Praca na telefonie w call center

Portale z ogłoszeniami o pracę pełne są ofert z zakresu telefonicznej obsługi klienta. Spotkamy się z wieloma ofertami dotyczącymi pracy w call center. Nie ma w tym nic dziwnego. Branża nieustannie się rozwija i potrzebuje nowych ludzi. Na czym właściwie polega praca w call center? Jakie są plusy i minusy takiego zajęcia? Ile można zarobić jako konsultant call center? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Na czym polega praca w call center?

W największym skrócie można odpowiedzieć, że polega ona na wykonywaniu lub odbieraniu połączeń telefonicznych. Konsultant call center odbierający połączenia telefoniczne może przyjmować różne zgłoszenia dotyczące funkcjonowania wybranych usług. Może również odpowiadać na pytania dotyczące tych usług. Inną popularną funkcją konsultanta infolinii jest przyjmowanie zamówień na różne towary lub też usługi. Branże, w których istnieje największe zapotrzebowanie na pracowników call center obsługujących połączenia przychodzące to telekomunikacja i bankowość. Konsultant inicjujący połączenia wychodzące może na przykład kontaktować się z ludźmi, którzy wcześniej wypełnili formularz kontaktowy w internecie. Może też proponować rozszerzenie aktualnej oferty telekomunikacyjnej, telewizyjnej czy też finansowej, jaką posiada odbiorca połączenia. Wiele jest możliwości i zależą one bezpośrednio od firmy, w której pracuje dany konsultant. Jak znaleźć taką pracę? Nie jest to trudne. Samo wpisanie do wyszukiwarki frazy praca telefon w call center powinno zwrócić listę z operatorami call center najbliżej naszego miejsca zamieszkania. W tym celu nie trzeba nawet przeglądać portali z ogłoszeniami o pracę.

Zalety pracy na telefonie w call center

Podstawową zaletą pracy na infolinii jest możliwość łatwego startu. Podjęcie pracy odbywa się zazwyczaj po odbyciu krótkiego szkolenia. Pracę konsultanta w call center mogą wykonywać osoby, które nie mają żadnego doświadczenia na rynku. Warto jednak nadmienić, że nie jest to praca dla każdego. Wiąże się ona zazwyczaj z dużym poziomem stresu. Klienci, do których dzwoni konsultant call center są różni. Sprawy poruszane przez konsultanta też mogą być trudne. Dlatego ważne jest, żeby konsultant telefoniczny miał odpowiednie predyspozycje do rozmowy z trudnym klientem. W innym przypadku istnieje duże ryzyko, że praca na infolinii może być tylko krótkim epizodem w cv. Konsultant infolinii powinien też mieć dobrą dykcję, być komunikatywny i przekonujący. Wadą pracy w call center może być elastyczny grafik. Nie jest to zajęcie dla osób, które oczekują tylko pracy w dni powszednie od ósmej do szesnastej. Praca w call center wiąże się z koniecznością dyżurów w soboty, niedziele oraz święta. Wykonywana jest również zazwyczaj w trybie zmianowym. Dlatego może nie być to dobra propozycja dla osób mających wiele innych obowiązków rodzinnych. Jednak elastyczny grafik mogą docenić studenci szukający dodatkowej pracy zarobkowej.

Jednym z ciekawszych zagadnień, które interesuje kandydatów do pracy na infolinii są zarobki. Jakie są zarobki na stanowisku konsultanta call center? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Ostateczny poziom zarobków może zależeć na przykład od wieku konsultanta czy też umowy z pracodawcą. Oprócz tego ważny jest zakres obowiązków konsultanta. W przypadku zachęcania odbiorcy do zakupu dodatkowych towarów i usług konsultant może liczyć na dodatkowe bonusy i premie. Można przyjąć, że poziom zarobków w call center jest konkurencyjny w porównaniu do obecnych zarobków w sklepach wielkopowierzchniowych. Dlatego może być to ciekawy sposób na pierwszą pracę dla młodych ludzi.

Podsumowując, praca w call center to znakomity sposób na stosunkowo dobrze płatne zajęcie. Podstawową zaletą jest brak większych barier na wejściu do tej branży. Dalsza kariera w call center zależy jednak od zamierzeń pracownika i jego predyspozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here