Prowadzenie sklepu w modelu dropshipping - jak zacząć?

Prowadzenie własnego sklepu internetowego jest ciekawym pomysłem na biznes, który pozwala zarabiać, ale i który oferuje interesującą pracę i duże możliwości rozwoju. Stając jednak przed takim zadaniem może się nam wydawać, że do zrobienia jest tak wiele, że wręcz jest to zbyt skomplikowane. Tymczasem – wcale nie musi tak być, szczególnie jeśli zdecydujemy się na sklep w modelu dropshipping. Na czym polega prowadzenie takiego sklepu i dlaczego jest to dobre rozwiązanie na początek przygody z e-commerce?

Prowadzenie sklepu w modelu dropshipping

Otwierając taki sklep przede wszystkim musimy skupić się na jego stworzeniu, a następnie promocji i bieżącej obsłudze. Przede wszystkim musimy zadbać o wygląd sklepu, reklamę, dodawanie produktów do bazy ze zdjęciami i opisami. Kiedy klient złoży zamówienie to my składamy je dokładnie w takiej samej postaci w hurtowni lub też bezpośrednio u producenta danego towaru. Nasza rola w przypadku sklepu w modelu dropshipping niejako się tutaj kończy. Jako pośrednik pobieramy odpowiednią prowizję od każdego takiego zamówienia, ale nie musimy martwić się procesem jego realizacji. Współpraca z hurtownią dropshipping polega na tym, że to hurtownia pakuje i wysyła zamówiony towar do klienta. Oznacza to, że wszystkie oferowane przez nas produkty w naszym sklepie mają jedynie wirtualny charakter, a my nie potrzebujemy posiadania ich w sposób fizyczny we własnym magazynie, a więc nawet nie potrzebujemy miejsca do ich przechowywania.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy się martwić o odpowiednie zabezpieczanie produktów do wysyłki, nie interesuje nas też współpraca z firmami kurierskimi, ani też kwestia wysyłek przygotowanych paczek. Nie potrzebujemy też dużego wkładu własnego po to, aby nabyć towar, który będziemy sprzedawać. To wygodne i znacznie ułatwia to wystartowanie z własnym sklepem internetowym. Taki model ma swoje wady (o których przeczytasz tutaj) ale mimo to, ryzyko niepowodzenia jest znacznie mniejsze.

A w jaki sposób założyć sam sklep?

Jeśli niezbyt dobrze orientujemy się w tym, w jaki sposób taki sklep założyć, możemy skorzystać z możliwości prowadzenia go za pośrednictwem specjalnej platformy sklepowej do tego przystosowanej w zamian za regularne opłacanie abonamentu. Taką platformą, która cieszy się sporą popularnością jest Sky-Shop.pl. Już podczas 14 dni bezpłatnego okresu próbnego możemy taki sklep zbudować, dobrać odpowiednią grafikę spośród dostępnych szablonów i uzyskać możliwość hostingu gotowego sklepu na własnej domenie. Otrzymujemy też dostęp do panelu administracyjnego, przez który będziemy zarządzać stroną, a także który umożliwia nam wprowadzanie produktów. Wraz ze sklepem możliwa jest jego integracja z hurtownią dropshipping, a także z serwisem Allegro. Wybierając określony pakiet możliwości na platformie wybieramy sobie narzędzia, z których będziemy korzystać podczas prowadzenia sklepu. Narzędzie ma charakter kompleksowy i naprawdę można znaleźć tutaj wszystko to, co potrzebne nam do tego, abyśmy mogli z naszym sklepem wypłynąć na szerokie wody. Dzięki temu rozwiązaniu start z własnym biznesem nie musi być wcale trudny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here