Przydomowy plac zabaw

Zabawa na świeżym powietrzu to jedno z wielu ulubionych zajęć dzieci. Maluchy kochają wspinać się po drabinkach, huśtać czy budować zamki z piasku. Przebywanie na dworze sprzyja budowaniu odporności i zapobiega powstawaniu nadwagi. Chcesz stworzyć swojemu dziecku przydomowy plac zabaw? Oto krótki poradnik, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Plac zabaw dla dzieci – wybierz odpowiednie miejsce

Zastanawiasz się, gdzie zaaranżować domowy plac zabaw? Miejsce powinno zapewniać nieco cienia oraz odsłonę od wiatru. Najlepiej, żeby obiekt był położony z daleka od ruchliwej ulicy oraz roślin w ogrodzie.

A co z rodzajem nawierzchni? Jak zminimalizować ryzyko groźnego upadku? W przypadku placów przydomowych znakomicie sprawdzą się gumowe maty. Są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu w czystości niż piasek i trawa. Co więcej, odpowiednio dobrana mata świetnie współgra z otoczeniem pełni zieleni i nie nagrzewa się na słońcu.

Wyposażenie placu zabaw, a wiek dziecka

W trakcie urządzania placu zabaw w ogrodzie warto wziąć pod uwagę wiek dziecka. Dla maluchów (od 2 do 5 lat) warto przygotować obszerną piaskownicę, niewysoką zjeżdżalnię i huśtawkę – najlepiej taką z zabudowanym siedziskiem. Jeśli chodzi o małe dzieci, można pomyśleć o tunelach do czołgania się i obszernych bujakach.

Starsze dzieci są sprawniejsze. Radość sprawi im wysoka zjeżdżalnia, huśtawka koło ze wbudowanymi drabinkami, bądź linki do wspinania. Co więcej, każde dziecko kocha skakać. Umożliwi mu to bezpieczna trampolina.

Zabawki na plac zabaw mogą być naprawdę różnorodne. Twoja pociecha interesuje się pojazdami? Możesz zaskoczyć go, kupując mu ławeczkę do siedzenia w formie wozu strażackiego czy zjeżdżalnie przypominającą wyglądem helikopter.

Bezpieczny plac zabaw to podstawa!

Plac zabaw, poza tym, że powinien pozwalać dziecku odkrywać świat, musi być również bezpieczny. Wybierając gotowe akcesoria postaw na produkty z certyfikatami, deklaracjami zgodności i atestami. Dobrze jest zakupić sprzęt u renomowanego producenta takiego jak na przykład AVIS https://www.avisplacezabaw.pl/, który daje gwarancje na swój towar. W razie awarii szkoda zostanie natychmiast naprawiona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here