Od kilku lat coraz popularniejsze stają się parki magazynowe powstające na obrzeżach dużych miast i w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych. Wynajem takich powierzchni to dla wielu firm świetne rozwiązanie, które wiąże się z wieloma istotnymi korzyściami.

Budowa parków logistycznych jest odpowiedzią głównie na potrzeby firm obracających dużą ilością towaru, przemysłu lekkiego oraz firm transportowych i kurierskich. Odpowiedni magazyn można też wybudować na własną rękę, jednak to właśnie jego wynajem jest często korzystniejszy i bardziej opłacalny, a odpowiedni dla siebie magazyn znajdziesz na stronie www.warehouses.pl

Krótszy czas, mniejsze koszty

Magazyny do wynajęcia to rozwiązanie znacznie łatwiejsze niż budowanie własnej hali. Wystarczy wpisać w internetową wyszukiwarkę właściwe hasło, np. magazyny do wynajęcia dolnośląskie, by znaleźć ogłoszenia, wśród których znajdzie się na pewno coś interesującego. Potem już tylko ustalenie warunków najmu, podpisanie umowy i można zagospodarowywać nową przestrzeń. Budowanie swojego magazynu to natomiast proces znacznie dłuższy i wymagający posiadania dużych środków finansowych. Kupno działki, uzyskanie odpowiednich pozwoleń i budowa magazynu to bowiem drogie i czasochłonne przedsięwzięcie.

Umowa na kilka lat

Budowanie własnej hali to inwestycja na długie lata. Tymczasem wynajęcie magazynu wiąże się z podpisaniem umowy zazwyczaj na nie mniej niż 3 lata. Po upływie określonego czasu możesz umowę wypowiedzieć lub przedłużyć. Jest to korzystne rozwiązanie ze względu na dynamiczną sytuację w biznesie. Może się bowiem okazać, że za kilka lat będziesz potrzebował większego magazynu, lepiej wyposażonego lub w innej lokalizacji. W takiej sytuacji łatwiej jest umowę wypowiedzieć i znaleźć kolejną halę magazynową, odpowiadającą rosnącym potrzebom firmy, niż martwić się o sprzedaż własnej nieruchomości.

Szyty na miarę

Magazyny do wynajęcia są także dobrym rozwiązaniem dla firm, które mają ściśle określone potrzeby jeśli chodzi o przystosowanie powierzchni do ich działalności. Specyfika branży, w której działa firma, może wymagać konkretnych urządzeń, suwnic, dodatkowych podjazdów, które trzeba uwzględnić już na poziomie projektu hali. Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom deweloperzy proponują usługę BTS (built to suit), która polega na wybudowaniu nowego magazynu odpowiadającemu wymaganiom przyszłego wynajmującego. Ze względu jednak na większe koszty budowy, ale również jako zabezpieczenie dla dewelopera, umowę wynajmu takiej nieruchomości podpisuje się na średnio 10 lat.

Oddaj się w ręce specjalisty

By jak najszybciej rozwijać działalność firmy, a przy tym znaleźć halę w dobrym miejscu i o wysokim standardzie warto zwrócić się o pomoc do firmy pośredniczącej w wynajmie takich nieruchomości. Pracujący tam specjaliści mają największą wiedzę na temat dostępności już wybudowanych hal, powstawania nowych parków logistycznych czy trendów panujących na rynku wynajmu magazynów. Pomogą też wynegocjować jak najkorzystniejsze warunki i cenę najmu. Opierając się na doświadczeniu i szczegółowych raportach, z których wynika, że np. magazyny do wynajęcia dolnośląskie to rynek dynamicznie rozwijający się, poradzą gdzie najlepiej zlokalizować magazyn twojej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here