Korzystając z usług banku lub firmy pozabankowej należy wziąć pod uwagę własne możliwości finansowe. Zazwyczaj procedura wzięcia pożyczki w banku trwa dłużej (do trzech miesięcy), dlatego osoby, które chcą pożyczyć małe kwoty pieniędzy, udają się do firm pozabankowych.
W jakich sytuacjach warto brać pożyczkę?
W życiu zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, takie jak naprawa samochodu czy wymiana sprzętu elektronicznego, które sprawiają, że ludzie biorą pożyczki w firmach pozabankowych. Poza tym, planując ślub i wesele lub przyjęcie komunijne mogą pojawić się nieplanowane wydatki. Tak samo jest w przypadku podróży zagranicznej lub chęci wyjechania na relaksujące wakacje do ciepłych krajów. W takich sytuacjach przydaje się szybka pożyczka online, która może podreperować domowy budżet.
Jakie dane należy podać, żeby dostać pożyczkę?
Decydując się na szybką pożyczkę online, należy wypełnić wniosek internetowy z podstawowymi danymi osobowymi: imieniem, nazwiskiem, numerem PESEL, numerem telefonu oraz numerem konta bankowego. Jeśli klient popełni błąd przy wypełnianiu wniosku, musi rozpocząć procedurę na nowo. Po przejściu pozytywnej weryfikacji, klient jest poproszony o wpłacenie na konto pożyczkodawcy opłaty rejestracyjnej, dzięki której zostanie wygenerowany specjalny kod. Hasło oraz minimalna opłata (zazwyczaj 0,01 zł) pozwolą dokończyć procedurę i uzyskać pożądaną kwotę.
Jaki jest czas oczekiwania na pożyczkę?
Czas oczekiwania na szybką pożyczkę online zazwyczaj trwa około 15-20 minut. W zależności od banku, w którym klient posiada konto, pożyczka może pojawić się błyskawicznie na koncie, lub może być uzależniony od transferu bankowego obowiązującego w danej firmie. Warto pamiętać, że pierwsza pożyczka nie przekracza 1000 złotych, a maksymalną pożyczaną kwotą w firmie pozabankowej jest 5000 złotych.
Czy pożyczki przez Internet są bezpieczne?
Pożyczki przez Internet są bezpieczne. Jeśli klient ma obawy przed zaciągnięciem pierwszej pożyczki, może sprawdzić wiarygodność firmy pozabankowej na stronie internetowej Krajowego Nadzoru Finansowego (KNF) lub skontaktować się ze Związkiem Firm Pożyczkowych. Dobrym rozwiązaniem jest również rozmowa ze znajomymi, którzy korzystali z usług danego pożyczkodawcy oraz osobisty kontakt z konsultantem. Można także poczytać informacje na forach internetowych i zobaczyć, jakie opinie najczęściej się powtarzają.