowników oraz naszej planety.

Jakie właściwości ma łuska gryki?

Ten naturalny materiał, wykorzystywany między innymi jako wypełnienie poduszek, czy materacy ma liczne właściwości, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Jedną z głównych zalet takich poduszek jest to, że są one hipoalergiczne, dzięki czemu osoby ze skłonnościami do wszelkiego rodzaju alergii mogą spać spokojnie! Właściwości hipoalergiczne to zasługa taniny, która jest związkiem organicznym blokującym rozwój mikroorganizmów, grzybów, pleśni i bakterii. Ponadto łuska posiada silne biopole, chroniące przed szkodliwym promieniowaniem i przywracające równowagę biopola człowieka. Poduszki z łuską gryki są także genialnym rozwiązaniem dla osób cierpiących z powodu bólu kręgosłupa. Materiał ten świetnie dostosowuje się do kształtu naszej głowy i szyi, pozwalając na odciążenie kręgosłupa i zmniejszając napięcie mięśni.

Gdzie kupić naturalną poduszkę?

Na polskim rynku istnieje kilka firm, zajmujących się produkcją naturalnych poduszek. Na stronie internetowej https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/kategorie/wypelnienia/gryka znajdziemy opcje proponowane przez lokalną, lubelską markę Zdrowy Sen, która oferuje poduszki w różnych rozmiarach, czy opcjach kolorystycznych, a także z przeróżnymi ekologicznymi wypełnieniami. Poduszki z łuską gryki to jeden z najpopularniejszych produktów oferowanych przez tego producenta. Aby utrzymać świeżość poduszki, wystarczy raz na jakiś czas wystawić ją na słońce bądź umieścić w zamrażalniku! Warto przekonać się o prozdrowotnych właściwościach naturalnych poduszek i tym samym pozwolić sobie na bezpieczniejszy i bardziej spokojny sen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here