W co inwestować małe kwoty

Inwestowanie małych kwot nie jest łatwą sprawą. Wytrawny inwestor dostrzec jednak wiele opcji, które warto rozważyć, w przypadku inwestycji niewielkich kwot pieniężnych.

Najprostszym rozwiązaniem jest po prostu płacenie pieniędzy na rachunek oszczędnościowy. Warto porównać oferty znajdujące się w portfolio różnych placówek bankowych. Oprocentowanie, które proponują banki, jest bowiem zróżnicowane. Ponadto, wpłacanie pieniędzy na lokatę oszczędnościową wiąże się często z konkretnymi ograniczeniami prawnymi. Z tego tez powodu warto dokładnie zapoznać się z warunkami zakładania rachunku oszczędnościowego w konkretnym banku.

Innym sposobem na inwestowanie małych kwot kapitału jest po prostu rewizja naszych regularnych wydatków. Może się bowiem okazać, że za dużo wydajemy na pakiet telewizji cyfrowej albo usługi telekomunikacyjne. Czasami źródłem niepotrzebnych wydatków są także usługi bankowe. Może się okazać, że w naszym domu znajduje się stara karta kredytowa, z której w ogóle nie korzystamy, a bank potrąca nam co miesiąc konkretną kwotę z tytułu jej posiadania. Czasami może się też okazać, że posiadanie konta bieżącego w konkretnym banku implikuje zbyt duże koszty. W takim wypadku optymalnym wyjściem jest zmiana banku, z którego usług korzystamy.

W przypadku niewielkich kwot pieniędzy doskonale sprawdzają się także bezpieczne fundusze inwestycyjne. Fundusze te lokują swój kapitał w aktywa pieniężne i obligacje korporacyjne. Tak bezpieczna forma zarządzania kapitałem sprawia, że nasz zysk jest niemal pewny. Do rozpoczęcia inwestycji za pomocą tego rodzaju środków nie są wymagane duże kwoty gotówki.

Inwestowanie w metale szlachetne może być trudne w przypadku posiadania niewielkich kwot. W takim wypadku najlepiej jest się ograniczyć do inwestowania w srebrne monety o gramaturze jednej uncji. W przypadku złota najlepiej jest się zdecydować na fundusze złota, które są całkowicie zabezpieczone fizycznym kruszcem. Aktualnie do takich funduszy należą szwajcarski ZKB oraz kanadyjski fundusz Sprotta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here