Palety znajdują się na wyposażeniu wielu firm, począwszy od producentów, poprzez pośredników, jak hurtownicy, firmy transportowe, aż po końcowych sprzedawców. Do transportu wielu towarów, szczególnie tych o mniejszych gabarytach, palety są wręcz niezbędne. Nie tylko pozwalają zachować porządek w towarze, ale również z racji swoich ustandaryzowanych rozmiarów bardzo ułatwiają pracę firmom logistycznym.

Choć na rynku dominują palety wykonane naturalnego drewna, jako materiału taniego, lekkiego i łatwego w obróbce, to coraz częściej są one wypierane przez o wiele bardziej nowoczesne palety wykonane różnego rodzaju tworzyw sztucznych, w szczególności z polipropylenu, czyli jednego z najbardziej uniwersalnych i praktycznych tworzyw sztucznych. Zastosowanie palet z tworzyw sztucznych niesie za sobą wiele korzyści, w licznych przypadkach jest o wiele bardziej praktyczne, a są też i takie branże, gdzie palety z plastiku są obligatoryjne i jest to uregulowane przepisami.

Paleta z tworzywa sztucznego to zalety dla użytkownika

Palety plastikowe nie tylko mają te same wymienione wcześniej zalety palet drewnianych, ale cechują się też wieloma innymi, których te drugie nie posiadają. Przede wszystkim znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie palety drewniane nie spiszą się najlepiej. Na pewno będą bardziej przydatne tam, gdzie jest dużo wilgoci i wody. A dzieje się tak nie tylko w specyficznych branżach, ale choćby w halach produkcyjnych i magazynach, gdzie obraca się towarem wymagającym przechowywania w chłodniach i mroźniach. Wiele jest też takich miejsc, gdzie palety nie ulegają rotacji i wówczas nowoczesne palety plastikowe są bardziej odporne na zabrudzenie i zniszczenie.

Palety z plastiku i ich rodzaje

Producenci palet z tworzywa sztucznego tacy jak https://www.schoellerallibert.com/pl/products/plastic-pallets/ oferują klientom wiele rodzajów palet, które można dobrać ściśle do potrzeb i wymagań. Palety z tworzyw sztucznych produkowane są we wszelkich możliwych rozmiarach i typach. Dostępne są zarówno lekkie palety ażurowe, jak i bardziej masywne palety pełnie do bardziej wymagających branż. Ponadto paleta z tworzywa sztucznego może mieć różne kolory, co jest ważne choćby w handlu, gdzie jest ona widoczna na sklepach i musi korelować z wystrojem takiego miejsca. Poza różnymi wymiarami i kolorami, producenci oferują palety plastikowe o różnej wysokości oraz liczbie płóz czy wsporników. Różne typy powierzchni palet, od pełnych, poprzez dziurkowane, aż po ażurowe, powodują, że palety z tworzyw sztucznych mogą być jednocześnie, bardzo lekkie i wytrzymałe. Tym samym można bez problemu dostosować je do potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here