Nowoczesne wyposażenie dla żłobków i przedszkoli

Mama i tata, którzy oddają dziecko do żłobka lub przedszkola, zazwyczaj nie robią tego z własnej woli. Po prostu muszą zapewnić maluchowi opiekę na czas swojej pracy. Aby ta rozłąka była jak najmniej dotkliwa, rodzice szukają placówki, w której córka lub syn będą jak najlepiej się czuli. Dobre samopoczucie malucha zapewniają nie tylko miła opiekunka, ale także atrakcyjne wyposażenie żłobka lub przedszkola.

Meble do żłobków i przedszkoli

Meble w takich placówkach jak żłobek lub przedszkole powinny charakteryzować się funkcjonalnością, trwałością i miłym dla oka wyglądem. Nic więc dziwnego, że w salach, w których przebywają dzieci, spotyka się zazwyczaj meble z drewna. Drewno to surowiec, który pozwala na uzyskanie zarówno typowych, jak i nietypowych rozwiązań aranżacyjnych. Godnym polecenia producentem wyposażenia dla żłobków i przedszkoli jest firma Haba Polska. W asortymencie sprzedawcy znajdują się między innymi: regały i systemy regałów oraz szafki z szufladami i szafki z drzwiczkami.

Meble Haba wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz efektowną kolorystyką. Ich atutem jest także możliwość tworzenia miejsc do zabawy i odpoczynku. W opcji są na przykład meble, z których można z powodzeniem stworzyć przedszkolny sklepik. Maluchy chętnie bawią się w pomieszczeniach, które wyposażono w meble typu domek, czyli szafki z dachem i oknami. Szafki są pojemne. Z powodzeniem pomieszczą znaczne ilości zabawek, książek i innych dziecięcych artykułów.

Coraz częściej w przedszkolach pojawiają się także siedziska w kształcie domku. Takie meble służą zarówno do zabawy, jak i czytania książek czy nawet jako miejsce na drzemkę. Drewnianą konstrukcję uzupełnia wygodna piankowa półka do siedzenia oraz półka na książki.

Zabawki do żłobków i przedszkoli

Chcąc podwyższyć renomę żłobka lub przedszkola, należy rozpatrzyć zakup drewnianych zabawek sensorycznych, które można zamontować wewnątrz budynku. Dzięki takiemu rozwiązaniu maluchy mają szansę być aktywne również w deszczowe i wietrzne dni, kiedy to nie mogą bawić się na przedszkolnym placu zabaw. Haba Polska proponuje swoim klientom, między innymi: ścianki wspinaczkowe dla maluszków oraz podesty motoryczne do żłobka.

Pod adresem internetowym https://habapolska.pl/ znaleźć można także inne zabawki. Na uwagę zasługują: kolorowe materace gimnastyczne, tory przeszkód i tunele, systemy belkowe, systemy szyn profilowanych, chusty szyfonowe, magiczne piłki sensoryczne, piłki na rzepy, pierścienie piankowe, zestawy ringo, zestawy mat. Wymienione akcesoria są idealne zarówno do samodzielnej zabawy, jak również stanowią świetne narzędzie podczas prowadzenia zajęć gimnastycznych lub rytmicznych. Wielobarwne i dobrze wykonane zabawki wspomagają rozwój każdego młodego człowieka.

Leżaczki i wózki żłobkowe

Zarówno w żłobku, jak i w najmłodszych grupach przedszkolnych, dzieci mają zarezerwowany czas na drzemkę. Dyrekcja placówki powinna zagwarantować maluchom odpoczynek w jak najlepszych warunkach. Komfortowy sen z całą pewnością zapewniają wygodne i jednocześnie lekkie leżaczki. Do wyboru są różne warianty takich leżanek. Większość z nich można układać w stos. W sprzedaży dostępne są także różne akcesoria do leżakowania, takie jak: materace, poduszki, poszewki, baldachimy, śpiwory, prześcieradła.

Nowością na rynku są wózki żłobkowe, które pozwalają na bezpieczne dotarcie z maluchami do parku lub w inne miejsce. W ofercie są wieloosobowe wózki z dachem lub bez dachu oraz wózki składane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here