fotolia.com, 131146880 | Autor: Jo Ann Snover

Współcześnie nabycie szamba, które będzie spełniać wszystkie nasze potrzeby może być problematyczne, głównie ze względu na szeroką ofertę proponowaną przez wielu producentów. Pragnąc zaopatrzyć się w pojemny i przede wszystkim trwały zbiornik na ścieki, wiele osób zastanawia się, jaki materiał wykorzystany podczas jego produkcji będzie najlepszy. Nic więc dziwnego – zakup szamba jest inwestycją na wiele lat, dlatego też warto już zawczasu rozważyć wszelkie „za i przeciw” każdej z dostępnych na rynku opcji.

Szambo plastikowe

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych rozwiązań jest szambo plastikowe. Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest wiele, jednak na wyróżnienie zasługuje jego lekkość oraz szczelność. Nieczystości ze zbiornika wykonanego z plastiku z całą pewnością nie przedostaną się do gruntu, dzięki czemu nie musimy obawiać się zarówno o niszczenie środowiska naturalnego, jak również o negatywne skutki dla naszego zdrowia. Mówiąc o szambach plastikowych nie sposób nie wspomnieć o ich lekkości. Podczas ich produkcji wykorzystuje się polietylen oraz żywice poliestrowe, znane również pod pojęciem laminatów. Zbiorniki te ważą więc około 70 kilogramów, dzięki czemu zarówno transport, jak i ich montaż nie powinien sprawiać większych problemów.

Szambo betonowe

Drugą opcją, która posiada wielu zwolenników jest szambo betonowe charakteryzujące się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz solidnością. To doskonałe rozwiązanie w przypadku chęci umieszczenia zbiornika bezpośrednio pod miejscem parkingowym lub też garażem samochodowym. Sprawdzi się również w sytuacji, gdy na danej działce znajduje się podwyższony poziom wód gruntowych – dzięki swojej dużej wadze, zbiorniki betonowe bez problemu osadzą się w gruncie.

Nie da się ukryć, że wybór najwłaściwszego szamba może sprawiać wielu niedoświadczonym osobom problemy. Jest to inwestycja na wiele lat, która powinna być odpowiednio przemyślana, tak by spełniała wszystkie funkcje w sposób w 100% niezawodny. Dlatego też poszukując odpowiedniego i idealnego zbiornika warto jest nabyć najpierw odpowiednią wiedzę, tak by nie musieć martwić się, że zainwestujemy pieniądze w nieodpowiedni jego rodzaj, który będzie wymagał wymiany po krótkim czasie od dnia jego zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here