Tanie komputery używane – płynne działanie za niewielką cenę

Praca przed komputerem wymaga sprawnego i szybkiego sprzętu. Co zrobić, gdy nasze urządzenie przestało działać, a budżet mamy mocno ograniczony? O to kilka rad.

Poszukaj w internecie

Używana elektronika sprzedaje się bardzo dobrze. Ludzie zmieniają sprzęty bardzo często, przez co chętnie pozbywają się starszych urządzeń. Często są one w dobrym stanie i bez problemu posłużą jeszcze kilka lat. Gdzie możemy znaleźć tanie komputery używane? Najszybszą i najprostszą metodą porównawczą będzie przeglądanie ofert w internecie. Bez wychodzenia z domu możemy znaleźć sprzęt, który nie tylko będzie lepszy od naszego aktualnego, ale który pozwoli nam też zaoszczędzić pieniądze. Należy pamiętać jednak, że wiele ofert może być nieprecyzyjnych. Dlatego trzeba dokładnie analizować specyfikację techniczną takiego komputera. Pamiętajmy też, że do pracy biurowej nie potrzebna nam jest wysokiej jakości karta graficzna. Istotna będzie tutaj moc procesora, wielkość pamięci RAM, czy rodzaj matrycy. Dwa pierwsze elementy zapewnią nam szybką pracę komputera. Trzeci natomiast odpowiada za czytelność ekranu. Matowa matryca sprawi, że w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu nie będziemy mieli problemów z pracą. Tanich komputerów najlepiej szukać na wszelkiego rodzaju aukcjach internetowych i serwisach ogłoszeniowych. Te pierwsze oferują sprawne przeszukiwanie ofert zarówno pod względem jakości sprzętu, jak i ich ceny. Nie musimy się też bać o to, że ktoś spróbuje nas oszukać. Kupując urządzenie poza siedzibą sprzedawcy mamy czternaście dni na to, by zwrócić towar bez podania przyczyny. Czas ten możemy wykorzystać na dokładne sprawdzenie zakupionego komputera.

Tanie komputery używane – model biznesowy

Istnieje jednak opcja, która umożliwia nam zakup używanego urządzenia z co najmniej sześciomiesięczną gwarancją. W Polsce działa coraz więcej sklepów sprzedających sprzęt poleasingowy. To tanie komputery używane kupowane przez firmy na zasadzie leasingu. Cechuje je wysoka jakość wykonania i trwałość podzespołów. Cena poleasingowa takiego sprzętu oscyluje średnio od kilkuset złotych do tysiąca. W tej cenie nowy komputer oferowany w sklepach detalicznych będzie często gorszej jakości, a co za tym idzie, mniej wydajny. Dlatego warto poszukać w okolicy sklepu, który oferuje takie właśnie komputery. Często mają możliwość wysyłki sprzętu, więc równie dobrze możemy dokonać zakupu bez wychodzenia z domu. Taką opcję znajdziemy chociażby tutaj. Komputery poleasingowe są już zazwyczaj w pełni sprawne,po czyszczeniu i naprawie usterek. Dzięki temu możemy korzystać z nich bez obaw, a w razie czego mamy gwarancję, która uchroni nas przed kolejnymi kosztami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here