Przesuwne okna i drzwi balkonowe

Przesuwane okna i drzwi balkonowe to proste rozwiązanie na które decyduje się coraz więcej Polaków. Używając tego typu rozwiązania zyskuje się nie tylko zdecydowanie więcej przestrzeni do zagospodarowania, ale również bardzo nowoczesny wygląd mieszkania. Czy okna i drzwi przesuwne to dobry pomysł w każdym mieszkaniu?

Drzwi i okna przesuwne – jak to działa?

Drzwi i okna przesuwne to rozwiązanie, które jest tak samo stare jak drzwi i okna uchylne, w ostatnich dziesięcioleciach jednak zdecydowanie było mniej popularne. Współcześnie jednak coraz częściej wraca się do tego rodzaju rozwiązań. W przypadku drzwi i okien przesuwnych jedna z części porusza się wzdłuż odpowiednio zaprojektowanych prowadnic, otwierając się w ten sposób.

W innych modelach możliwe jest, że przesuwać się będą obydwa (albo więcej) skrzydła drzwi, czy okien. W ten sposób mogą się one otwierać na różne sposoby. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane osobom, które chciały by zachować możliwie jak największą swobodę w urządzaniu przestrzeni we własnym mieszkaniu.

Kiedy okna i drzwi przesuwne się sprawdzą?

Zastosowanie drzwi i okien przesuwnych sprawdzi się zwłaszcza wtedy, kiedy do dyspozycji jest ograniczona przestrzeń. To znamienne we współczesnym budownictwie masowym, że na rynku oferowane są coraz mniejsze mieszkania. Wiele osób wybiera je ze względów ekonomicznych. Stosowanie różnego rodzaju rozwiązań pozwalających na jak najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni pozwala na zwiększenie komfortu w niewielkich mieszkaniach.

Okna i drzwi przesuwne są wybierane również coraz częściej ze względów estetycznych. Tego typu rozwiązania wyglądają bardzo atrakcyjnie i nowocześnie. Pozwalają na stworzenie dużej, otwartej przestrzeni, której nie ograniczają skrzydła drzwi i okien uchylnych.

Korzyści jakie dają okna i drzwi przesuwne

Podstawową korzyścią jaką dają tego rodzaju okna jest więc maksymalizacja wykorzystania przestrzeni w mieszkaniu. Przestrzeń tuż przy oknie może być wykorzystana w dowolny sposób i nie jest ograniczona przez jego konstrukcję.

Warto nadmienić, że pod względem szczelności i współczynnika izolacji współczesne okna i drzwi przesuwne niczym nie ustępują oknom i drzwiom tradycyjnym. Stosuje się w nich nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, które pozwalają na uzyskanie skuteczności takiej samej, jak w przypadku wysokiej jakości drzwi i okien uchylnych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here