Praca za granicą dla studentów

Według szacunków aż pół miliona młodych ludzi wyjeżdża w każde wakacje, by pracować poza granicami naszego kraju. Praca dla studenta za granicą to idealne rozwiązanie. Większość firm poszukuje pracowników tymczasowych, tylko na okres 2-3 miesięcy. Ta zasada panuje szczególnie przy zbiorach owoców i warzyw, ich sortowaniu bądź pakowaniu. Najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z usług z agencji pracy, która zna rynek zagraniczny i ma już gotowe oferty pracy, często „od zaraz”. Ważne jednak jest to, aby trafić do sprawdzonego i bezpiecznego pośrednika. Należy sprawdzić, czy dana agencja pracy posiada certyfikat Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Przy szukaniu zatrudnienia należy wybrać wiarygodną agencję pracy tymczasowej. Można je zweryfikować na stronie Kraz.praca.gov. pl. Jest tam wykaz pośredników, którzy mają certyfikat resortu pracy. Warto też pamiętać, że agencje nie mają prawa pobierać opłat od osób szukających pracy.

Praca dla studenta w Holandii

Najczęściej wybieranym krajami na wakacyjną pracę są Holandia oraz Niemcy. Najczęściej Praca za granicą dla studentówwybierana jest Holandia. Ten mały kraj leżący nad Morzem Północnym z wielką chęcią przyjmuje do siebie pracowników ze wschodu. Tutaj praca dla studenta znajdzie się na pewno. Populacja jest zbyt mała, aby zapełnić wszystkie fabryki i koncerny, które działają na terytorium tego małego powierzchniowo kraju. Praca dla studenta na pewno znajdzie się w firmie Axidus. To profesjonalna agencja pracy tymczasowej, która szuka osób z Polski i innych zagranicznych krajów do holenderskich firm. Wszelkie formalności dotyczące umowy, mieszkania, dojazdu i przyjazdu z firmy zapewnia właśnie agencja pracy. Zarobki w niektórych krajach, jak np. w Holandii są zależne od wieku pracownika, w Niemczech wiek nie ma znaczenia, a od 2015 roku obowiązuje tam płaca minimalna w wysokości 8,5 euro brutto.

Najczęstsze oferty pracy za granicą dla studentów

Jeśli chodzi o  sezonową pracę fizyczną to  najwięcej ofert pojawia się w branży rolniczej, sadowniczej – czyli jest to prosta praca fizyczna polegająca zwykle na zbieraniu owoców i warzyw itp. Sporo ofert pojawia się również  w branży turystycznej. Hotele, pensjonaty, biura podróży, restauracje, ogólnie  wszelakiej maści gastronomie  i  ośrodki turystyczne na sezon wakacyjny potrzebują często dodatkowych pracowników. Najczęściej polscy studenci zatrudniają się przy zbiorach owoców i warzyw – truskawek, szparagów, ogórków czy winogron. Część z nich pracuje na produkcjach w dużych zakładach albo na farmach. Praca w Holandii to również doskonała okazja dla młodych ludzi na zdobycie cennego, międzynarodowego doświadczenia, nawiązanie nowych kontaktów, poznanie nowej kultury i doskonalenie umiejętności językowych.

Praca dla studenta za granicą bardzo się opłaca. Zwykle stawki wahają się od 200 do 800 EUR za miesiąc pracy. Pracownicy określają pracę sezonową jako monotonną i męczącą, dodatkowo musi być ona wykonywana niezależnie od warunków pogodowych. Wymaga dużej sprawności i odporności psychicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here