nauka zdalna
Fot. Pexels.com

Nauka zdalna może być efektywna. Należy zadbać o kilka podstawowych elementów dzięki, którym przyswajanie wiedzy będzie odbywać się tak jak w sposób tradycyjny, a może nawet lepiej. Sprawdź jak efektywnie się uczyć z domu.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/jak-sie-uczyc-czyli-co-zrobic-by-nauka-byla-efektywna/

Nauka zdalna – od czego zacząć?

Zaplanuj naukę. Jest to podstawa przy nauce w domu. Nawet jeśli uczęszczasz na zajęcia online w szkole, ale czeka Cię egzamin maturalny czy ósmoklasisty to weź to pod uwagę i stwórz własny plan działania.

Poświęć na naukę kilka godzin dziennie. Staraj się wypełnić ten czas aktywnie, a nie jedynie słuchaniem nauczyciela. Zadbaj o zróżnicowanie materiału.

Spróbuj ocenić trudność materiału. Jeśli masz z czymś problem pomimo przerobieniu wielu ćwiczeń i lekcji postaraj się o korepetycje. Zajęcia jeden na jeden pozwolą na lepsze utrwalenie zrozumienie materiału.

Korepetycje mogą być w formie online lub jeśli taka forma sprawia Ci problem spotkania mogą być na żywo. Jest to dobra opcja zwłaszcza dla osób, które mają trudności w skupieniu się podczas zajęć zdalnych.

Efektywna nauka zdalna

Nauka online wymaga nieco więcej wysiłku niż tradycyjna edukacja. Może wydawać się bardziej monotonna, a to obniża szybkość zapamiętywania nowego materiału. Zadbaj, aby nauka zdalna była zróżnicowana.

Nie tylko czytaj notatki z zajęć, ale także oglądaj filmy popularnonaukowe, krótkie filmy z różnego rodzaju eksperymentów chemicznych czy fizyczny, rozwiązuj testy wiedzy, twórz quizy czy krzyżówki. Taka różnorodność sprawi, że łatwiej będzie z przyswajaniem nowej wiedzy.

Egzaminy

Rozwiązywanie testów jest bardzo ważne w nauce. Dzięki temu wiemy, gdzie popełniliśmy błąd. Kiedy mamy taką wiedzę możemy wrócić do materiału i ponownie go powtórzyć. W internecie jest wiele testów z różnych dziedzin. Warto rozwiązywać także egzamin ósmoklasisty czy maturalny. Wiele podręczników na koniec każdego działu umieszcza test z przykładowymi pytaniami sprawdzającymi wiedzę.

 

Nauka zdalna może przynieść dobre efekty. Najważniejsze jest podejście oraz zaangażowanie ucznia. Dzięki zaplanowaniu nauki oraz ćwiczeń do zrobienia wiedza będzie przychodzić z łatwością.

Zobacz też: http://www.nowapolitologia.pl/marketing-jakie-ksiazki-powinna-przeczytac-osoba-ktora-pracuje-w-branzy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here