Rodzaje taśm pakowych i ich zastosowania

Taśma pakowa to niezbędny element każdego stanowiska do pakowania. Jej rodzajów jest wiele, więc można dopasować ją do konkretnego zastosowania.

Taśmy do pakowania są przydatne podczas pakowania przesyłek w kartony, koperty i wszelkie inne opakowania. Nawet jeśli ich użycie nie jest konieczne, bo opakowanie jest samoklejące, to jednak często dodatkowo zabezpiecza się nią przesyłkę. Zatem każde stanowisko do pakowania powinno być w nią wyposażone.

Zastosowanie taśm pakowych

Taśmy pakowe są stosowane do zamykania, zaklejania i opasywania kartonów i innych opakowań, a także ich oznaczania. Świetnie sprawdzają się podczas natężonego rytmu pracy w magazynie – dzięki nim karton nie otworzy się przypadkowo. Najczęściej stosuje się taśmy samoprzylepne, a także taśmy spinające, służące do bandowania. Większość z nich jest odporna na zarysowania i zadrapania oraz może być stosowana w niskich temperaturach. Wśród przydatnych akcesoriów do zaklejania taśmą są dyspensery do taśm ułatwiające ich aplikację, opaski i taśmy zaciskowe, plomby i urządzenia bindujące. Wszystkie te artykuły można zamówić w sklepie RAJA.

Rodzaje taśm pakowych

RAJA oferuje wiele rodzajów taśm do pakowania, w tym:

  • taśmy klejące pakowe (samoprzylepne pcv, zbrojone, papierowe, ostrzegawcze)
  • taśmy pakowe z nadrukiem
  • taśmy spinające (do bandowania).

Taśmy samoprzylepne są odporne na promieniowanie ultrafioletowe oraz niskie temperatury (do minus 20 stopni). Są też bardzo wytrzymałe i mają wzmocnioną siłę klejenia. Wykonuje się je z folii polipropylenowej.

Taśma zbrojona jest specjalnie wzmocniona włóknem szklanym, dlatego świetnie nadaje się do zaklejania ciężkich ładunków wielkogabarytowych.

Taśma papierowa z kolei jest ekologiczna, bo recyklingowalna razem z kartonowym opakowaniem.

Taśmy pakowe z nadrukiem to propozycja dla firm/sklepów, które chcą mieć spersonalizowane opakowania. Często z takiej formy personalizacji korzystają księgarnie internetowe. Taśmy z indywidualnym nadrukiem są jednocześnie świetną i niedrogą reklamą. Zamawiając taką taśmę, można wybrać nie tylko nadruk, ale także rodzaj, kolor i wymiary. Do wyboru są taśmy: PCV, PCV kolorowe, papierowe, PP – ekonomiczne, standardowe, standardowe plus oraz papierowe podgumowane.

Taśmy spinające służą do bandowania kartonów i ładunków paletowych. Jest to spinanie paczek/palet w celu umożliwienia wysyłki. Oprócz taśmy spinającej (polipropylenowej lub poliestrowej) przydatne są zapinki, narożniki ochronne, napinacze, paskowacze i pasy transportowe.

Taśma PP, czyli polipropylenowa świetnie zabezpiecza i wzmacnia kartony na palecie. Stosuje się ją do łączenia produktów, paletyzacji, opasywania przesyłek i ładunków magazynowanych krótko. Można ich używać ręcznie lub przy pomocy automatów i półautomatów. Nadają się do zabezpieczania palet o wadze do 600 kg. Taśmy poliestrowe są używane do paletyzacji, mocowania produktów i ciężkich ładunków. Nie powoduje uszkodzenia delikatnych produktów, gdyż jest lekka, miękka i elastyczna.

Szeroki wybór taśm pakowych można znaleźć w sklepie: https://www.rajapack.pl/tasmy-samoprzylepne-spinajace_C15.html.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here