Ubezpieczenie firmy

Każda osoba posiadająca lub zastanawiająca się nad prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, niezależnie od wykonywanego fachu powinna zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia. Dlaczego to jest takie ważne? Nieraz przeglądając media społecznościowe, gazety czy inne środki informacji można przeczytać o stratach firm oscylujących między kilka tysięcy a nawet kilka milionów i to w przypadkach niezależnych od właściciela i pracowników, gdyż mogą być one zupełnie losowe, spowodowane przez na przykład zwarcie elektryki, wskutek czego może dojść do pożaru. By ograniczyć ryzyko strat warto poważnie zastanowić się nad ubezpieczeniem siebie oraz swoich pracowników, szczególnie posiadając firmę, w której ryzyko związane z pracą jest duże. Jedną z takich firm jest firma budowlana.

Ubezpieczenie firmy budowlanej – co i jak?

Właściciel firmy budowlanej powinien odpowiednio zadbać o ubezpieczenie, by w razie szkód jak najbardziej zminimalizować straty powstałe wskutek nieprzyjemnego i nieplanowanego zdarzenia, które na budowie mogą zdarzać się dość często. Na cenę ubezpieczenie firma budowlana wpływa kilka aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę. Głównymi czynnikami wpływającymi na wielkość ubezpieczenia są:

-Roczny obrót firmy
-Obszar działania, jedna firma może działać na różnych terytoriach, posiadać wiele oddziałów i robić wiele prac jednocześnie, co składa się na charakter firmy (Lokalny lub globalny, inaczej międzynarodowy)
-Ilość pracowników

Czyli w skrócie, im większa firma, tym większe ubezpieczenie firmy.

Wskutek negocjacji można uzgodnić również polisę częściową, czyli w zależności od zdarzenia firma budowlana pokrywa część kosztów.

Zakres ubezpieczenia – co obejmuje?

Wszystko jest zależne od tego, jakie warunki przedstawia Ci twój ubezpieczyciel, oraz od tego jaki rodzaj ubezpieczenia wybrałeś. Ubezpieczający dopasowuje jak najlepszą ofertę do twojej firmy i na podstawie podanych mu danych przedstawia kosztorys oraz zakres ubezpieczenia.

Jakie ubezpieczenia wybierane są najczęściej?

1. Ubezpieczenie całego majątku firmy, czyli:

-budynków
-maszyn robotniczych
-sprzętów elektronicznych
-środków budowlanych (surowce, półprodukty)

2. Ubezpieczenie pracowników

Zadbanie o bezpieczeństwo pracowników to podstawa branży budowlanej, bez odpowiedniego ubezpieczenia niewielu zdecyduje się na pracę w takiej firmie, dlatego w tym przypadku warto postawić na solidne ubezpieczenie.

3. Ubezpieczenie od straty zysków

Chroni przed dużymi stratami finansowymi, a nawet przed bankructwem, które najczęściej spowodowane jest zdarzeniami losowymi, takimi jak pożar.

Ubezpieczenie firma cena

By dowiedzieć się więcej i uzyskać pomoc w wycenieniu warto zerknąć tutaj: paniala.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here