Pożyczka pod zastaw samochodu cieszy się dużą popularnością, to produkt finansowy będący dobrą alternatywą dla chwilówki. Ustanowienie zastawu to najlepsze zabezpieczenie zarówno dla banków, jak i firm pożyczkowych na wypadek, gdyby pożyczkobiorca nie wywiązywał się z umowy i nie spłacał rat w ustalonych terminach. Pożyczki pod zastaw samochodu oferuje większość instytucji pozabankowych.

Ponieważ zabezpieczeniem jest samochód, to wysokość pożyczki może być wyższa, niż w przypadku korzystania ze standardowej oferty. Taka forma pozyskiwania dodatkowej gotówki jest przeznaczona wyłącznie dla właścicieli samochodów osobowych.

Gdzie szukać pożyczek pod zastaw samochodu?

Pożyczki pod zastaw samochodu w zasadzie niczym nie różnią się od chwilówek online. Najlepiej szukać ich za pośrednictwem portali typu Łowcy Chwilówek, gdzie można skorzystać z narzędzi finansowych typu porównywarki pożyczkowe czy kalkulatory. Oczywiście przed podjęciem decyzji o współpracy z danym pożyczkodawcą, warto dokładnie prześledzić umowę oraz sprawdzić wiarygodność firmy. Następnie wypełniamy formularz i i czekamy na odpowiedź ze strony pożyczkodawcy. Jeżeli odpowiedź jest pozytywna, wówczas firma dostarcza nam umowę o udzieleniu pożyczki oraz umowę przywłaszczenia samochodu.

Po podpisaniu umów firma pożyczkowa staje się współwłaścicielem naszego pojazdu w 51%, ale zobowiązuje się do przeniesienia własności pojazdu na nas, gdy dokonamy całkowitej spłaty zaciągniętego zobowiązania finansowego. W praktyce wygląda to tak, że firma staje się współwłaścicielem naszego samochodu, jednak nadal bez przeszkód możemy z niego korzystać. Oczywiście należy zgłosić ten fakt do właściwego wydziału komunikacji, w tym celu składamy wniosek o wpisanie pożyczkodawcy do dowodu rejestracyjnego. Mamy na to siedem dni od daty sporządzenia umowy pożyczkowej.

Gdy dopełnimy wszystkich niezbędnych formalności, przesyłamy do firmy pożyczkowej zdjęcie silnika z numerem VIN oraz skan nowego dowodu rejestracyjnego. Po uregulowaniu należności względem pożyczkodawcy powinniśmy otrzymać pismo o zwolnieniu z zabezpieczenia, z tym dokumentem udajemy się po raz drugi do wydziału komunikacji w celu ponownego przerejestrowania samochodu wyłącznie na swoje nazwisko. Jest wprawdzie do dopełnienia sporo formalności, nie mniej jednak dzięki temu można liczyć na pożyczkę w wyższej kwocie. Bezpieczne i sprawdzone pożyczki można znaleźć w porównywarce chwilówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here