Najlepsze kredyty

Kredyty gotówkowe, wiążą się z kosztami, czasami niemałymi. Koszt kredytu to cena, jaką płacisz za możliwość zrealizowania zakupu już teraz, zamiast czekać, aż oszczędzisz odpowiednią kwotę. Kredyt gotówkowy to umowa pomiędzy klientem banku (kredytobiorcą) a bankiem. Bank zobowiązuje się przekazać określoną kwotę na określony czas na rzecz kredytobiorcy. Z kolei kredytobiorca zobowiązuje się zwrócić otrzymane środki wraz z należnym bankowi prowizjami i odsetkami.

Im większy kredyt, tym większe koszty. Staraj się wziąć kredyt w najmniejszej możliwej wysokości – tylko tyle ile potrzebujesz.

 1. Po pierwsze, jeśli masz jakieś oszczędności poza żelazną rezerwą, warto je wykorzystać w pierwszej kolejności – pomniejszą one wartość kredytu i tym samym koszty.
 2. Po drugie, nie możesz wziąć kredytu większego niż Twoja zdolność kredytowa. To zawsze będzie zweryfikowane przez bank, ale warto zachować zdrowy rozsądek.
 3. Po trzecie, tylko kredyty do 255 550 PLN podlegają ochronie ustawy o kredycie konsumenckim.

Kalkulator kredytu gotówkowego

Kalkulator kredytu gotówkowego to z reguły formularz z polami do uzupełnienia i Najlepsze kredytysuwakami, za pomocą których możemy ustalić wysokość naszego potencjalnego kredytu gotówkowego. Wpisujemy wysokość pożyczki, liczbę rat, zaznaczamy możliwość ubezpieczenia czy to, czy kredyt ma być bez zgody małżonka, czy ze zgodą. Okres kredytowania i wysokość raty mają bardzo istotny wpływ na całkowity koszt kredytu gotówkowego. Im dłuższy okres, tym oczywiście niższa rata, ale wyższy koszt. I odwrotnie, im krótszy okres, tym niższy koszt, ale za to rata wyższa. Na warunki kredytu mogą mieć także wpływ takie czynnika jak:

 • status stałego klienta – może pomóc w otrzymaniu lepszych warunków kredytu
 • cross-selling – czyli sprzedawanie wraz z kredytem innych produktów finansowych (najczęściej jest to ubezpieczenie, czasami wymóg założenia konta osobistego)
 • dostęp przez internet – wiele ofert jest dzisiaj dostępna w 100% przez Internet, co ułatwia staranie się kredyt
 • promocje i dodatkowe korzyści – okresowe akcje promocyjne gwarantują lepsze warunki

Ważne czynniki przy wyborze taniego kredytu gotówkowego

 • łączna suma do spłaty – dzięki niej zdołamy w detalach określić całkowity koszt kredytu.
 • RRSO – im niższe, tym korzystniej, albowiem określa ono całościowy koszt kredytu
 • wysokość prowizji – najlepiej jest poszukać kredytu bez prowizji
 • cena ubezpieczenia –nie są przeważnie obligatoryjne, pomimo tego należałoby jednak zabezpieczyć się od wypadków mogących uniemożliwić spłatę zobowiązania

Mimo że kredyt gotówkowy jest w swej konstrukcji bardzo prostym produktem bankowym, to jego wybór już taki prosty nie jest. Ważna jest bowiem nie tylko cena kredytu, ale również warunki, na jakich bank udziela finansowania, oraz właściwe dopasowania do kredytobiorcy. Nie bierzmy kredytu pierwszego z brzegu, żeby na tym nie stracić. Na koszty kredytu składają się przede wszystkim prowizja za udzielenie kredytu oraz oprocentowanie. Dodatkowo mogą pojawić się: opłata przygotowawcza, składka na ubezpieczenie, prowizja za rozpatrzenie wniosku. Są to jednak koszty, które mogą pojawić się opcjonalnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here